Ve sportovním režimu

Jedním z největších letošních plavkových letních trendů je vypadat, jako byste vyšla z posilovny rovnou na pláž. Svět aktivního pohybu a zdravého životního stylu se výrazně promítl i do kolekcí předních světových značek jako Gucci či Louis Vuitton.

Inspirace surfařským světem, typické rashguard topy, detaily v podobě výrazných zipů a límečků či bikinové šortky a topy, které snadno zaměníte za sportovní podprsenku, to je cesta, kterou se určitě vydejte. Jde o pohodlné a siluetám lichotivé střihy. Takové modely lze využít nejen na pláži, ale i při procházce v teplých slunečných dnech, kde sportovní oporu zkombinujete například s džínovými šortkami.

Smyslné plavky Victoria's Secret

Koupací úbor evokující rafinované a lehce koketní spodní prádlo odstartovali zejména andílci z Victoria's Secret kolekcí PINK by Frankies Bikinis. Romantické mašle a volánky, řasení, růžová barva, hravá a výrazná grafika například ve vzoru květin a ovoce, modely poseté třpytivými kamínky, zkrátka vše, co podporuje ženskost v té nejryzejší podobě, je možná okázalé, ale moderní.

Určitě nemějte z nápadného zdobení strach. Využijte pomyslnou kýčovitost ke svému prospěchu. Potřebujete odpoutat pozornost od většího zadečku? Sáhněte po plavkách, co mají výraznou až extravagantně pojatou horní část - oporu, spodní díl by naopak měl být v minimalistickém pojetí. Tím docílíte nejen žádoucího rozptýlení pohledů okolí na tělesný neduh, ale také módní vyváženosti.

Celkové plavky se vrací

Každý rok se s větším či menším zájmem objeví, letos jim právem náleží o něco více pozornosti, řeč je, jak správně tušíte, o jednodílných plavkách. Zda za to může částečný návrat do společnosti jejich hlavní “patronky”, sexy plavčice Pamely Anderson, či nikoliv, to jest otázkou...

Tato jednoduchá a nadčasová klasika je sázkou na jistotu. Sluší všem typům postav a tradiční střih se stane také ideální na kombinaci s dalšími doplňky, jakými mohou být plážová kimona, parea, sukně, vzdušné kalhoty či výraznější šperky. Bez obav lze takový koupací úbor vynést v základu s městskou módou.

Blýskněte se, letí třpytivé plavky

To je jeden z hlavních úkolů kolekce bikin i jednodílných plavek roku 2024. Během letošního léta hraje hlavní roli lesk ve všech svých podobách. Jde o kousky v linii extravagantní. Vévodí jim třpytivé akcenty tedy flitry, jemné řetízky, drobné i větší kovové aplikace. Novinkou jsou perly zdobící plavky. Tento celkově opět okázalejší styl potěší zejména ženy, pro které jsou šperky každodenní a všudypřítomnou záležitostí.

Tip: Zajímavým doplňkem jsou speciální kolekce plážových šperků, kterými můžete oživit vaše stávající oblíbené bikiny. Do módy se navrací i "devadesátkové" řetízky kolem pasu.

Asymetrické plavky

Neotřelý design je vždy velmi zajímavým a mnohdy rafinovaným detailem, v případě plavek to platí dvojnásob. Nevšedním modelem rozhodně zaujmete. Nesouměrné střihy dokáží vkusně odhalit pro vás oblíbenou část těla, při vhodném výběru navíc skryjí případné nedostatky. Pamatujte na to, že nepravidelnost není nikdy nudná, výraznější ženské křivky dokáže nápaditě, leč vkusně “prodat”.

Minimalistické plavky jako sázka na jistotu

Ač bude letošní plavkové léto celkově spíše o barvách, nepřehlédnutelných motivech a střizích, zkrátka hravosti jako takové, nesmíme opomenout na možná fádnější, leč klasický trend, co má na letní scéně pevné místo rok co rok. Pokud zatoužíte po tolik oblíbeném minimalismu, oddejte se čistým liniím, nenáročným barevným kombinacím a decentnímu nádechu 90. let.

V případě plavek nabízí módní prostost plážovou tradici, ve které se budou komfortně cítit zvláště ženy stydlivějšího charakteru. Výhodou je i fakt, že basic design nikdy nevyjde z vrtkavého světa hitů, minimalistické modely dokáží nenásilně infiltrovat případné další okázalejší plavkové trendy. Například zmíněnou asymetrii, kovové aplikace či sportovní styl.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články