Maxi versus mini květy

Klasika, jarní evergreen, lék na špatnou náladu, způsob, jak zaujmout, podpořit něžnou ženskost. Květinový potisk je ve slunečných dnech naprostá módní nezbytnost. Co je ale nové, je pojetí květin samotných. Malá nevýrazná kvítka slitá do jednoho vzoru jdou tentokrát spíše stranou. Nové kolekce, například od oblíbeného Alexandra McQueena, totiž diktují vzory v nadživotní velikosti.

U takového pojetí oblečení je ale třeba více obezřetnosti. Oproti minimalistickému kvítí aktuální výstřednost může mít negativní dopad na vzhled, především tehdy, kdy máte korpulentnější typ postavy. Vždy proto dejte pozor, na jaké partie výrazným motivem upozorňujete. Pamatujte, že objemnost velkých květů vždy lehce zjemníte tmavším podkladem.

Jestli se vám extravagantní květiny na oděvech líbí, ale máte oblé tvary, pár kilogramů navíc, sáhnete raději po drobnějším vzoru. Vynášejte spíše jen jeden kousek, který zkombinujte s basic, ideálně jednobarevnými modely. Ideální volbou bude minimalistický potisk na šatech, topech či sukních volnějšího střihu ze splývavějších tkanin. Maxi květ můžete vynést ve formě doplňků. Moderní jsou i masivní brože, které rafinovaně umístíte na partii, kterou chcete zdůraznit, čímž odpoutáte od proporčních neduhů. Nikdy nic nezkazíte šperky či doplňky do vlasů.

Rada: Dvakrát promyslete, zdali obléknete květinové kalhoty. Ty jsou nejen out, ale rozšíří stehna i štíhlejším ženám. 

3D modely

Představujeme vám žhavou novinku letošního roku. Možná už jste tento hit zpozorovala, jestli ne, dříve či později se tak určitě stane. Řeč je o květinách ve 3D provedení. Obvykle se jedná o topy s dominantní velkou květinou, nejčastěji umístěnou v oblasti ramínek či dekoltu. 3D modely topů se hodí primárně k širším a volně splývavým nohavicím, saténovým sukním rovného či áčkového střihu, získáte tak elegantní a velice šmrncovní outfit na vlně ryzí ženskosti.

Dalším trendem jsou plastické květiny. Ty se objevují se například na klopách sak či vestiček, volit je můžete i jako doplněk místo náhrdelníku či náramku. A rozhodně nejde o nenápadné motivy. Květiny jsou v tomto designu výrazné a nepřehlédnutelné, mnohdy hrají v celém outfitu hlavní roli. Tak k nim i přistupujte v případě stylingu, který by plastické květiny rozhodně neměl přebíjet. Pokud se pro ně rozhodnete, mějte na paměti, že jim sluší barvy, čím nápadnější jsou, tím lépe pro vás.

Zajímavost: Módní návrhářka Simone Rocha, známá svou spoluprací například s H&M, pro níž jsou oděvy plné divokých květin více než typické, představila neotřelé modely, ve kterých nechybí ani kus živé přírody v podobě opravdových růží. Podobně inspirativní mohou být i kousky z dílny značky Mara Hoffman. K těmto skutečným skvostům stačí už jen přivonět...

Jaký motiv se nenosí?

Květinový motiv může mít mnoho podob. Každoročně se objevuje i potisk exotické flóry. Ten je výstřednějšího charakteru. Zaujme na první pohled, je tedy více než jasné, že jde o záležitost, co zdůrazní tu část postavy, na které se vynáší. Když ale pomineme jeho ošemetnost, negativní stránku, že opticky přidává na objemu, pro letošní rok patří spíše k počinům, co jsou, jak se říká, out. Textilní průmysl se totiž navrací k romantické klasice s poetickou tematikou. Hlavní hvězdou květinového vzoru jsou pak královny přírody, růže.

Stylingová pravidla pro květinový vzor

  • Myslete na to, že velký potisk poutá poměrně dosti pozornosti přesně tam, kde ho máte. Vybírejte tedy umístění květin(y) podle toho, co (ne)chcete zvýraznit.
  • Čím větší květina, tím objemněji vybrané šaty či top působí. Pokud toužíte působit alespoň na oko štíhlejší, sáhnete po drobném kvítí, nejlépe na tmavém podkladě. Nemusí jít nutně jen o černou barvu. I tmavě modrá, červená, zelená, hnědá, poskytnou stejnou službu.
  • Mixování potisků je v případě květinových vzorů povoleno, nicméně jde o záležitost spíše pro zkušenější módní fajnšmekry. Jistotou se stane kombinace květinového oděvu s dalšími obyčejnými kousky.
  • Máte plnější tvary a hodně se v letních měsících potíte? Sáhněte po šatech či sukních z funkčních materiálů, které vám zpříjemní horké dny.
  • Pro začátečníky či ženy, co nemají v oblibě módní nápadnost, přijde vhod celá řada doplňků inspirovaných fascinují přírodou. Velmi populární jsou šperky, čelenky do vlasů, brože. Jsou atraktivní, vkusně rozbijí módní monolit.

Nosíte oděvy s květinovým vzorem?

Ano, mám je moc ráda 65 %
Ne, ale líbí se mi 20 %
Tento módní styl není nic pro mě 15 %

Zdroj: iGlanc.cz

Související články