Okázalé zvířecí vzory

Ač je trend zvířecích vzorů obecně módním ožehavým tématem, v určitých časových vlnách se objevuje na poli sezónních hitů. Pokud je ale řeč o animálních motivech v nápadných barvách, ty si, prosím, zakažte nejen pro tento podzim. Jde o naprosto nevkusný až vulgárně působící počin, který postrádá jakoukoliv eleganci, nehodí se na cirkusové představení, natož do městského outfitu.

Pokud jste ale milovnice leoparda, zebry či hada, sáhněte po jednodušší variaci v neutrálních tónech, co prvoplánově "nebijí" do očí. Pro začátečníky jsou ideální doplňky jako boty, kabelka či pásek, ti odvážnější si mohou dovolit sukni či halenku se zvířecím motivem na podkladu v přírodních odstínech. Pamatujte, že zvířecí vzory jsou choulostivé na styling. Do každého outfitu tedy vyberte vždy jen jeden takový nápadný kousek. Zbytek looku by se měl nést v čistých minimalistických liniích.

Vypasované bundy

Úzké vypasované bundičky, které dokonale kopírují siluetu těla, nechte pro tento rok odložené někde hluboko v šatníku. Takové svrchníky nejsou stylové, ani moc praktické natož komfortní. V chladnějších dnech budete mít problém pod ně obléci teplejší svetr. Když se vám to povede, počítejte s minimem pohybu, protože jejich specifický střih vám nedovolí více. Nesmíme opomenout vzhled těsných bundiček, ten je spíše upjatějšího rázu. V případě, že máte rozměrnější sedací partie a stehna, krátká a upnutá bunda objem znásobí, což nebývá vždy žádoucím efektem.

Ideální náhradou jsou volnější střihy svrchníků, které nabízí dostatek pohodlí, dobře se kombinují. Nemusí jít jen o tradiční bundu. Oversize svrchníky si můžete pořídit v mnoha podobách od zateplených džínových bund, po kožené křiváky, bikery až po sofistikovanější delší saka z hřejivých materiálů. Jakmile navíc například sako "odzobíte" ve střední části širším páskem, získáte kousek, co bude zaručeně lichotit postavě, vzhled získá sofistikovanější šmrnc.

Tip: Jestli preferujete svrchníky zdůrazňující postavu, jelikož jsou ženštější, vyberte si nesmrtelnou klasiku. Zavinovacím kabátem v midi délce z prvotřídních materiálů nikdy nešlápnete vedle.

Divoký denim

Uměle vybělené, obarvené, vyšisované, potištěné, potrhané, zdobené blyštivými aplikacemi, všechna další přízviska, která si k džínům dokážete přiřadit, jsou skutečně nevhodnou volbou. Ač je džínovina věčná a vděčná, momentální trendy velí bez obav propojovat více denimových modelů pospolu, přesto se držte jednoduchosti. Hlavně tedy, kdy vám již dávno není sladkých "náct", kdy je vše odpuštěno. U džín totiž dvojnásobně platí, že v jednoduchosti je krása (a styl).

Ať už máte ráda džínsy úzké, rozšířené či zkrácené, s vyšším nebo naopak nižším pasem, dáváte přednost denimovým sukním a šatům, pořiďte si klasiku v jednom odstínu bez zbytečných příkras, ty, co nedráždí na pohled, snadno se s nimi pracuje, zbytečně nepoutají pohledy okolí. Mezi barevné odstíny, které lichotí všem křivkám ženské figury, řadí se do nadčasové kategorie, patří tmavě modrá, tmavě šedé a černá džínovina. Oblečení v tomto tradičním pojetí nikdy nevyjde z módních trendů.

Kožešinové vesty

Pro aktuální počasí jsou vesty jako stvořené. Nicméně módní kolekce jsou doslova přesycené tímto moderním kouskem, nabízí se jich široká škála nejrůznějších designů. Oproti rokům předchozím, kdy dominovaly dlouhé zateplené vesty, se současné trendy poměrně výrazně změnily. Na scénu se navrátily kousky s retro puncem 90. let a milénia. Ty se vyznačují hřejivým kožíškem, kratší délkou, nápadnějším zipem, kapsami, přezkami. Jestli je ale nějaký model vyložené pasé, chybí mu jakýkoliv styl, pak to jsou celochlupaté vesty. Maximálně nevkusné jsou ty z umělé kožešiny s nízkým chlupem.

Ještě se nabízejí vesty suplující topy. Už v létě byl patrný zásadní boom elegantních vestiček, co běžně bývají součástí kostýmových kompletů. Do společnosti, na romantickou schůzku, pracovní pohovor, všude s takovým modelem zazáříte i nyní. Zvláště rafinovaný šmrnc má vestička na holém těle. A co ty pletené? Ač byly fenoménem v roce letošním, ani dnes nepatří do módního pekla. Krom toho, opět jde o poměrně praktický oděv, co hezky vypadá, snadno se kombinuje, zahřeje v chladnějším počasí.

Rada: Prodloužené vesty by neměly chybět v garderobě především nositelkám legín. Jak všichni víme, legíny patří k pikantnostem světa krásy, mnohdy napáchají více škody než užitku, přesto se najdou ženy, co je hrdě, obvykle nevhodně prezentují. Vesta delšího střihu tak může napomoci alespoň částečně zamaskovat nejen módní průšvih.

Zdroj: Iglanc.cz, Markéta Škaldová - módní redaktorka s dlouholetou praxí v oboru

Související články