Vytahaný svetr za pár korun

Jakýkoliv úplet je nadčasovou módní klasikou, kde cena je poměrně rozhodujícím aspektem. Levné materiály, obvykle to jsou umělé tkaniny, už na první pohled bývají velmi slabé, i v obchodě působí jako po deseti vyprání, rozhodně reprezentativně nepůsobí. Vyhazujete jen peníze oknem. Model za pár korun nejenže není prestižní, ale ani vám nevydrží sloužit déle než jednu sezónu, co hůře, nezahřeje.

Kvalitní ovčí vlna či kašmír jsou sázkou na jistotu. Úspornější a dobře zvolenou variantou jsou pak překvapivě počiny s příměsí polyesteru. Dbejte na to, aby složení bylo více než z poloviny přírodní. Takový svetr bude vypadat v kondici i několik let, splní svůj účel. Pozor na vybraný střih. Nezaměňujte ostudně vytahané svetry se žmolky s moderním oversize provedením. Druhá podoba úpletu je oproti té první trendy, mnohdy prokáže velmi dobrou službu.

Tip: Pokud budete vybírat nový svetr, vyhněte se kouskům s velkými knoflíky ve výrazně odlišné barvě. Tento "malý" detail celkový dobrý dojem výrazně snižuje.

Sako v ideální velikosti

Mohlo by se zdát, že svršek perfektně korespondující s křivkami těla je pomyslnou stylingovou výhrou, není tomu tak vždy. Zářným příkladem je sako. Jde o must have prvek dámské garderoby, patří k absolutnímu základu šatníku. Opět jde o léty ověřený evergreen, co snadno sladíte s džínami či šaty, užijete ho pro formálnější příležitosti nebo volný čas. Ovšem sako i přes svou oděvní nepostradatelnost podléhá přísnému módnímu diktátu.

Důležitá u saka je dnes především jeho délka. Krátké střihy do pasu se možná zdají jako už dávná retro vzpomínka, nicméně zkrácené nebo také crop délky jsou opět hitem. Chybu neuděláte ani s prodlouženou verzí, kde je důraz kladen na ramenní část. A velikost? Ta by měla být minimálně o maličko větší. Abyste pochopila, sako, které těsně kopíruje křivky těla, dosahuje k bokům, je aktuálně zařazeno do kolonky módního pekla.

Slim a skinny džíny

Denimové kalhoty, to jest jeden z vůbec nejoblíbenějších kousků módního pole. I při výběru tak "obyčejného" kousku můžete šlápnout vedle. Vyvarujte se natahovacím džínům s falešnými kapsami či zipem. Jedná se o velmi nezdařilé napodobeniny denimu, které už z dálky vypadají lacině, trendy nebyly ani v minulém století, natož nyní. Jejich nepovedenou “příbuznou” jsou tmavé modely s výrazným bílým prošíváním či okázalými švy.

Když nahlédneme na současné hity, pak jedním z prohřešků proti módě jsou slim či skinny modely, tedy nohavice velmi úzkého střihu. A svým způsobem je dobře, že sláva tohoto typu kalhot opadává. Takové džíny totiž skvěle padnou jen vyšším ženám se štíhlými stehny. Dříve tolik populární počin nahrazují široké nohavice, které poslední rok a půl vládnou módnímu světu.

Mini sukně a šortky

Oděvní počin pocházející ze 60. let už zažil své, proto ho s klidným srdcem vypusťte z hlavy a šatníku, a to i v případě, že máte nohy štíhlé jako laňka. Už od pohledu patří samotná délka spíše k rizikovým položkám odívání, a skutečně málokterá žena umí s takovým střihem správně zacházet. Stejná problematika vyvstává i u velmi krátkých šortek.

Na poli krásy již nějakou tu sezónu dominuje mnohem lichotivější a ženštější midi délka, tedy střih do poloviny lýtek. U midi délek je ten benefit, že sluší téměř každé postavě, i té malé, když dotyčná žena ví, jak s trendy kouskem pracovat. Mezi sortimentem kraťasů jsou hitem lehce konzervativní, ale paradoxně extravagantnější bermudy s puncem pánského stylu.

Rada: Jestli máte širší boky, vyhněte se zbytečně nabíraným modelům sukní, jako například plisované sukně, sáhněte spíše po splývavém pojetí sukně.

Tenisky na klínku

Tramtadadáááá!! Borec nakonec, titul hybrid módní scény získávají tenisky na klínku. Jeden z nejméně vkusných, ale bohužel stále velmi častých stylů obutí, který se opět začíná objevovat v jarních ulicích. Jde o špatného křížence podpatků (= přidají chtěné centimetry) a sportovní obuvi (= zaručí pohodlí). V tomto případě si ale musíte vybrat, zda trpět na vysoké noze či zvolit komfort, protože tuhle "parádu" nesladíte ani s tím nejvíce povedeným a nejstylovějším outfitem. Pokud jste přeci jen jejich majitelka, okamžitě se jich zbavte, myslíme to s vámi dobře.

Zdroj: iGlanc.cz, Markéta Škaldová - módní redaktorka, která pracuje v oboru několik let