Mnoho podob šortek, ale ne všechny jsou šťastné

Modelů šortek na trhu nalezneme opravdu mnoho. Mají nespočet designů, od střihů až po samotný materiál. Mezi ty vůbec nejoblíbenější asi patří modely z denimu. Ač se jedná o oděvní evergreen, tak pro tento rok na ně zapomeňte. Džínové kraťasy totiž střídají varianty dospělejší, na vlně elegance, co díky použitým tkaninám jsou pro letní čas lepší volbou, sluší i těm, co mají oblejší křivky.

Přírodní materiály vedou

Když se nyní podíváte do jakékoliv kolekce, dominují v nich sofistikovaně vyhlížející plátěné šortky. Mezi tkaninami dominuje len, bavlna, mušelín či modal. A je logické, že prim mají zmíněné přírodní textilie. Přírodní tkaniny oproti umělému vláknu mají vůbec ideální vlastnosti pro teplé letní dny, jsou lehké a vzdušné, prodyšné, absorbují rychle pot, bývají pro lidskou pokožku rozumnější volbou.

Kromě vhodně zvoleného materiálu je klíčovým faktorem také samotný střih. U plátěných šortek jde ve své podstatě o jeden základní design, co může mít drobné odchylky. Nejslušivějším modelem pro všechny typy postav se stanou šortky s delší nohavicí, ideálně do poloviny stehen, nohavice by měla být volnější, rovná či rozšířující se. Důležitým detailem je i výše pasu. Vysoký pas šortek, který končí v linii pupíku zdůrazní střed těla, vytvoří lichotivou siluetu.

Zvláštní etapou jsou pak bermudy. Ty patří do skupiny tradiční leč lehce extravagantní. Nemějte z bývalé součásti uniformy britských vojáků strach. Fungují obdobně jako výše zmíněné šortky. Jedinou nevýhodou mohou mít pro ženy menšího vzrůstu. Pokud ale malá postava zvolí střih bermud lehce nad kolena, obuje na nohy obuv na podpatku, rázem je po problému.

Tip: Zajímavým modelem jsou netradiční bermudové sukně. Jedná se stále o nohavice, jen svým zpracováním, širokým střihem připomínají spíše sukni. Nabízejí ještě více komfortu, zajímavý vzhled, co vnese do looku šťavnatou svěžest.

Stylingová pravidla

Tím, že šortky a bermudy mají minimalistický a elegantní šmrnc, můžete si dovolit je využití v různých módních kontextech, od sportovního looku po sofistikovaný až ryze formální styl. Jde o velmi variabilní oděv.

Oba typy oděvů si budou rozumět s tílky, halenkami, ale i obyčejnými tričky. Skvěle vypadá outfit v monochromatickém pojetí neboli kreace laděná do jednoho odstínu.

Získejte maximálního zdůraznění střední části těla, optického prodloužení postavy, svrchní část oděvu zastrčte za lem šortek a bermud. Tento oděvní zákon platí pro všechny typy siluet. Výjimku mají štíhlé a vysoké ženy, ty mohou nechat například košili splývat přes šortky, postavit look na vlně uvolněné ležérnosti.

Pro formální příležitost si k šortkám, bermudám, pořiďte sako nebo trendy vestičku. Kostýmky ve všech podobách jsou stále velmi moderní záležitostí, co ženám sluší, působí úchvatně. Pro odlehčení, podpoření něžné ženskosti, lze použít lehký úplet, kratší propínací svetřík v romantickém duchu.

Ženy s nadměrnými velikostmi, pozor na obuv

Těžkou hlavu si nemusíte dělat ani s obuví. K šortkám i bermudám se hodí všechny modely bot. Obezřetné by měly být ženy s kratšími, silnějšími nohami. Takové mokasíny, sandálky s páskem kolem kotníku, obuv na robustní podešvi, zapříčiní, že figura se zdá menší, končetiny prostorově výraznější.

Video návod pro ženy větších velikostí

Líbí se vám šortky a bermudy?

Ano, oba kousky jsou moc pěkné 7
Ano, ale jen šortky 8
Ano, ale jen bermudy 4
Ne, nelíbí se mi ani jeden kousek 5

Zdroj: iGlanc.cz