S kůží na trh

Momentálně ze všech módních směrů k nám přichází celá řada nejžhavějších trendů pro letní sezónu. Dnes si představíme další klíčový hit, co již teď ovládá oděvní kolekce. Jedná se o oblečení ve zkrácené délce, obvykle se nabízí pod označením crop. V této kategorii nalezneme celou řadu svrchních oděvů, od tílek, triček až po bundy, kabátky.

Možná na první pohled by se mohlo zdát, že krátké tílko či tričko není nic pro ženy v kategorii 30 let a více, těch, které mají větší poprsí a oblejší tvary. Záleží ovšem na daném kousku, typu siluety. Upnuté modely jsou ošemetné, to je pravda, nicméně taková crop košile, to už je jiná. Fashion evergreen, byť v designu crop, je zrovna počinem, co při vhodné kombinaci mohou vynést i majitelky plnoštíhlých postav.

Důležité je zapojit soudnost a módní cit. Existují totiž figury, co i přes nějaký ten kilogram navíc mají ploché břicho. Zářným příkladem je známá plus size modelka Ashley Graham. Ta patří do kategorie větších velikostí, přesto ráda ukazuje své tělo, nutno podotknout, že často ve slušivých kreacích.

Pokud ale nemáte ploché bříško, nějaký ten více či méně výrazný „faldík“ se vám rýsuje, i tak lze obléci nápaditý crop top. Ideálně ve variantě zmíněné košile. Stačí jej navrstvit na tílko či zvolit variantu s puncem provokativní smyslnosti. Vyberte si basic stahovací korzet nebo body, kdy potlačíte vypouklé břicho, vytvarujete siluetu, zdůrazníte poprsí tím, že necháte u košile rozepnutých několik horních knoflíků. Vězte, že tak vám nikdo na střed těla koukat rozhodně nebude.

Vkusný a maximálně slušivý trenčkot

Počasí budoucích dní a týdnů sice bude vybízet se více odhalovat, přesto jistě budou chvilky, kdy se lehčí svrchník bude hodit. Co však obléci, když není ani teplo, ale ani zima? Klasickou „džísku“, elegantní sako, pletený kardigan? Proč, ne? Co ale zkusit něco trošku šmrncovnějšího?

Sáhněte po zkrácených délkách módní klasiky v podobě trenčkotu. Tak zní nejnovější módní diktát. Ženami oblíbený kabát vznikl v období první světové války jako odolná výbava pro vojáky, jeho název pochází z anglického slova "trench" (příkop). Dnes patří tento svrchník mezi absolutní nezbytnosti šatníků, vyzařuje elegancí, je maximálně univerzální. Oproti rokům předchozím se letos dočkal poměrně zásadní přeměny, kterou je právě zkrácená délka.

Nenechte se zmást. Zkrácená délka nemusí být nutně jen do linie pupíku jako tomu je u topů. Trenčkoty se aktuálně nabízejí v mnoha dalších zkrácených podobách, některé dosahují do úrovně boků, lehce pod ně, klasický trenčkot je jinak v midi střihu.

Kromě moderních trenčkotů lze objevit i sako, džínovou bundičku, bomber, v crop variantě. Při jejich pořízení opět přemýšlejte, jaký design bude k vaší postavě milosrdný. Štíhlé dámy mají volnou ruku při výběru. Jakmile máte vyklenuté bříško, dominantní boky, rozměrnější sedací partie, ideální pro vás budou trenčkoty dosahující alespoň k bokům. Rovný střih v oversize pojetí zajistí, že pod svrchník můžete obléci volnější a delší tričko, svetřík, čímže rafinovaně zakryjete neduhy, look díky trendy kousku získá zajímavý punc.

Líbí se vám oblečení ve zkrácené délce?

Ano 68 %
Ne 32 %

Zdroj: iGlanc.cz

Související články