Pověstná hláška z kultovního filmu možná odrazuje od květinových šatů či halenek, ale i módní návrháři jasně říkají: květiny patří do našich životů a nehodláme se jich vzdát. Vzít si s prvními teplými dny květinové šaty totiž není ani tak o trendech, ale spíš o rituálu, o označení plynoucího času. Jejich pomocí můžeme oslavit to, že jsme překonali další zimu a teď si jdeme užívat vše, co s jarem a létem souvisí. Stejně jako úklid teplejších bund a jejich nahrazení slunečními brýlemi, jde o vyjádření naděje i očekávání slunečnějších dní.

Proto pozvěte do svého šatníku trochu přírody, elegance, ženskosti a svěžesti a ozdobte se vašimi oblíbenými květy, bez ohledu na to, jak originální si budete připadat. Móda by měla být hlavně zábava a taky by vám měla dodat sebedůvěru. Co jiného by mohlo fungovat lépe než právě květiny?

Z fashion weeků do našich šatníků

Ve fashion světě existují trendy, které přicházejí a odcházejí, a pak tu máme takové, které se pravidelně vracejí, aby nám připomněly svou nadčasovou krásu. Květinový potisk patří právě do té druhé kategorie. A tak se kromě růží, které se na významných přehlídkách pro jarní sezonu 2024 objevovaly ve velkém, se letošní trendy velmi zaměřují na ženskost. A k té jednoznačně květiny patří, ať se to Mirandě líbí nebo ne.

Kvítí se tak objevuje v kolekcích většiny značek v nejrůznějších podobách a provedeních. Jeden z největších trendů letošního jara a léta jsou velké květinové aplikace. Květiny tak najdeme v doplňcích, ať už v masivním provedení na náramcích, náušnicích či náhrdelnících, tak v podobě poutavých aplikací. Květiny tak skvěle ozvláštní jinak obyčejnou halenku či tričko a dodají tak outfitu nový ženský twist.

U květinových šatů to nekončí

V obchodech se nemusíte ani příliš rozhlížet, abyste našla květy tisíců podob – a to úplně na všem. Začíná to klasikou – květinovými šaty a končí květinovými kšiltovkami nebo kabelkami. Jak už to se vzory v módě bývá, jdou mezi sebou kombinovat, ale vyžaduje to speciální cit a opatrnost. I tady to můžete přepísknout a přeměnit se na postavičku z Alenky v říši divů, což jistě není vaším cílem.

Sázkou na jistotu tedy bude, když bude váš outfit barevně jednoduchý a přidáte jen jeden výrazný květinový prvek. Tím může být buď masivní šperk nebo květinová aplikace a s dalšími kousky se už raději držte při zemi. Pokud si ale troufáte, můžete kombinovat vzájemně i různé vzory květin, tady se doporučujeme držet alespoň podobné barevnosti.

Zdroje:

  • iGlanc.cz,
  • redaktorka Ela Svobodová pracuje řadu let jako módní a kosmetická redaktorka

Související články