Muži a ženy mají odlišné názory na to, co je módní, co ne. A všichni se každý den snažíme tu propast co nejelegantněji překonat. Vždy spolu budeme vést spory, a budou věci, na nichž se nikdy neshodneme. Dost možná se spolu neshodneme ani na položkách v tomto článku. Jednou vám chlap řekne, že nemá rád příliš make upu, druhý den se zeptá, jestli nejste nemocná, když jste si nedala bronzer. Ale tak už ty naše vzájemné debaty zkrátka občas vypadají. Můžeme si z toho vzít ponaučení, anebo nechat pány tvorstva tím, kým jsou, a dál dělat, co samy uznáme za vhodné. Tohle je 20 módních položek, které se nejčastěji vyskytují na seznamu věcí, co ženy nosí a muži nesnáší.

Velké květinové potisky

Nám možná připadají sofistikované a v létě si nic jiného neumíme představit, jenže u květinových vzorů je často těžké nespadnout do kategorie: takový plášť měla moje stará třídní učitelka ze základky. Zejména ty velké květinové potisky mají muži spojené s ženami ve vyšším věku a podle nich jsou určené jen matkám a babičkám, ne ženám, co chtějí působit svůdně a sexy.

Peplum

Může být na topech, sukních i šatech. Je to střih, který do jisté míry vzdává hold minulosti, a většina mužů si tyto tradiční módní odkazy příliš neužívá, naopak je považuje za staromódní. Ženy nosí peplum oblečení, aby zdůraznily své křivky, a přitom v něm někteří chlapi dokonce vidí těhotenský oděv. Neptejte se jak a proč.

Tílka s velkými průramky

Nevidí v tom sexy styl, protože tílka s velkým výstřihem v podpaží odhalují obvykle moc z vaší podprsenky a celkově jim ta díra z boku přijde prostě divná.

Overaly a kombinézy

Proč? Chlapi v nich zkrátka vidí kombinézu, pracovní oděv. Nechápou to. Přestože některé dokonce pomáhají podtrhnout přirozené křivky, pro ně je to kus oděvu, přes něhož se až příliš složitě dostává k ženskému tělu.

Boty na platformě

Boty na platformě vám možná dodají pocit Girls Power, ale podle chlapů jsou normální podpatky sexy mnohem víc. Menší muže navíc platformy dokonce děsí, což je asi pochopitelné. Nesnáší i tzv. wedge sneakers, tenisky na podpatku.

Moc špičaté a ultra vysoké

Příliš špičaté lodičky z nějakého důvodu mužům evokují přísné a protivné učitelky. Nelíbí se jim ani ultra vysoké podpatky, a když ještě dělají při chůzi velký hluk, no nazdar. Máme na mysli takové, co slyšíte na kilometr daleko, prý jako by si žena kompenzovala osobní hrdost co největším hlukem. Údajně to často dělají právě malé ženy. Že bychom také měly své komplexy?

UGG boty a Moon Boots

Když se blíží ta zima, UGGy byly svého času dost v módě, nebo přinejmenším hodně rozšířené - Moon Boots ve městě zase tolik přece jen nevidíte - a snad ještě víc rozšířené byly jejich padělky, které jim o to víc zkazily pověst. Nejhorší jsou ty sešmajdané, a když je rozbředlý sníh… máme husí kůži! Jsou objemné, nejsou ženské a podle většiny mužů jsou dokonce trochu dětinské.

Příliš mnoho parfému

Není to kus oblečení, ale svým způsobem se do vůně oblékáme. Možná vám ten nový parfém voní, ale když to bude jediné, co muž ucítí v okolí pěti kilometrů, leda všechny odeženete. Je pravda, že časem si na svůj oblíbený parfém přivykneme, pak je těžké odhadnout množství, máme pocit, že není dostatečně cítit… ale ostatní ho cítí.

Hodně náramků

Vrství se oblečení a vrství se i šperky. Většina mužů ví o doplňcích, zejména o špercích, jen velmi málo. Jenže jak se ukazuje, muže neirituje pouze klapání jehlových podpatků, vadí jim i cinkání náramků, jak o sebe při každém pohybu ruky narážejí.

Neonové oblečení a doplňky

Podle mužské populace je cokoliv neonového pouze specialita pro kazety s aerobikem, které spadají do kolonky retro. Tento trend nesnášejí, protože je příliš křiklavý a ženy v něm vypadají jako obří zvýrazňovače.

Maxi šaty

Pro nás něco ohromně pohodlného, k čemu se dají obléknout tenisky, sandále i podpatky. Pro muže je to pytel, který schovává naše křivky. Celkově příliš nefandí šatům, co maskují postavu.

Džíny s hodně vysokým pasem

Kalhoty s vysokým pasem jsou velmi módní, ale muži high wasted džínám nerozumí. Ani kalhotám, šortkám a sukním… Muži je nesnášejí, protože podle nich nejsou dostatečně ženské a nehodí se k většině postav. Narušují jim vnímání našich přirozených křivek a je to pro ně matoucí.

Legíny nejsou kalhoty

Legíny jsou snad ten nejspornější kus oděvu a v tom musíme dát mužům za pravdu, není správné, když si některé ženy myslí, že se s nimi dají nahradit klasické kalhoty. Co je krajně nevkusné, tak kombinace legín a krátkého trička.

Třásně

Na halenkách, taškách i kožených bundách. Třásně jsou bohémská klasika, ale muži o ně nestojí. Někteří je dokonce nenávidí a nikdo vlastně ani pořádně neví proč.

Mini a XXL kabelky

Muži taškám nerozumějí, ale jsou ochotni akceptovat střední velikost. Pokud se však neustále plahočíte městem s XXL kabelkou jako nomád, zajímá je leda to, co proboha máte uvnitř! A nemají pochopení ani pro extra mini kabelky, kam se vejdou jen klíče, považují je za dětinské a navýsost hloupé.

Žena jako muž

Ne všem klukům se líbí chlapecký styl. Někdy je může odradit, když se na rande objevíte v téměř stejném oblečení jako oni! Nemají rádi, když se ženy chovají příliš jako muži a nefandí ani oblečení v mužském stylu.

Oversized brýle

My ženy máme pocit, že jsme v maxi brýlích tajemné, ale jen hrstka si může brýle nadměrné velikosti dovolit. Muži na nás preferují klasické pilotky nebo ”cat eye” styl, protože jsou víc elegantní a ukazují více z obličeje.

Granny chic

Není nic lepšího, než se zabalit do pěkně mohutného pleteného svetru z vlny nebo do maxi úpletu. Ale takové ty těžké svetry nejsou pro muže dostatečně přiléhavé, a tudíž ani dostatečně atraktivní. V podstatě muži chtějí vidět vaše tělo víc než váš smysl pro módu, takže pro ”babičkovský šik” nemají pochopení.

Ramenní vycpávky

Vypadá to, jako že muži vidí své matky a babičky úplně ve všem. Ze stejného důvodu totiž nemají v lásce ani ramenní vycpávky.

Mullet dress

Jsou to ty šaty nebo sukně, které vepředu odhalují kolena a vzadu jsou dlouhé až na zem, protože proč byste podle chlapů ukazovala přední část nohou, když nechcete ukázat tu zadní? To přece nemá logiku.

Zdroj: iGlanc.cz, All Women's Talk, Womenio

Související články