Válenky jsou, stejně jako legíny, v módním světě poměrně ožehavým tématem. Tento kousek rozděluje již dlouhou dobu společnost na dva tábory. Jedni válenky milují, nedají na ně dopustit, nosí je téměř pořád, a to i do města, druzí je nenávidí. Přijdou jim ošklivé, pro něžné ženy zcela nevhodné. Jak tedy uchopit tento trend, který hojně vynáší a podporují i světové celebrity?

Každá mince má dvě strany

Je pravda, že válenky jsou obutím nesmírně pohodlným. To je jejich obrovský, ale asi jediný benefit, následuje totiž výčet hned několika negativ. Design samotných válenek má velmi nedbalý vzhled, působí až humpolácky. Masivní bota lichotí maximálně tak postavě velmi útlé, co se pyšní štíhlými dlouhými nohami. Jenže ruku na srdce, takové křivky nebyly do vínku dány všem.

Pokud máte siluetu s pár kilogramy navíc, dolní polovina těla není nikterak souměrně tvarovaná, sedací partie jsou rozměrnější, tak vám válenky rozhodně velkou službu neposkytnou. Nemluvě o tom, že válenky bývají jejich nositelkami vynášeny ve zcela nevhodných kombinacích. Ovšem to nejhorší peklo nastává v okamžiku, kdy je samotná obuv již obnošená. “Třešničkou” na dortu jsou sešmajdané boty.

Jak už bylo psáno, válenky nabízejí značný komfort, nemusíte se jich vzdávat, když se vám líbí, ale je doslova nutností, hlídat jejich vzhled. Jakmile jeví i sebemenší známky únavy, pryč s nimi, případně je ponechte pouze pro chvíle, kdy chodíte venčit svého psího kamaráda. A v neposlední řadě je potřeba dobře zvážit další klíčový faktor, výběr vhodného modelu, co bude korespondovat s křivkami těla.

Na co si dát při nákupu pozor?

Válenky se nabízejí hned v několika modelech. Ty nejvyšší přenechte mladším “kolegyním”, ženám útlejším. Opravdu zde neplatí, že by vám vysoký a volnější střih zajistil na oko potřebné centimetry do výšky, opticky ubral na objemu figury. Bude tomu spíše naopak. Univerzální variantou se stanou nižší střihy končící v oblasti kotníku. Ovšem opatrně s délkou pod kotníky, ta zase dolní partii těla zkracuje, lýtka se budou zdát širší, na způsob dřevěných špalků.

Neměnné pohodlné alternativy

Když nahlédneme do světa trendů, pak se válenky drží stále na předních příčkách obuvnických hitů, ale letos prvenství získaly sněhule. Nenechte se zmást, válenky a sněhule nejsou totéž, mají hned několik odlišných akcentů. Sněhule se vyznačují zvýšenou a zpevněnou podešví, podrážka je pevnější. To ocení především ženy, co šmajdají, ať už je za tímto neduhem jakýkoliv zdravotní problém. Dále sněhule mají charakteristické znaky, jakými jsou kožešiny po většině povrchu boty, ale mohou být i z jiných materiálů. Četným detailem bývá i šněrování.

Ještě je zde alternativa zateplených tenisek či kotníčkových šněrovacích bot, co jsou populární již několikátou sezónu po sobě. Jedná se o praktickou obuv, co se ale hodí primárně do města, ještě za předpokladu, že není příliš sněhu. U takových bot dbejte na kvalitní materiály, svrchní úprava by měla být voděodpudivá, podstatné je i vnitřní zateplení. Ovčí vlna je v tomto ohledu ideální volbou. A samozřejmě podešev. Podrážka, která bude bez vzorku, hladká, bude takovou menší hrou o zdraví.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články