Vestičky

Látková vesta, kousek, který byl poměrně dlouhý čas módním světem zapomenutý. Návrat této kancelářské klasiky je ovšem velkolepý. Vestička si pro rok 2024 ukořistila absolutní prvenství napříč oděvními trendy. Možná se zprvu tento počin zdá konzervativní a výstřední zároveň, což je paradox, nicméně jde o slušivý, maximálně variabilní model, co vnese do každé kreace neotřelý šmrnc.

Jestli přemýšlíte, s čím elegantně pojatou vestu propojit, pak odpověď zní, s čímkoliv. Tedy kromě ryze sportovně laděného oblečení. Jinak vestu můžete skutečně zakomponovat na nespočet způsobů, vždy budete IN. Rozumí si s džínami, šortkami, palazzo i culotte nohavicemi, šaty. Podnítí look elegantní, stejně jako ležérní. Vestičku lze nosit navrstvenou na basic tričko, košili, ale také coby sexy podnět, kdy ji obléknete na holé tělo.

Áčková sukně

Módní stálice, vůbec nejoblíbenější střih sukně, to je sukně v lichotivém áčkovém provedení. Jedná se o oděv s bohatou historií, která sahá do počátků 20. století. Nicméně zásadní průlom nastal v 50. a 60. letech, kdy došlo k závratné revoluci ženského odívání. Tehdy se vsázelo především na kultivovanou sofistikovanost, rozšiřující sukně s vyšším pasem byla základem dámských šatníků.

Přes všechny vrtochy módních trendů si áčková sukně ponechala svůj věhlas až do současnosti. Když se ale zaměříme na moderní střih, tak aktuálně dominují midi délky, tedy sukně končící v polovině lýtek a delší maxi varianty. Mini provedení odhalující nožky je pro letošek tak trochu out.

Rada: Pokud jste menší postavy, pak zrovna vám kratší provedení sukní lichotí. Zapomeňte ale na ty super krátké, mnohdy pohybující se na hraně lacinosti. Vydejte se cestou elegantní ženskosti, sáhněte po kousku těsně nad kolena.

Pyžamo

Nadpis je trochu zavádějící, neberte jej doslovně. Další velkým hitem pro letní dny jsou totiž pospolu ladící komplety připomínající spací úbor. Pyžamo styl si svou slávu již několikrát na poli trendů odžil, tentokrát se vrací silnější, ve vícero variantách. Klíčovým faktorem jsou pak materiály. Stejně jako u oděvů, v nichž uleháme do postele, by se mělo jednat o lehké a vzdušné tkaniny splývajícího efektu. Přesto v nabídce jsou i praktické, do horkého počasí jako dělané lněné komplety.

Ač pospolu ladící sety, obvykle v základu s kalhotami, šortkami a košilí, jsou líbivé, nesou v sobě lehkou módní divočinu, na kterou je potřeba odvaha. Jestli nemáte dostatečnou kuráž, případně se vám toto duo nelíbí, zakomponujte do outfitu jen jeden kousek, ať už půjde o tolik komfortní široké nohavice či pouze košili. Nohavice vypadají skvěle v souhře s tílkem, košile s bermudami nebo obyčejnými džínami, sukní.

Mesh shoes

V šestici podstatných letních trendů se umístil jeden vskutku speciální typ obutí, co ovšem nebude pro každou ženu, zvláště ty, co nerady experimentují, mají tradičnější módní vyznání. Mesh shoes vycházejí z balerínek, které už samy o sobě mnohdy budí rozporuplné emoce. Nejde ale o klasické balerínky, jedinečnost tkví v unikátním materiálu. Mesh shoes jsou totiž transparentní, tedy noha v botách prosvítá.

Transparentnost mesh shoes zajišťuje celá řada možných materiálů, které se k výrobě používají. Může se jednat o vyplétaní lýkem či tenkých proužků kůže. K vidění jsou ale i designy honosnějšího vzezření, síťovina s blyštivým efektem. V případě, že balerínky nejsou nic pro vás, chybu neuděláte ani variantou tenisek, nazouváků, lodiček, pantoflí, podstatný je vyplétaný a průhledný efekt.

Tričko s límečkem

Není žádnou novinkou, že se některé oděvní počiny po jisté době navrací na módní výslunní. Comeback letos zažívají mimo jiné trička s límečkem. Oblečení, co nemělo mezi ženami doposud větší popularitu, se vmísilo i do kolekcí světově proslulých návrhářů. V zásadě textilní modernizací tento kousek neprošel. Stále připomíná prvotní model z dílny francouzského tenisty Reného Lacoste, který je považován za otce triček s límečkem.

Polo trička se letos rozhodně neponesou pouze a jen na vlně volnočasové. Módní ikony jej doporučují nosit naopak v oděvním kontrastu. Nebojte se tak sportovní model propojit se saténovou sukní, elegantními širokými nohavicemi. Žhavou, leč ne příliš ženskou kombinací, je souhra trička s límečkem a opět trendy bermud.

Zmačkaný vzhled

A to nejlepší na závěr... Nebaví vás už žehlení? Třikrát hurá, už tuto činnost vykonávat nemusíte, nebo alespoň ne u vašich oděvů. Na pole žhavých trendů zavítal s velkou slávou hit pomačkané textilie. Nejedná o poslední šokující výkřik módy, obdobné počiny byly k vidění již v roce 1998 v kolekci Miu Miu. Po dlouhé roky se tu a tam pomačkaný efekt objevil, nikdy mu však nebylo věnováno tolik pozornosti jako dnes.

Zatím se jedná o oděvní směr disponující spíše notnou dávkou nevole. Ženy totiž mají v hlavách zakódováno, že oblečení, co vypadá jako by jej kráva třikrát přežvýkala, je špatnou vizitkou nositelky. Přesto za hranicemi České republiky patří pomačkané oděvy k vyhledávanému zboží. Pozitivní je, že nemusíte utrácet zbytečně. Takový stávající oděv ze lnu či saténu udělá stejný efekt za pár krátkých minut sezení, lenost a nechuť žehlit navlékněte na to, že jste oblečená dle posledního oděvního hitu.

Který z šesti zásadních letních trendů se vám nejvíce líbí?

Vestičky 36 %
Áčkové sukně 23 %
Komplety působící jako pyžamo 7 %
Mesh shoes 5 %
Trička s límečkem 9 %
Zmačkaný efekt 9 %
žádný s trendů mě nenadchl 11 %

Zdroj: iGlanc.cz

Související články