Mladá módní svěží krev, většina z nich má už svoji jistou pozici na fashion scéně. Karlovarský filmový festival je ideální příležitostí, jak svoji tvorbu ukázat světu. Designéři mají štěstí, že populární tváře nelpí na věhlasných módních domech, skvělá je v tomto například Dagmar Havlová, která ráda pomůže mladým talentům. Pamatujete, jak kdysi vynesla blankytné šaty navržené herečkou Lenkou Vacvalovou? Ráda experimentuje mladá generace jako Emma Smetana, Annet X či Andrea Bezděková, jež pomohou své generaci. Mrkněte na hot trends, které Vary zvýraznily nejvíce.

Nadýchané plisé od Martina Kohouta

Jestli byl nějaký fashion kousek highlightem letošních Varů, pak šaty Martina Kohouta. Talentovaného mladého návrháře, jehož skvost byl viděn ve Varech v mnohém provedení. Na zahájení jeho krémovou róbu vynesla Jenovéfa Boková. Vrchní díl je efektně aranžován dokulata, takže připomíná vějíř. Zkrocení v podobě pásku v pase a další okolní stuhy spolu s oversize podobou lehce evokují asijský styl. Rukopis návrháře byl znát i na outfitu Moniky Marešové. Rose šaty definovalo plisé, Monika oblékla kratší verzi šatů, v nichž vynikly její štíhlé nohy. Nadýchaná variace se někdy nazývá peřinou, je to však nynější top trend. Jen si vybavte růžovou róbu Ariany Grande na Oscarech.    

Sexy geometrie Lukáše Macháčka

Lukáš Macháček je král výzev. Na minulém ročníku zhmotnil legendární vodní šaty, které známe z reklamy s Hankou Soukupovou. Stříbřitý Macháčkův skvost s kaskádou tylových vln před rokem oblékla půvabná Pavlína Němcová, jejíž křehkost dodala modelu éterický punc. Letos jsme na červeném koberci mohli spatřit efektně a geometricky vypointovanou róbu na Denise Dvořákové. Krásné byly červené šaty s působivým dekoltem, jež vynesla Zorka Hejdová. A jistým rukopisem Lukášovy tvorby jsou nyní i šaty s vsadkou evokující podprsenku, jako jsme viděli na Elizavetě Maximové. Dokonalý střih, vrstvení a odlišné materiály vytváří z šatů plastický skvost. A další trend? Černé šaty se stojáčkem, jejichž mnohé variace jsme ve Varech také potkávali. Jedny z nich rovněž pocházely z dílny Lukáše Macháčka.

Éteričnost podle Zoltána Tótha

Jednoduché, a přesto ohromující. Zoltán Tóth vnesl na karlovarský festival trochu antiky. Šaty na jedno rameno ve vzdušném podání oblékla jedna z módních ikon, Jitka Schneiderová, která na festival dorazila v posledních dnech, takže se o to víc čekalo, jaký skvost vynese. Bílá říza jí dokonale sedla. Volný, matný materiál lehce zkrotilo sepnutí pod rukávem. Kratší variaci, opět s asymetrickým střihem v horní části, oblékla Štěpánka Komárková, jejíž model připomínal onu trendy nadýchanou peřinu. Influencerku Alex Sedláčkovou Zoltán oděl do modré róby. Pevná tuba by mohla evokovat běžné večerní, důmyslné sklady a volnější rukáv (opět efekt jednoho ramene) činí tyto šaty výjimečnými.

Šik kostýmy Zuzany Kubíčkové

Dáma nesmí chybět. Rukopis Zuzany Kubíčkové je něžný, romantický, mnohé ženy si myslí, že nositelný pouze pro drobné figury. Tak pozor, red carpet ve Varech ozdobilo více kostýmů, které i zeštíhlí figuru. Hana Vagnerová vynesla šeříkový komplet, kde sako a kalhoty doplnil efekt zavinovací sukně. Různé materiály na slunci házely diferenční odstíny, takže komplet byl krásně lavírovaný, nikoli jednolitý. Nenechte se spoutat klasickým kompletem kalhot a saka, často v černé nebo bílé barvě. Experimentujte jako třeba Hanka se Zuzanou.

Nová módní vlna

A jaká jména budeme nejspíš slýchat častěji? Pozornosti se dostalo i některým relativně novým jménům. Mezi ně patří Alexandra Gnidiak, jež oblékla Emmu Smetanu do korzetu, její autorství patří i fialovým šatům Dagmar Havlové. Módní nadějí je i vítězka Mattoni Young Fashion Stars Anežka Kabelková, jejíž zelené šaty se šněrovacími detaily vynesla Andrea Bezděková. A další je Tomáš Němec, jehož červené šaty na tělo dokonale prezentovala Annet X.  

Zdroje:

Související články