Londýnský módní týden se nesl v duchu spíše přirozeném. Molům vládly tlumenější barvy jako odstíny zelené, béžové, klasiku zastupovala černá. Samozřejmě se vyskytly i barevnější kreace, ty se objevily v kolekcích značek, pro něž je pestrost typická. Designéři si notně pohráli s efektem chlupů, vidět bylo nespočet kožichů, někde stačilo chmýří či umělá vlákna.   

Přírodně podle Burberry

Britská, asi nejkultovnější, módní značka samozřejmě nemohla chybět. Kolekce brandu Burberry se nesla ve střízlivém tónu nositelných střihů, pokud se objevily výraznější aplikace, nešlo o nijak extravagantní kreace. Velmi užívané byly kožešinové detaily, například v podobě lemů nebo našitých rukávníků. Z barev dominovaly khaki, velbloudí tón, béžová, zlatá, šedá a černá. Samozřejmě nechyběla typická kostka Burberry. Pozornost vzbudily široké nohavice, které poukázaly, že jsou stále trendy. Kdo miluje army styl, jistě spatřil některé kousky připomínající například letecké kabáty. A mimochodem, kdy jste naposledy měli kožený kabát? Je na čase jej oprášit.

Zdroj: Youtube

Barvy a inspirace Marií Callas

Brand Erdem rozzářil molo barevnými kreacemi. Působivé kabátky s opulentními límci připomínaly šaty typické pro japonské gejši. Asijský nádech dotvářely florální malby jako ze skic japonských mistrů. Tradiční kožešinu u Erdem nahradilo peří. Jednobarevné, jež bylo umně naaranžované na látce, vidět jsme však mohli i probarvené kousky. Chlupaté detaily našly své místo i na botách. Jak se zdá, Erdem kráčí v trendu, který dřív udávala například značka Gucci. Značka ve své nejnovější představené kolekci vzdala také hold divě, řecké sopranistce Marii Callas. Krásné květinové šaty jednoduchého střihu, na ramínka a se sukní jako pro baletky, vídáme spíš v kolekcích Dolce & Gabbana, tento jižanský styl byl však typický i pro božskou Marii.

Hravá Susan Fang

Čínská designérka Susan Fang je slibným talentem, který aspiruje na to stát se dalším asijským skvostem ve světě módy podobně jako Kenzó Takada či Isoroku Yamamoto. Její tvorba velmi odráží asijský lolitkovský styl, což je ošemetné podobně jako kostýmky Chanel. Ty sluší především starším ženám. Dívčí a velmi barevné šaty zase konvenují právě slečnám, které působí sotva plnoletě. Nebo se hodí drobným dámám mladistvého vzhledu. Nemusíte se však přizpůsobit stylu jako takovému, klidně si vezměte z outfitu jen barevný kabát a na podkolenky zapomeňte. Barvy, barvy a zase barvy rozzáří váš šatník i momenty v šedivých chladných dnech.

Hra s komplety

Novozélandská módní návrhářka Emilia Wickstead v britské metropoli předvedla, jak se dá umně pracovat se svrchníky. Klasický kostým obalila do více vrstev, takže se v chladnějším počasí nemusíte halit do kabátu a schovávat barevný outfit. Efektně propracované byly i modely šatů, střihy se spadlými rameny rovněž evokovaly asijskou módu. Pozoruhodnou se ukázala i práce s kůží, různě barevné variace nadchly módní nadšence a je jedno, zda šlo o klasické kabáty, separátní sukně nebo taktéž kostýmové komplety.

Kožené hrátky i XL móda

Label KNWLS vsadil na jednodušší střihy, přírodní materiály, některé modely trochu evokovaly návrat k pravěkým kořenům, když modelka vynesla kožený komplet a kozačky s kožešinou. Nebojte, nemusíte jít lovit mamuty, jedinou vaší kořistí může být perfektní módní úlovek. I kdyby to měl být zdánlivě jednoduchý prodloužený svetr. I značka KNWLS ve své kolekci akcentovala plastičnost, výrazné byly objemné střihy především bund. Na molu se prošly i manekýny s ženštějšími tvary, které předvedly, že s důmyslným vrstvením můžete být dokonale šik.

Zdroj: iGlanc.cz, The Telegraph, London Fashion Week

Související články