Show must go on, hlásá Mercedes-Benz Prague Fashion Week, avšak nejde o závěrečnou výzvu. Čeká nás extra módní porce požitků a inspirace v objetí fashion vizí top designérů. Úvod týdne módy patřil osobnostem a značkám jako Liběna Rochová, Michael Kováčik, Miro Sabo, Martina Špetlová, NEHERA a On The Boat. Nestihli jste zasednout do publika? Nevadí, přinášíme vám virtuální přehlídku.

Umění vytesané do šatů podle Liběny Rochové

Tvorbu Liběny Rochové nemusíme představovat. Její vize dokonale propojují volné a užité umění, sochařské prvky souzní s nositelností oděvu. Naštěstí pro mladé talenty návrhářka dlouhé roky vedla Ateliér designu oděvu a obuvi na UMPRUM, takže vtiskla své vnímání módy i nové generaci. Módní přehlídka Liběny Rochové je vždy zážitkem, a to i tehdy, když se designérka účastní multi fashion shows. Nemusí na sebe upozorňovat barvami, o to více fascinující je hledět i na černé nebo bílé kreace aranžované do různých tvarů, které však neškodí figuře.

Runway Rochové však neovládají pouze šaty, punc dokonalosti dodával modelkám make-up a hair styling. Temné vlasy vyčesané do drdolu, jakéhosi kokonu, umně přecházely v temný make-up v linii očí. Oděvy charakterizovaly objemnější prvky jako efekt balonové sukně či oversize sako. Působivý byl i transparentní tyl, jemně řasený, jej doplnily těžší látky s lesklým printem. Úchvatné však byly malé černé, efektně nařasený satén na těle modelky. A všimněte si obutí, látka kozačky překrývá spodní část. Ikonický styl Shark Boots, který zpopularizovala značky Givenchy se vrací.   

Very, very good look Michaela Kováčika

Designér dokázal povznést zdánlivě obyčejný outfit na vyšší level. Košile, kalhoty či sukně a sako. Klasický business style vhodný do kanceláře. Stačí jej však jinak stylovat, zvolit neotřelé styly, různě kombinovat a hned máte jiný, svěží look. Vezměte si například sukni s vyšším rozparkem, košili do ní vsuňte pouze ve středu, zvedněte límce, oblékněte sako s volnějšími rukávy a obujte platformy. To není nuda jako uniforma do banky, že? Nebojte se kombinovat délky, zvolte košilové šaty, delší sako a oblečte paleto s dlouhým chlupem. Mimochodem, u Kováčika dominovaly objemnější detaily u zápěstí. Inspirujte se.

Na jedné módní lodi s On The Boat

I značka On The Boat vsadila na efektní make-up, modelky zdobilo metalické líčení, kdy by se jakoby po ústa nořily do lázně tekutého olova. Lesk pomyslného kovu nechyběl ani v kolekci. Metalické šaty házely odlesky, třásně zase rozehrály živelný pohyb obyčejného kostýmu. S objemem se tu hrálo s pomocí řasení i jemnějších látek, ty zdůrazňovaly dívčí půvaby nositelek. I zde se akcentoval objem především v horní části těla, spodnímu stačily někdy i pouhé šortky.

Tón v módním tónu značky NEHERA  

Baví vás kombinace různých odstínů, avšak barevně příbuzných? Značka NEHERA si dokonale pohrála s koloritem. Barvu mléčného kakaa doplnila sytou hnědou baloňáku. Černou ozvláštnila šedivějším tónem. Efektní je však kombinace rozličných materiálů v podobném koloritu. Pokud zvolíte pevnou textilii typu fleece a zkombinujete ji s neposedností prvků prošívané bundy, vyniknou jemné barevné kontrasty obou látek o to více. Krémová šusťákoviny zůstává krémovou, u druhé textilie se rýsuje rose odstín. Nebo tu máme dvě černé. Jedna tvoří hladké plátno roláku, přes něj je však přehozená strukturová vesta, takže se zdá černější než právě onen kousek se stojáčkem. A máme tu i zajímavý styling. Černé šaty s hlubokým výstřihem, který vyplňuje kontrast bílé košile.  

Elegance podle Mira Saba

A zase tu máme ty kostýmy. Což je dobře, protože jde o trendy prvek, který se běžně nosí i na party. Miro Sabo zařadil do své linie barvy, takže klasický černý komplet oživily pozitivní žlutá či šťavnatá oranžová. Že se Mirově tvorbě klaní i kolegyně, o tom svědčila skutečnost, že šaty předvedly Klára Nademlýnská či Vanda Janda

Kubánské rytmy Martiny Špetlové

Jestli někdo rozzářil úvod Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, pak to byla Martina Špetlová. Její kousky připomínají kubánské nebo africké looky. To se týká nejen pestrého designu látky, styling přehozů nebo plédů, taktéž efekt vrstvení onen dojem umocňuje. Hra s vrstvami je zábavná, a když se k ní přidá ještě paleta barev, jakou se prezentovala Martina Špetlová, hned se vám vykouzlí úsměv na rtech.     

Mercedes-Benz Prague Fashion Week letos hostí Tyršův dům – sídlo České obce sokolské. Tento areál na Malé straně tvoří Michnův palác, jeden z nejnádhernějších barokních paláců v Praze. „Při hledání vhodného prostoru jsme se zaměřili na místo, které bude nejenom elegantní, ale bude také vystihovat exkluzivitu pozměněného konceptu. Tyršův dům vše zmíněné splňuje, jeho historie a jedinečná atmosféra představují ideální prostředí pro prezentaci letošního konceptu,“ prozradil Lukáš Loskot, CEO MBPFW.

Zdroj: iGlanc.cz, Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Který návrhář MBPFW vás nadchl svými modely?

Liběna Rochová 20 %
Michael Kováčik 18 %
On The Boat 13 %
NEHERA 23 %
Miro Sabo 10 %
Martina Špetlová 18 %
Hlasovalo: 40