Ikonické bike shorts nejen na Tour de France

..neboli legíny ke kolenům. O jejich pozornost mimo sportovní pole se v 90. letech postaral geniální návrhář, ikona světa krásy, Karl Lagerfeld. Právě během jeho módní přehlídky značky Chanel vzbudila rozruch modelka Linda Evangelista oděná do černých legín s bílou košilí a obřím kloboukem. Velký Karl dostál svému zvučnému jménu, vznikl tak nový směr propojující ryze fashion módu se sportovními kousky. Později začali Karlův trend následovat jiní, neméně proslulí designéři jako Dolce & Gabbana, Stella McCartney, Miu Miu, Fendi a další. Oblíbili si ho také známé hvězdy, ať už šlo o divokou Madonnu či princeznu Dianu. Dnes jsou cyklistické šortky nedílnou, ne-li dokonce nutnou součástí šatníku.

Nejtypičtějšími vlastnostmi cyklo šortek jsou univerzálnost a pohodlí. Není nutné je ale oblékat jen ve volném čase, ve vhodné kombinaci jsou ideální i do kanceláře. Jak s nimi pracovat a s čím je ideálně kombinovat?

S bílou košilí!

Nesmrtelná klasika, se kterou rozhodně nešlápnete vedle. Tato nadčasová módní uniforma se hodí na neformální schůzku i kávu s kamarádkou. Košili zvolte minimálně o velikost větší, myslete i na materiál, na léto je ideální len. Snadno tak skryjete případné bříško či kulatější boky. Můžete ji uvázat na uzel, přepásat páskem nebo ji nechat volně spuštěnou, navrstvenou na jiné svršky.

S mikinou či trikem

Nejlépe kombinovatelná barva šortek je samozřejmě černá, zkuste se ale v létě odvázat a zvolit třeba jednobarevné šortky v pastelové barvě. Zvláště, pokud jde o kombinaci s oversize mikinou či svetrem nebo trikem, klidně ze šatníku vašeho partnera.

...se sakem

Cyklo šortky mají i svou elegantní tvář. Tu odhalíte, pokud vsadíte na variaci s basic trikem a patřičně střiženým, ideálně prodlouženým sakem. V tomto případě doporučujeme obout podpatky a rozhodně se nebojte odvážnějších modelů. Budete za bohyni!

Zpátky do budoucnosti

Obří, polarizované štítové brýle jsou dalším kouskem, který se z cyklo světa volně přenesl do běžného šatníku, a slaví velký úspěch. První náznaky se objevily již v minulém roce, kdy charakteristické brýle pro nadšence jízdy na kole vynesly módní ikony v podobě Kylie Jenner či modelky Iris Law. Do svých kolekcí je však již v minulosti zařadily i návrhářské značky Vetements a Bottega Veneta. Výrazný futuristický design a blyštivé barvy, většinou v tónech duhy, je předurčují k jednoduchému stylingu. K mání jsou i užší tvary s barevnými obroučkami. Celkově jde o výrazný kousek, který rozhodně nepřebijete ničím jiným.

Romper aneb kombinéza je zpět

Slyšela jste někdy výraz „romper“? Pokud ne, tak vězte, že vám uniká možná velký módní hit. V minulém roce byl tento výraz dle údajů Google Trends na svém historickém maximu ve vyhledávání a jeho oblíbenost se stále zvyšuje. Jde o jednodílný přiléhavý oděv, jednoduše řečeno kombinézu, u které je již na první pohled zřejmé, že vychází z cyklistické módy. Všechny oděvy, co se vymykají fádnosti, samozřejmě mají rádi i módní influenceři, kteří stále častěji udávající trendy či jiné persony z řad hereček, modelek, zpěvaček. Romper lze tak spatřit u těch, co se odlišnosti nebojí. Tento extravagantnější počin se hodí primárně pro volnočasové aktivity, netlačí, netáhne, skvěle vypadá se sportovními teniskami a stylovou kabelkou.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články