New York někdy bývá až moc extravagantní, Londýn naopak konzervativní, Paříž si drží svůj chic style, ale Milán? Ten miluje vše! Tento týden módy tak nabízí nejpestřejší přehlídku trendů i klasiky pro další sezónu. Proto si fashion shows nenechala ujít řada celebrit, které zasedly nejen na čestných místech pro hosty. Po molu se prošly i ikony jako Eva Herzigová a Naomi Campbell.

Zdroj: Youtube

Armani vsadil na chlad, led a tón v tónu

Giorgio Armani v brandu Emporio Armani pojal přehlídku v duchu sezóny podzim/zima. Jeho kolekcí se nesly ledové tóny, runway evokovala led, na konec se na modelky snesly padající třpytky sněhu. Velmi působivé byly huňaté kabáty, barevně lavírované. Efekt chladu umocnily i látky typu lesklého saténu, hedvábí, organzy, dojem hřejivého zimního materiálu představoval použitý samet.

Naomi v krajce

Gazela Naomi Campbell má i po padesátce perfektní figuru. I když si třeba netroufnete na model, který vynesla v rámci přehlídky nesmrtelného dua Dolce & Gabbana, nechte se inspirovat. Krajkový živůtek vám může laškovně vykukovat z must have šatníku, bílé košile. Lehce transparetní hedvábí v kombinaci s černými punčochami tvoří zajímavou variaci sukně. Na léto (i bez punčoch) bude zavinovačka top.

Božská Eva

Italské duo Dolce & Gabbana povolalo na fashion week i další modlu módního nebe, naši Evu Herzigovou. Transparentnost a lehkost se na Evě zrcadlí v modelu šifonových šatů, rovněž s důmyslným rozparkem. Návrháři Domenico a Stefano opustili barvy i zdobnost, které jsou pro ně většinou signifikantní. Jejich linie byla v podstatě i minimalistická, trošku s nádechem sicilského stylu, který vyjadřovaly například pokrývky hlavy se síťkou přes obličej či rudě namalované rty. Variabilní šaty, sukně nebo topy se dají skvěle kombinovat s dalšími kousky šatníku. Jej můžete obohatit i spoustou variací klasických kostýmů.

Hra s geometrií podle Missoni

Uměleckým podpisem značky Missoni jsou proužky. Přímo se tak nabízí, aby nám tento italský brand ukázal, jak se popasovat s kombinací horizontálních a vertikálních linií na oděvu. V Missoni umně roztříštili kontrast i s pomocí jiných odstínů příbuzných barev. Když například zpod šatů vykukují punčochy s výraznějším koloritem, ani si nevšimnete, že pruhy topu a sukně mají jiný směr.

Zkrocení Donatelly Versace?

Že bude sezóna podzim/zima barevně v útlumu, o tom svědčila i přehlídka značky Versace. Jinak většinou barevné kolekce zde nahradily střídmější variace, rovněž v minimalističtějším duchu, převážně v černé barvě, temnějších odstínech či zvířecím vzoru. Náznak outfitů do kanceláře zde tvořily límečky u šatů, dokonce se objevily i kostýmky. U nich jsme měli zprvu pocit, jestli se nedíváme na fashion show Chanelu. Plasticky efektní látka tvídu totiž silně připomínala typický materiál využívaný u této francouzské značky.

Vyrážíme na lov s Gucci

O jemnější probarvení přehlídek fashion weeku se postarala značka Gucci, která vsadila na přírodní tóny béžové, zelené, velmi užívaná byla khaki barva. Až si půjdete pro svůj módní úlovek, vzpomeňte si na runway Gucci, kde se ukázaly i modely připomínající outfity na rybolov. Tak by to tedy zhodnotil spíš laik, nám se líbí, jak i vysoké boty s leskem, evokující holiny, mohou působit sofistikovaně. Stejně jako síť (ne na ryby), poukazující na trend trasparentnosti.

Óda na sexy tělo podle Forda

Tom Ford vsadil na tělo. Jeho křivky obepnuly overaly z kůže. Krásu odhalil s pomocí šifonových nebo síťovaných modelů. Velmi působivý je efekt třpytu, kdy nahé tělo nemusíte mazat různými oleji. Stačí jen průhledná říza například v barvě zlata. Ford samozřejmě neopomněl ani klasiku, jeho skvěle vypasované kostýmy, například v sytě fialové, byly skvostné!

Cavalliho divočina

Roberto Cavalli rovná se barevná džungle, opulentní značka, která sází na naturální motivy. I tento brand je na své poměry poměrně barevně zkrocený. Přesto, pokud uvažujete o nákupu nadýchané péřovky, vsaďte na výrazný model právě od Cavalliho. Jeho trendovou čerň rozbíjí žluté akcenty, které působí trochu umělecky jako cákance barvy. Ideální nápad, jak rozsvítit model. Sofistikované a nikoliv překombinované.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články