Hit v podobě průsvitných tkanin se v oděvním světě již několikrát objevil na samotném piedestalu trendů. Průhledné oblečení někdy hraničící s okázalou laciností není pouhým rozmarem současných módních tvůrců, kteří už neví, čím by šokovali, jak si někdo myslí.

Síla transparentních materiálů sahá do dávné minulosti. A nutno podotknout, že tyto materiály měly slušnou základnu fanoušků. I některé známé osobnosti se do lascivních kousků “oblékaly” s notnou dávkou odvahy. Právě tuto sezónu má tento žhavý styl větší sílu, než kdy jindy. Skvělou zprávou je, že se ho bát nemusí ani ženy plnoštíhlých postav.

Průkopnicí není jen Rihanna

Pokud jste sledovali letošní předávání Oscarů či cen Grammy, spoře oděnými osobnosti, mezi které patřila například Rihanna, často označovaná jako velvyslankyně tohoto trendu, Kendall Jenner či Beyoncé, se to jen hemžilo. Jak ale bylo zmíněno výše, nejde o žádnou novinku posledních týdnů. Portréty žen zahalených do průsvitných látek se objevovaly už ve druhé polovině 18. století.

Na výsluní díky značkám Chloé a Dior

Na výsluní s patřičným hlasem se pak "nahá" móda dostala zejména díky luxusním značkám jako je Christian Dior a Chloé. Však i ikonické sexy šaty Versace s výstřihem více než hlubokým, odhalující poměrně dosti, které na předávání cen Grammy v roce 2000 oblékla Jennifer Lopez, vyvolaly až skandální pozornost, v internetovém vyhledávání patří dodnes mezi top nejvíce hledaných obrázků.

Šaty jako noční košilka

Od velmi pikantních kousků, přes ty decentní, až po lehce rebelské modely, tak se dá popsat jeden z nejodvážnějších a nejsledovanějších trendů vůbec, z něhož jsou paf především pánové. K vidění jsou v aktuálních oděvních kolekcích lehké topy odhalující ženské tělo v téměř celé kráse, šaty mnohdy připomínající erotickou noční košilku, nohavice zakrývající jen potřebnou část dámských intimních partií. Zkrátka, módní fantazii se v roce 2024 opravdu meze nekladou.

Mnohdy až kontroverzní počiny možná vyvolávají pocit, že si je mohou dovolit jen ženy s perfektní postavou, vysoké, štíhlé s poprsím a zadečkem jako z časopisu. Omyl! Záleží na vaší hranici kuráže, sebereflexi a samozřejmě módním citu.

Pod průsvitné šaty oblékněte body

Nahou módu můžete pojmout po svém. Ukázat více či méně... Rozhodně ale neuškodí promyslet, kam daný oděv hodláte vynést, jak chcete působit. Na dovolené, pokud to tamnější zákony umožňují, klidně vyrazte do ulic jen v body, přes které přehodíte šaty z průsvitné krajky či ty háčkované. Obdobné modely lze pozorovat již nyní v Itálii, Španělsku, kde se dámy sexy puncu a hravosti vskutku nebojí.

V našich končinách, v případě, že nejde o bazénovou party, večírek, kde si chcete najít známost na jednu, možná více nocí, vsaďte spíše na detaily v podobě sofistikovanějších topů s průsvitných rukávy, šaty s transparentními detaily na zádech, dekoltu, boku. Zajímavým a smyslným detailem jsou pak sexy řešené lemy sukní nebo šortek.

Korzety a stahovací prádlo pro plnoštíhlé

Speciální odstavec si žádají průsvitné topy. Zde se nabízí nespočet alternativ, jak vkusně takový svršek pojmout. Můžete pod transparentní oděv obléci klasické tílko, podprsenku, ale pozor, opora by měla být v basic pojetí, tedy hladká, v barvě topu, ideálně "braletka".

Majitelkám velkých ňader, vyklenutějšího bříška, celkově korpulentnější siluety, budou lichotit korzety coby spodní vrstva. Korzety totiž chytře potlačí možné neduhy, elegantně zdůrazní přednosti. Stejnou službu poskytne i stahovací prádlo, které se dnes nabízí ve velmi líbivých designech.

Rada: Rozdílem oproti trendům minulým je fakt, že letošním módním cílem není pobouřit, za každou cenu vystoupit z davu, ale spíše ukázat, jak takový odvážný oděvní hit může být decentní či šik, podpořit elegantně ryzí ženskost. Skvělými příklady pro styling jsou kombinace (polo)průhledná sukně s košilí, či průsvitný top s oversized sakem.

Co říkáte na průhledné oděvy?

info Hlasování bylo ukončeno.
Líbí se mi, ale nic takového bych si nevzala 13 %
Mám ráda sexy módu 36 %
Na takové oblečení nemám odvahu ani postavu 19 %
Nelíbí se mi, přijde mi to laciné 32 %
Hlasovalo: 85

Zdroj: iGlanc.cz

Související články