Při vyslovení slova límeček, se některým z nás vybaví pánské polo triko, které má spíše konzervativní punc, či oblíbený "frajerský" kousek hvězd 80. a 90. let. Svým způsobem jde o spíše mužskou záležitost, není tak s podivem, že v dámském šatníku jsou oděvy s límečkem možná lehce kontroverzním počinem. Dámy límečky totiž buď milují, nebo se jim zdaleka vyhýbají.

Pokud jste specifickému oděvnímu prvku stále nepřišla na chuť, dejte mu přeci jen tuto sezónu šanci. Následujte významné módní návrháře, kteří límečky letos neváhali opět patřičně zviditelnit. Nosí se se na tričkách, mikinách, šatech, ale i jako samostatný přídavný doplněk.

Límce a brýle až u nejvyššího soudu

Trend límečků nelze nezmínit ve spojitosti řadou hvězd, včetně Ruth Bader Ginsburg, soudkyní nejvyššího amerického soudu. Ta se díky svému stylu stala zprvu nepochopenou, později populární módní ikonou. Její opulentní límce a výrazné brýle ji proslavily stejně jako kariéra za soudcovským stolem. Jak sama často uváděla, své charakteristické a nepřehlédnutelné kontrastní límce volila proto, aby do svých obyčejných rób vnesla trochu ženskosti.

Zajímavost: Historickou hodnotu límečků dokazuje i památná věta Marie Antoinetty z popraviště - „Otřete mi tu gilotinu, ať mi nezamažete límeček.“

Na límečky sází i Prada a Gucci

Sportovní polokošile či dámské polo triko s jednoduchým límečkem, jsou žhavým módním esem nadcházejících dní a týdnů. Oděvní velikáni stojící za světovými brandy jako Miu Miu, Gucci nebo Prada, dali právě límečkům letos poměrně velký prostor. V aktuálních kolekcích zvučných jmen lze pozorovat límečky pohybující se na hraně retra, přičemž srdcem stylingu se nese na vlně tradičního klasického stylu, nikoliv opulentní extravagance.

Dle diktátu oblíbených person světa krásy můžete límečky nosit na nespočet způsobů, které jsou všem dobře známé. Trička i košile s dominantním akcentem skvěle zkombinujete s další svrchní vrstvou, například svetrem či dokonce mikinou, kdy samotný límeček přiznáte, necháte ledabyle vyčnívat. Obdobné kreace jsou vhodné pro současné nevyzpytatelné výkyvy počasí.

Velmi dobře fungují také "límečkové" modely s výrazným výstřihem. Takový kousek oceníte zejména v případě, pokud máte výraznější poprsí. Pohled na bujný hrudník totiž zdobnější límeček lehce zjemní, nepatrně odvede pozornost, přičemž ženskost bude zachována. A ještě jedna drobnost! To, co platí u mužů, neplatí u žen. Pokud tedy obléknete polo triko s knoflíky, s klidným srdcem knoflíky rozepněte, více odhalte dekolt, ale zase není potřeba ukázat až příliš.

Tip: Límečky nemusejí být pouze v "klasickém" tvaru tak, jak ho známe. Může jít o jemně vyvýšený střih v oblasti krku, který zejména na šatech či upnutějších topech působí vkusně a elegantně.

Kýčovité límečky na hraně

Samostatnou a poměrně speciální kapitolou jsou pak límečky v pojetí ryze okázalém, poseté korálky, perličkami či dokonce krajkou. Takový výstřednější design snadno zastoupí roli nápadnějšího šperku. Zdánlivě nevýrazný outfit je tak rázem oživen. V tomto případě je ale určitě dobré promyslet, zdali vaše osobnost, styl, který preferujete, unese takovou módní lahůdku. Zde se totiž pohybujeme na velmi tenkém rozmezí mezi dobrým vkusem a laciností s nemoderním puncem.

Kouzlení s připínacími límečky

Pokud si stále ještě nejste límečkovým trendem jistá, ale něco vás na něm přeci jen láká, zkuste takzvaný přídavný límec. Ten si připnete ke krku v momentě, kdy uznáte za vhodné. Stejně jako náhrdelník ho můžete zase rychle a snadno sundat. V tomto případě se nabízí i trocha experimentování, protože přídavné límce bývají z různých materiálů jako kůže či koženka, denim s výšivkami, či výše zmiňovaná krajka.

Rada na závěr

Nikdy, ale opravdu nikdy, límec nezvedejte. Tento zvyk nevyzrálých “módních” nadšenců nemá nápad ani styl, ač se najdou velmi světlé výjimky, co tento ošemetný počin umí decentně vynést a prodat, například vždy šik Victoria Beckham.

Líbí se vám límečková móda?

info Hlasování bylo ukončeno.
Ano 62 %
Ne 38 %
Hlasovalo: 100

Zdroj: iGlanc.cz