Over-the-knee boots nebo také mušketýrky známější coby kozačky nad kolena, to je velmi specifická módní záležitost, jejíž sláva je velmi pomíjivá, leč vytrvalá. Již dlouhá léta se čas od času objeví provokativní obutí jako jeden z hlavních trendů aktuální sezóny, jenže, jak rychle se dostane specifickým kozačkám módní přízně mezi top fashion hity, ještě rychleji jejich popularita vymizí.

Zdroj: Youtube

V letošním roce ale znovu oprášený boom kozaček nad kolena nabývá na neuvěřitelných rozměrech. Svědčí o tom i ta skutečnost, že se objevují v podobě stěžejního akcentu na přehlídkách většiny oděvních značek, nabízejí je v kolekcích i ty nejluxusnější módní domy. Nejsou to jen velikáni zvučných jmen, kteří podporují sexy obutí. S oblibou je vynášejí také ženy slavné, které trend kozaček nad kolena ještě více podnítí. Zmínit můžeme Heidi Klum, Kate Moss, Taylor Swift, Lady Gaga, přízně se ale těší i od dalších celebrit.

Každá mince má svůj rub a líc

Mušketýrky jsou sice rafinované, svůdné, přesto mají jedno velké mínus. Nevýhodou je, že kozačky nad kolena sluší pouze a jen delším a štíhlejším nohám. Taková jest pravda. Sice na první pohled působí jako skvělý trik k prodloužení a zeštíhlení dolní poloviny těla, ne vždy tomu tak je. Pokud máte kratší nohy, silnější stehna, postava je celkově plnější, kozačky nad kolena tuto skutečnost jen umocní. Tělesná plnost je násobena, pohledy jsou přitahovány právě na oblast nohou.

Když pomineme jejich ošemetnost pro jisté typy postav, mušketýrky lze fantasticky propojit i s naprosto fádním oblečením, kdy díky kozačkám nad kolena získá look ten správný provokativní šmrnc. Rozumí si se šaty, sukněmi, džínsy, pouze těmi slim střihu, dlouhým svetrem, mikinou či sakem suplující šaty. Ve své podstatě je můžete zakomponovat do jakéhokoliv módního stylu, chybu neuděláte.

Tip: Pro efekt nekonečně dlouhých a štíhlých nohou vyberte kozačky nad kolena v černé barvě se zúženou přední částí, spodní díl oděvů by měl korespondovat s barvou spodního dílu oblečení případné punčochového zboží.

Nepřeberné možnosti

Over-the-knee boots se nabízejí v mnoha podobách. Aktuálně je jedničkou model s již zmíněnou, spíše zužující se špičkou a jehlovým podpatkem. Takový design kozaček je lichotivý, snoubí v sobě eleganci s eroticky laděnou dramatičností. Lehce okázalý až laciný punc má pro aktuální a budoucí sezónu zelenou, což dokazuje současná nabídka kozaček nad kolena.

Narazíte ovšem taktéž na varianty s kulatou přední částí, pohodlným briketovým podpatkem, na ploché podrážce, inspirované érou westernu, motorkářské pojetí, takové kousky jsou praktičtější pro běžné denní nošení, neuděláte s nimi zásadnější přestupek proti stylu. V zásadě kozačky nad kolena v jakékoliv podobě nejsou chybou, problém skutečně může nastat pouze tehdy, pokud vaše postava takové obutí "neunese". Pak je potřeba sáhnout po kozačkách jiného pojetí. Ještě, že současná móda nabízí neskutečně rozsáhlou paletu vkusných modelů. Nejen bot.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články