Když se řekne motiv květin, většina z vás si vybaví záplavu něžného kvítí, které na oděvech a doplňcích vypadá skvěle. To je sice pravda, jenže i tato módní záležitost podléhá jistým stylingovým pravidlům. Pokud totiž vyberete dobře padnoucí oděv, co však svou barevností a velikostí vzoru nelichotí například vaším plnějším proporcím, uškodíte svému vzhledu.

Zdroj: Youtube

Rada: Nenechte se zmást, ač je květinový potisk primárně záležitostí jarního období, chybu s ním neuděláte po celý dlouhý rok. Při vhodné kombinaci jej můžete bez obav vynést i na podzim či v zimě. Jen je potřeba ubrat na sytých barvách, vybírat spíše tlumenější odstíny zemitých tónů.

Pozor na objem

Všeobecně platí, že světlejší barvy opticky rozšiřují. Jakmile si osvojíte toto nepsané pravidlo, máte pomyslně vyhráno. Lze jej uplatnit napříč módním světem. U květinového potisku to platí následovně. Pokud máte oblé křivky a chcete jejich výraznost potlačit, pak se oblečení se vzorem na světlém pokladu vyhněte.

Stejná problematika se nabízí také u velkého vyobrazení květin, a je jedno jestli se to týká romantických růži či extravagantnějšího počinu v podobě exotických rostlin. Navíc, čím více barev, tím více pozornosti. Jestli tedy považujete například své sedací partie a stehna za méně atraktivní, nenoste na nich oděvy s masivním křiklavým motivem.

V jednoduchosti je síla

Jaro a léto je časem symbolickým pro hravou barevnost a nápadnější modely. Oblečením s tmavým základem a jemným vyobrazením květin, což je doménou spíše sychravých dní, chybu ale nikdy neuděláte. Jde o minimalistickou klasiku, která bude lichotit všem postavám, nepůsobí tak okázale. Když navíc prostější kousek doplníte o další jarní evergreeny v podobě džínové bundičky a bílých tenisek, rázem získáte vkusný sezónní look.

Související články

Vybrala jste si sukni s květinovým vzorem, přemýšlíte, jak je elegantně zasadit do outfitu? Držte se osvědčeného tónu v tónu. Když máte oděv, kde je dominantní pudrová barva, zvolte i top v obdobném duchu. Monochromatické kreace sladěné tón v tónu jsou moderní, vypadají skvěle.

Tip: Květiny se neobjevují na oblečení a doplňcích pouze v podobě potisku. V kolekcích se pravidelně hojně objevují topy, šortky, bundy či mikiny s originálně řešenou květinovou výšivkou.

Extravagantní punc

Nebojíte se vynášet nevšední styl? Pak se pusťte do vyšší módní hry, propojte mezi sebou dva pospolu nekorespondující vzory, květiny a pruhy, kostky, jiné motivy. Už dávno neplatí, že outfit unese pouze jeden potisk. Jen pamatujte na pravidlo, kdy obě fashion záležitosti obsahovaly alespoň jednu dominantnější stejnou barvu. Ta celý look vizuálně propojí, kreace získá žádoucí harmonii.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články