Tenisky

Pohodlné obutí ve všech svých podobách již několik sezón vládne módním trendům. Zvolit můžete tradiční pojetí tenisek, prostý design a fádní barevné kombinace. Minimalistický styl neurazí, ale na druhou stranu ani nenadchne. Divokým fashion esem jsou pak pohodlné boty s extravagantním puncem. Sneakers boty zprvu působí ryze mladistvě, někdy až humpoláckým dojmem, pravdou je, že dodají každé kreaci nevšední, leč moderní šmrnc. Patří k doplňkům, co udělají vskutku velkou parádu.

Nazouváky

Že pantofle s uzavřenou špičkou nemohou být vkusné? Omyl! Zářným příkladem jsou mules. Obuvnický počin povstal jako Fénix z popela, svůj boom totiž zažil v padesátých letech 20. století, poté dřímal jistý čas v módním zapomění. To se změnilo, když luxusní oděvní dům Gucci vdechl před pár lety “papučím” nový život. Nazouváky specifického vzhledu se od té doby s příchodem jara pravidelně objevují na výslunní trendů. Mules si zamilujete pro jejich praktičnost, maximální komfort a snadnou kombinovatelnost se všemi styly.

Espadrilky

Vneste do svého botníku trochu toho divokého jižanského koření. Jedním z modelů, který by ve vaší jarní sbírce obuvi neměl chybět, jsou boty ve stylu espadrilek. Nabízí se jich celá řada. Od kousků s uzavřenou špičkou a patou, vzdušných sandálů, pantoflí až po sexy obuv na různě vysokém klínku. A jak takové espadrilky poznáte? Snadno. Typickým znakem je nejčastěji jutová vypletená podešev. Trefou do černého bude design nesoucím se v neutrální přírodním duchu. Pokud toužíte po něčem výraznějším, sáhněte po metalických odlescích nebo pastelových tónech.

Zdroj: Youtube

Baleríny

Tak dlouho balerínky čekaly na svůj návrat, až se dočkaly. Prozatím jde jejich popularita vzhůru pomalým tempem, ale to, že se brzy dočkáme velkolepého comebacku, nasvědčují aktuální kolekce, kde jsou již nyní (ne)oblíbené boty hojně zastoupené. Už se nenabízejí pouze s tradiční kulatou přední částí a zavřenou patou. Rostoucím hitem jsou alternativy se zúženou špičkou, různým vykrojením. Tyto modely vypadají velmi elegantně. Jsou vhodnou volbou pro ženy preferující ryze dámskou sofistikovanost, ale už se nechtějí trápit v lodičkách na vysokých podpatcích.

Lodičky

V módní světě nalezneme několik evergreenu, které patří do všech dámských šatníků. Nejde jen o oblečení, také v obuvnickém sortimentu se objevují stálice odolávající všem trendům napříč lety. Mezi ně patří rozhodně lodičky. Černé či nude provedení je skutečně nezbytností garderoby, ať už vyznáváte jakýkoli styl odívání. Letos mají tyto boty zelenou. Nenosí se pouze na společenské události, pracovní schůzky a pohovory. Zapomeňte ovšem na fádnost. Rozzařte ulice města v modelu originálního pojetí, co se stane pomyslnou třešničkou outfitu. A jestli nějaký kousek prospěje postavě, jsou to právě lodičky na podpatku.

Polobotky

Další z módních klasik... I ty statečně odolávají všem výkřikům trendů. Samozřejmě jejich vzhled se vlivem měnících se oděvních směrů průběžně obměňuje, přesto nic nezkazíte minimalistickým designem bez výraznějších zdobných detailů. Pokud se zaměříme na aktuální hit, pak jsou jím polobotky s masivním track podrážkou a různými prvky jako jsou například kovové aplikace v podobě řetězů se širokými oky. Co se týká barevnosti, dominují především veselé odstíny fialové, růžové, ale ani s hnědou či bílou vedle nešlápnete.