Dnešní doba je minimálně zvláštní, tak ji leckteří jedinci označují. Přemíra stresu, všelijaké technologické vychytávky, umělá inteligence, boření zažitých konvencí v mnoha ohledech včetně genderových stereotypů, nejsou žádnou novinkou. Když se však podíváme zpátky do minulosti, tehdy také byla k vidění snaha o boření konzervativního uvažování, alespoň v módním průmyslu.

Zdroj: Youtube

Mezi pomyslné rebely světa krásy, kteří vnesli do dámských šatníku “něco jiného”, svým způsobem nestandardního, je celá řada. Za zmínku rozhodně stojí legendární Coco Chanel. Módní ikona vnesla do ženského odívání celou řadu onehdy ryze pánských kousků, ať už to byly tradiční kalhoty, které byly svého času něžnému pohlaví zapovězeny, či košile větších velikosti, úplety v mnoha podobách.

Nesmíme opomenout ani dalšího francouzského umělce věhlasného jména. Yves Saint Laurent totiž v 60. letech představil na svých modelkách během své show tradiční kalhotový kostým s nádechem specifických pánských prvků, čímž bojoval za rovnoprávnost žen. Aktuálně jsou tyto “mužské” elementy, vestičky, saka, kalhoty, celé pospolu ladící komplety, klobouky, nedílnou součástí dámské módy, jedním z předních žhavých trendů.

Co ale opačně? Když do mužského šatníku zavítá prvoplánově ženský prvek? Za propojení pánského a ženského světa odívání se v posledních letech stále hlasitěji podepisuje mimo jiné španělský návrhář Palomo. Jeho přehlídky, ale i samostatné kolekce, bývají označovány coby velmi netradiční, on sám to tak nevnímá. Pod jeho taktovkou uvidíte pánské modely v krásných šatech, podprsenkách, mini kraťáskách, sexy topech, výjimkou nejsou ani boty na vysokých podpatkách. Uvidíme, zdali dosáhne svého cíle tak, jako se to podařilo nejen výše zmíněným textilním velikánům.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články