Nejste si jistá, jestli volánky jsou zrovna pro vás "to pravé ořechové"? Zkuste na volány pohlédnout jinak, nejen na coby dívčí prvek. Kanýry totiž vnesou i do dospěláckého šatníku radost a romantiku zároveň. Jsou hravé, mají styl, objevit se mohou téměř na jakémkoliv kousku ošacení včetně ponožek, spodního prádla či plavek. Díky jejich veselé povaze rázem i váš vzhled získá glanc plný energie, která často ubírá na věku, potlačí kdejakou vrásku. A to už stojí za to vynést nějaký ten model s volánkem, co říkáte?

Pro větší poprsí i výrazný pas

Ano, i tohle vhodně zvolené volánky umí. Top s kanýrem totiž dokáže doslova zázraky a je jedním z nejrozšířenějších módních kousků vůbec. Zároveň je to také nejjednodušší způsob, jak dodat outfitu kouzlo s minimální námahou a maximálním šmrncem. Pamatujte, že takový svršek přitáhne veškerou pozornost na horní polovinu těla. Pokud je tato partie pro vás méně oblíbená, zvolte spíše minimalističtější model bez zdobnějších akcentů.

Iluzi plnějšího poprsí, ale i širších ramen, vytvoříte s horizontálními volánky, ty drobnější a vertikální naopak v kombinaci s úzkými džínami a podpatky postavu spíše prodlouží. Toužíte zvýraznit svůj pas? Oblékněte džíny či plátěné kalhoty se širokými nohavicemi a vyšším pasem, svršek zastrčte dovnitř, ladná silueta je rázem na světě. Proporce atraktivních křivek přesýpacích hodin umocní nápadný opasek. A co materiál? Není potřeba až tak řešit, volány totiž sluší bavlně, hedvábí stejně jako denimu.

Vlna ryzí něžnosti

V módním světě jen těžko naleznete oblečení, co by dámám více slušelo než jsou šaty, pro ty s volánkem/volánky to platí dvojnásob. Takové kousky jsou doslova pro každou příležitost, postavu, věk, podtrhnou naivní ženskost, zároveň dodají trochu módního dramatu. Kanýry na šatech mají však své zákonitosti. Velmi záleží, kde se na oděvu nachází. Šaty s přemírou řasení zvýrazní vaši siluetu, budete nepřehlédnutelná, což se ne všem zamlouvá. Volány na ramenou vás opticky prodlouží. Pokud hledáte něco střídmějšího, ale přesto chic, sáhněte po šatech s jemným volánkovým lemem.

Rafinovaně sexy působí šaty odhalující ramena s nápadným kanýrem, který zakrývá větší část poprsí. Ač se říká, že takové volány přidávají na objemu, jsou nevhodné pro velké poprsí, nemusí tomu tak vždy být. Když je kanýr dostatečně dlouhý, spíše ze splývavější tkaniny, poměrně lichotivě ženské zbraně zamaskuje, ale neubere na ladných křivkách nositelky. Tento počin je proto oblíben především u jednodílných plavek.

Rada: Ponechte volán středem pozornosti. Šperky, kabelky, a jiné doplňky, vybírejte střídmě až nenápadně.

Na sukni pro prodloužení postavy

Jakmile obléknete sukni s volánem, jde o stejně okázalý a nápadný kousek jako v případě topů či šatů. Ať už je volán na sukni kdekoliv, vždy platí, že je třeba volit spíše jednoduchý top bez zbytečných pohledy přitahujících prvků, které by celý outfit narušovaly, vytvořily prvoplánovou kreaci.

Pamatujte, že řasení kolem boků dodává celé postavě plnost, proto dbejte na projmutý pas, tedy, zastrkujte svršky za horní lem. Pokud chcete odvést pozornost od středu těla a upozornit spíše dolní část siluety, zvolte dlouhou sukni s volánem kolem spodního lemu. Takzvaný “vodopádový” lem, který je veden od shora dolů nejčastěji ve středu přední části sukně, vaši postavu opticky prodlouží. Bavlněné či džínové sukně s volánem jsou ideální na běžné nošení, pokud chcete outfitu dodat trochu luxusu, sáhněte po hedvábí nebo saténu.

Overal zajistí elegantní look

Zvláštní pozornost by měla být věnována neméně zajímavému overalu. V případě, že nejste zrovna “šatový” typ, overal šaty perfektně nahradí. I overal s volánky přejímá pravidla všech výše zmíněných kousků. Model s kanýrky na rameni postavu prodlužuje, řasení v oblasti hrudníku opticky zvětšuje poprsí a jakýkoliv volán v oblasti pasu poutá pohled na stehna, boky a zadeček. Overal s volány je ležérní kousek, který můžete kombinovat se sakem a podpatky, ale i s letními sandálkami.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články