Svetry s knoflíky

Pletené oděvy jsou bezesporu kousky praktické, pro chladnější dny nezbytné, obvykle slušivé. Jedinou výjimkou jsou lehké svetříky krátkých střihů se zapínáním na drobné knoflíčky. Pravda je bohužel taková, že, ať je zkombinujete s čímkoliv, přidají vám roky a někdy také nechtěné kilogramy.

Zdroj: Youtube

Vhodnou alternativou se stanou volnější pletené svetry masivnějšího designu s délkou těsně pod pupík se širším nápletem. Skvěle vypadají propínací modely s dominantními knoflíky větších rozměrů. Žádoucím detailem je pak hlubší véčkový výstřih, který působí elegantně, dá vyniknout ladné šíjí. Takový úplet může mít dokonce sexy punc. Stačí pod něj vhodně, především pak vkusně, zakomponovat podprsenku suplující top.

¾ rukávy

Možná vás to překvapí, ale rukávy ukončené v půli předloktí mají daleko do elegance a mladistvého vzhledu. I tak jde o velmi oblíbený detail, který ženy často do svých outfitů zapojují v domnění, že jde o vysoce módní krok. Kdepak. Tento neforemný střih v minutě pokazí dojem z celkového vzhledu, zbytečně přidá pár let navíc.

Pokud ráda vynášíte vykasané rukávy, nabízí se líbivé a šmrncovní řešení. Pořiďte si košili s lehce volnějším střihem rukávů. Jejich délku si následně můžete sama upravit a srolovat více k loketnímu kloubu. Více vyhrnuté rukávy mimochodem opticky zeštíhlují oblast břicha a pasu.

Příliš černé

Jedním z častých nešvarů bývá přílišný důraz na černou barvu. Ano, je to elegantní barva, o níž se všeobecně ví, že poměrně intenzivně zeštíhluje siluetu, nepoutá přílišnou pozornost, jenže na úkor svého pochmurného vzezření zároveň také přidává léta. Zkuste se tedy vyvarovat monochromatickému outfitu postaveném na symbolu smutku.

Jestli přeci jen bez černé nemůžete být, nedivíme se, zkuste outfit oživit alespoň barevným šátkem u krku či nápadnějšími šperky. Celkově nevšední doplňky jsou v tomto směru skvělým tahem. Jakmile se rozhodnete pro kreaci tón v tónu, naučte se propojovat různé tkaniny mezi sebou. Jakmile si kouzlení s materiály osvojíte, získáte maximálně působivý trik pro zajímavější look, co vnese do vzhledu kýženou mladistvost.

Oversize oděvy

Móda navržená tak, aby působila minimálně o jedno číslo větší, je velmi pohodlná a trendy, jenže je potřeba k ní přistupovat s rozvahou. Slabší stránkou tohoto moderního designu je fakt, že ve špatné kombinaci přidává kromě let i dosti kilogramů. Také tu velmi štíhlou siluetu tak mnohdy zbytečně potlačí, zcela zazdí.

Určitě není potřeba se oversized kousků vzdávat, přesto se držte módního pravidla o oděvní symbióze. Vyberte pro váš outfit vždy jeden takový kousek. Je určitě ku prospěchu, když alespoň část figury vašeho těla bude vidět, to také tehdy, kdy se řadíte do kolonky plus size. Jinak riskujete, že budete vypadat starší, větší, ke všemu ještě bez špetky vytříbeného vkusu.

Silonky

Punčochy, a zejména ty v tělové barvě, jsou na módní scéně poměrně kontroverzním tématem. Světem krásy neustále rezonují argumenty, proč silonky (ne)nosit. Ač je některé společenské události přímo vyžadují, ve většině případů však nejde o lichotivý doplněk. Působí staromódně, postrádá styl, některé jejich provedení dokonce na oko deformuje nohy, uškodí celkové ženské kráse.

Když to půjde, snažte se silonkám vyhnout velkým obloukem. Hlavně těm s lycrou, protože odlesky silonek ve špatné barvě opravdu velkou parádu neudělají, naopak. Ať chcete nebo ne, tělové silonky skutečně nikdy neodpovídají tónu pokožky, jak už bylo zmíněno, nedělají pěkné nohy, navíc pro mužskou populaci jde o kousek, který má k přízvisku “sexy” dál, než je konec světa. Slaďte outfit tak, abyste mohla obléci smyslné a slušivé černé punčochy.

Zdroj: iGlanc.cz, Markéta Skladová - módní redaktorka, která se v oboru pohybuje řadu let

Související články