Vrstvení

Kaskádovitý efekt, tedy propojení hned několika šperků, je rozhodně zajímavý způsob, jak prsteny, náramky, náhrdelníky vynést, ukázat je světu v nevšedním podání. Nebojte se zkompletovat doplňky různých stylů a kovů, například stříbrný řetízek dejte do dua s hravým korálkovým chokerem, v jeden působivý celek. Už dávno totiž neplatí, že nosit se mohou jen šperky z identického materiálu, totožného vzhledu.

Není potřeba dbát na množství, rozdílnost barev, tvarů a délek, stačí jen najít tu správnou rovnováhu. Důležitá je symbióza v podobě těžších a výraznějších kousků s těmi minimalistického designu. Povoleny jsou taktéž detaily v podobě různých přívěsků.

Důraz na uši

Náušnice jsou ve světě šperků samostatnou kapitolou, zaslouží si tedy extra pozornost. Způsobů, jak je originálně "prodat", se nabízí hned několik. V aktuálním kurzu je opět kombinace rozdílných tvarů, barev kovů na jednom uchu. K romantické perle bez obav připojte decentní "pecku" či kroužek, obepínající ucho ze strany. Skvěle také fungují různé velikosti kroužků v jednom uchu.

Pokud nedisponujete vícero dírkami v jednom uchu, do každého lalůčku umístěte jiný model náušnice. Složitějším tvarům náušnic nechte spíše samostatný prostor. Jedním z nejvýraznějších stylů je tvar, který kopíruje ušní lalůček směrem vzhůru. Může jít o model prostého vzhledu, být zdobený třpytivými kameny.

Rada: Jak už bylo napsáno výše, momentálně nebývá ostuda, ba naopak, propojit všechny barvy kovů, což je obrovský benefit. Nemusíte si lámat hlavu, jestli vaší pokožce lichotí zlato, stříbro, co udělat s náušnicí, kdy druhou do páru jste ztratila. Zlato a stříbro spolu fungují skvěle, když navíc přidáte ještě perleťový lesk, oblíbený růžový odstín zlata, získáte komplet dle posledního výkřiku módy.

Provokativní šmrnc

Hit, který slaví své znovuzrození. Tělové šperky se objevovaly na přehlídkách Chanel Karla Lagerfelda již v 90. letech, “oblékaly” je super modelky jako Claudia Schiffer, Naomi Campbell či Eva Herzigová. V roce 2017 Emily Ratajkowski vynesla na pláž řetízkové bikiny, další známé osobnosti následovaly tento retro odkaz, který dozrál až v obrovský trend. Pořiďte si řetízek kolem pupíku či řetízkový náramko-prsten. Sice jde o záležitost spíše letních dní, nicméně ani na podzim, například v souhře s koženkovými či koženými oděvy, nedojde k žádnému zásadnímu přešlapu.

Konzervativní až nudné? Kdepak!

Jestli ve vás brože vyvolávají pocit, že jsou vhodné pro postarší dámy, určené pouze na formální kabát či sako, vyvedeme vás z omylu. I návrháři jim letošní sezónu dali značný prostor, vyvracejí zažité smýšlení, kdy většina žen o brožích smýšlí negativně. Tento působivý doplněk vnese do kreace vskutku (ne)tradiční šmrnc. A u jedné brože končit rozhodně nemusíte.

Dnešní maximalistický styl nošení šperků velí sáhnout po dvou až třech kouscích v rámci jednoho stylingu. Brož můžete připnout na blejzr, džínovou bundu, rozumí si se šaty všech střihů, nosit ji můžete připnuté na šátku, šále, či límečku u košile zapnuté až ke krku. Pokud ji chcete pojmout opravdu originálním způsobem, zakomponujte ji do vlasové kreace místo sponky.

Do této kategorie se ještě hodí dar přírody, perly. Těžko napříč šperky najdete romantičtější prvky. Váže se k nim překrásná historie, spousta symbolů. Věděla jste například, že jde údajně o vůbec nejstarší "kámen" na světě? Jsou symbolem dokonalosti, bývají spojovány také s láskou v té nejčistší formě.

Exkluzivní šperky z perel jsou ne nadarmo i dnes považovány za šperkařské umělecké dílo. Stejně jako u broží, perly mají pomyslnou nálepku fádního a nezajímavého doplňku, větší lež ale snad ani nejde vypustit z úst. Jestli je nějaký šperk skutečně nadčasovou klasikou, co lichotí malým holčičkám, mladým slečnám, dospělým dámám, jsou to hlavně perly!

Tip: Perly lze také různě pospojovat v jeden doslova dechberoucí celek. Navrstvený perlový náhrdelník nejen na černém svršku byl, je a vždy bude působivou ozdobou a oslavou ryzí ženskosti.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články