Kabelka pro chlapeckou postavu

Máte siluetu bez výraznějšího křivek? Pak nejen oblečením, ale i doplňky můžete docílit ženštějších proporcí. Sice vám bude slušet většina tvarů kabelek, ale nejlépe uděláte, když se rozhlédnete po kulatějším zpracování působícím objemně. Ideální je bucket neboli vak či hobo připomínající tvarem půlměsíc. Ostrým přechodům se spíše vyhněte. Co se týká délky popruhu, pak máte neomezené možnosti. Tím, že nemusíte maskovat tělesné neduhy, například větší zadeček, můžete si dovolit jakoukoliv délku popruhu. Nebojte se ani kabelek do ruky či messengerů, co se obvykle nosí šikmo přes hrudník.

Zdroj: Youtube

Kabelka pro postavu jablko

Pro tento typ siluety je charakteristická dominantní horní polovina těla. Ač by se mohlo zdát, že velká kabelka, třeba oblíbená shopperka, prostorná nákupní taška, zakryje problematické části, opak je pravdou. Celá horní partie získá na oko ještě více plnosti, což není kýžený efekt. Slušet vám budou moderní kabelky zvané tote charakteristické pro krátké “uši” či různé druhy aktovek. Podstatný je materiál. Ten by měl být pevný. Zkuste se vyvarovat zdobnějším detailům. Minimalismus je pro vás sázkou na jistotu.

Kabelka pro postavu hrušky

Jak už označení figury napovídá, jde o postavu s užší horní a rozměrnější dolní polovinou těla. Především boky a zadeček jsou oku nepřehlédnutelné. Většina majitelek této siluety si neuvědomuje, jaké mají štěstí. Jde o smyslné křivky, které by byla škoda schovávat. Sice se nedoporučuje nosit kabelky v úrovni boků, ale proč neudělat ze své „nedokonalosti“ přednost? Pořiďte si moderní quilted bag, prošívanou kabelku obvykle s řetízky namísto tradičních popruhů. I výše zmíněná tote taška bude vhodnou volbou. Střední velikost bude jistotou, štíhlejší dámy si mohou dovolit i větší modely. Bez obav zvolte nápadnější barevnost. Hravé doplňky jsou aktuálně moderní.

Kabelka pro postavu přesýpacích hodin

Máte velké štěstí, vlastníte totiž dokonalé tvary, které mají proporční harmonii. Jako stvořené jsou pro vás kabelky do ruky i přes rameno jakéhokoliv tvaru, velikosti či barvy. I extravagantnější počiny jsou vítané. Co říkáte na hit z dob zlatých “devadesátek” v podobě menší baguette bag, která je aktuálně opět v kurzu? Neopovrhujte ani praktickým batohem. Jen opatrně na malou velikost batůžku, ta je sice roztomilá, přesto všeobecně nelichotivá.

Na co nezapomínat?

Důležité je kabelky vybírat také s ohledem na výšku. Menší postavě budou obecně lépe slušet kabelky malých rozměrů. Vyhněte se obrovským taškám, za kterými budete vypadat ještě menší. Vysoké ženy by se naopak měly vyvarovat příliš dlouhým modelům kabelek. Ideální velikost kabelky pro ně je taková, která je stejně široká jako vysoká.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články