Módní diktát je neúprosný. Pro nastupující sezonu jaro-léto 2023 nám světoví návrháři nachystali další řadu trendů, které chtě nechtě budeme potkávat na ulicích. Z celé plejády horkých novinek jsme jich vybrali šest, které stojí za povšimnutí. Jak se ale zrodily a co jimi chtěli návrháři říct?

Zdroj: Youtube

Módní reakce na současné světové události

Boj za práva žen, válka i životní prostředí, to jsou témata, která se odrážejí v současných módních trendech. Ženské téma dali designéři na odiv prostřednictvím splývavých drapérií a na nejistotu doby poukázali například v asymetrických střizích sukní. Návratem k historii s kapkou feministického podtextu je vzkříšení krinolín, které se nosily na dvoře Ludvíka XIV.


Kontrastem k tomuto historickému odkazu je přetrvávající trend minimalismu v oděvu, ať už se projevuje v tradičně strohém byznys stylu či použitím bílé košile jako základního prvku i pro oděv společenský. Recyklované a technické materiály vybízejí k zamyšlení nad „fast fashion“. Toto vše pak korunuje hravost a výstřednost doplňků, které v mnoha případech předčí samotný outfit, a stávají se tak středem pozornosti. To je nový módní vzkaz profesionálů a je jen na vás, zda si ho vezmete k srdci a inspirujete se ním.

6 top trendů

Košile

Nové transformace se dočkala klasická bílá košile, kterou designéři neváhají upravovat a následně důmyslně stylovat ve společenském outfitu.

Asymetrie

Otisk nejisté doby se promítl i do módy, konkrétně způsobil revoluci ve střizích sukní, které jsou viditelně asymetrické – na jedné straně mini, na druhé maxi.

Minimalismus

Neutrální barevná paleta a jednoduché střihy jsou ekvivalentem pro čistý pracovní stůl. Takto vybavená nebudete v práci ničím rozptýlená.

Draperie

Návrháři našli způsob, jak chytře poodhalit krásu ženského těla za použití splývavé látky a jejího přirozeného vinutí, a využili ho v náš prospěch.

Krinolíny

Historické aspekty se vracejí v podobě boky zvýrazňujících krinolín, které jsou velmi ženské a ohromí na první pohled.

Peříčka

Peříčka a třásně jsou výzvou pro kreativce, kteří chtějí pomocí lákavých textur zlepšit hmatový dojem oblečení a umocnit wow efekt.

Inspirujte se touto silnou šestkou, která je vzájemně kombinovatelná a s níž si ve svém šatníku elegantně vystačíte celou sezonu.

ZDROJ: iGlanc.cz