Spojení oděvní společnosti H&M a prestižního módního domu Mugler se ukázalo jako velmi povedený tah. Už od samého počátku bylo jasné, že půjde o kousky plné všeho, co fascinující svět krásy může nabídnout. A také se tak stalo...

Zdroj: Youtube

Jestli je pro značku Mugler něco typického, tak důraz na zvýraznění ramen a vypasovaný pas. O drzé charakteristické znaky není dámská řada ochuzena. Na jednotlivých modelech nalezneme také typický spirálovitý šev, kterým se pyšní například výrazné denimové kalhoty poutající na ladnost dámských nohou. Rebelským počinem jsou pak zkrácené bundy. Mezi další zajímavé kousky rozhodně patří kožený trenčkot s prodlouženým šálovým detailem, šaty s dekadentním zdobením a propracované obleky, co skvěle vypadají v kombinaci s provokativními iluzorními catsuity, legínami nebo body s průstřihy.

Pozornost jistě upoutá speciální archivní část kolekce. Ta je poctou nejznámějším kouskům z tvorby Thierryho Muglera z 80. a 90. let, které v modernější podobě přináší současný designér módního domu Casey Cadwallader. Každý kousek ztělesňuje odkaz Thierryho Muglera, ať už jde o černé sametové šaty s tvarovaným pasem a nadýchanými rukávy, korzetové šaty, starorůžový kostým se sukní s originálními zdobením, nebo výrazné zelené pánské sako. Mezi doplňky patří náušnice ve tvaru bumerangu a dvojitá brož spojená řetízkem.

Look-book, který nafotil fotograf Lengua a stylizovala Haley Wollens, představuje širokou škálu inspirativních lidí, od módních ikon po hudební talenty, a zdůrazňuje ducha rozmanité komunity Mugler. Mezi herce patří Jerry Hall, Connie Fleming, Mariacarla Boscono, Anna Ewers, Ariish Wol, Sora Choi, Imaan Hammam, Selena Forrest, Lidia Judickaite, Yilan Hua, Aweng Chuol, Amaarae, Eartheater, Arca, Xu Meen, Luthando Ngema, Cheikh Diakhate a Fernando Lindez.

Uvedení kolaborace obou fashion velikánů se neslo, jak jinak, než ve velkolepém stylu. Na večírek k představení kolekce pro český trh se sešla řada známých jmen. Své křivky v oděvech Mugler H&M předvedla například zpěvačka Dara Rolins, moderátorka Zorka Hejdová, herečka Radka Pavlovčinová a její bratr Adam Pavlovčin neboli Adonxs, který se stal vítězem SuperStar 2022, a mnoho dalších.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články