Podobu mob wife můžeme ilustrovat na luxusu z let osmdesátých. Vlastně si stačí představit Ivanu Trump, jež si výrazné oblékání a make-up i hair style ponechala až do milénia a nevzdala se jej do posledních dní. Možná si řeknete, že to není nic pro vás, zkuste ale dát trendu mob wife šanci. Inspirovat se lze jen v něčem.

Zdroj: Youtube

Luxus především

Je tenká hranice mezi luxusním vzhledem a laciným kýčem? Ani ne. Když se podíváme na zmíněnou Ivanu Trump, mnozí ledabyle odsoudili její styl jako kýčovitý. Laciný však nebyl. Vždyť i k teplákovce nosila Lady Dior. U československé rodačky byl spíš problém, že její styl se neměnil právě od oněch osmdesátek či devadesátek a některé věci nosila spíš překombinované. Když však umírníte počet vzorů nebo mix spousty barev, můžete být stále mob wife, ovšem s vkusem.

Pryč s laciností

Je rozdíl, když si žena oblékne tygrovaný overal z čínského shopu, na něj nabalí syntetický kožíšek a ozdobí se lacinou bižuterií, nebo do outfitu podobného stylu skutečně investuje. Kolotočářský look a parádní jízda kýče nejsou hodny mob wife, však mafiánské paničky na to mají, ne? Nosí okázalé věci, ale vkusně vyrobené. Na látce oděvu musí být vidět, že je kvalitní a neztrácí tvar. Šperky nesmí působit levně. Možná si říkáte, že přece si nepořídíte masivní náramek ze zlata na běžné nošení. Samozřejmě, může se jednat i o bižuterii, ale vkusnou. Šperk by neměl působit „měkce“, tedy až moc tvárně, protože to prozradí, že jde o laciný plíšek.

Pozor na přeplácanost

Dbejte na to, ať vše nepřekombinujete. I extravagance se musí krotit, naopak takový look je náročná disciplína, protože stále musíte vypadat stylově, nesmíte dát najevo, že máte sice peníze, ale ne vkus. Pokud nevíte, jak začít, soustřeďte opulentnost právě na doplňky. Základ, tedy outfit, nechte jednobarevný, nehrajte si se vzory a vsaďte na masivní náramky, výrazné náušnice, klidně si vyčešte vlasy a zkroťte je ještě zdobnou čelenkou. Až se v této módní kleci naučíte chodit, můžete na svobodu vypustit i tygra nebo leoparda na dezénu látky kalhot, topu či overalu.

Zvířecí vzory a kožichy

Tyto kousky představují signifikantní artikly looku mob wife. Design kožichu šelem, jako jsou právě tygři nebo leopardi, je žádaný, ovšem vybírejte s citem, ať vám oděv nedeformuje postavu. Co se týká kožichů, nemusíme vás nutit do pravých kožešin. Dnes se vyrábí i velmi kvalitní umělé variace, vybírejte spíš jemný chlup, který nemá tendenci se časem zacuchat. Jak to poznáte? Je pravda, že zaručené nemáte nic, ovšem těžko se můžete spolehnout na kvalitu kousku, který stojí pár korun.

Symbol luxusu mob wife? Hodinky

Co tvoří výrazný prvek outfitu mob wife? Může to být právě onen kožich, za každého ročního období to jsou však hodinky. Luxusní kousky z dílen věhlasných hodinářských firem. Klidně může jít i o pánské variace, ty bývají propracovanější, jelikož hodinky jsou takovým šperkem mužů. Navíc masivní kousek se bude skvěle vyjímat na vašem útlejším zápěstí.   

Šperky? Jedině zlaté

Opakujeme, že mob wife je o luxusu, takže zapomeňte na plastové náušnice, náramky i prsteny. Vlastně i neotřelé designérské kousky se nehodí, pokud nejsou ze vzácného kovu. Vše se musí blýskat a třpytit, inspirací vám může být i raperská scéna. Než abyste si oblékla něco lacině vypadajícího, raději se podívejte po vintage kouscích, které dodají všemu vzhledu punc movitosti.

A co make-up a účes?

Základní pravidlo zní: upravenost. Zapomeňte na trend podle Pamely Anderson, která se již nelíčí. Výrazné rty a oči jsou vítané stejně jako zdůrazněné lícní kosti. Ani účes by neměl být ledabylý, nosí se drdoly, vlny, které si neuděláte za tři minuty. Každý vlásek musí mít své místo a nesmí nijak poletovat.  

Zdroj: iGlanc.cz, WWD, France 24

Související články