Když se před pár lety na módní scéně objevily sukně a džínsy s retro puncem, s charakteristicky vysokým pasem, kdejaká nositelka tehdy populárních bokovek se zapřisáhla, že nikdy neoblékne kousek obdobného střihu. Ovšem člověk míní, život mění. Dnes patří právě tento design k velmi oblíbeným záležitostem na poli odívání. A není se čemu divit. Oděvy s vysokým pasem mají totiž hned několik benefitů.

Ať už zvolíte jakékoliv oblečení s vyšším pasem, pak prospějete na oko postavě. Takové modely atraktivně vytvarují střední část siluety, a nezáleží, zdali máte křivky útlé, potřebujete jim přidat na objemu, nebo naopak oblejší, chcete je potlačit. Opravdu je tomu tak. Spodní části oblečení s vysokým pasem jsou slušivým maskovacím manévrem, jelikož vysoký pas poměrně výrazně stáhne vše, co je "něco navíc". Tím ale výčet nekončí. Nesmíme opomenout na fakt, že vysoký pas opticky prodlouží dolní polovinu těla.

Módní podpásovka

Svět krásy bývá ovšem proměnlivý, někdy dokonce zákeřný. Zářným příkladem je hit, který se postupně zabydluje i v České republice. Stále častěji lze v textilních kolekcích, na přehlídkových molech zvučných návrhářský jmen, spatřit kalhoty, sukně, šortky s nižším a ještě nižším pasem. Klasických bokovek, jak si je ještě většina z nás pamatuje, je zatím pomálu.

Aktuálně dominují střihy zvané mide rise, kdy pas končí pár centimetrů pod linií pupíku. Když ale nahlédneme za hranice naší země, pak tam už dámy hrdě ukazují svá bříška, kalhoty nosí, jak se říká, na půl žerdi. Zmínit můžeme módní ikony jako je Bella Hadid, Gigi Hadid, Hailey Bieber nebo Victoria Beckham.

Pokud jste doposud vynášela s oblibou upnutější střihy nohavic, tak tomu by měl být konec. Alespoň dle posledních trendů. Hitem jsou a budou kalhoty, látkové i džínové, volně střižené. Už dnes je možné pozorovat nabídku, kde převládají právě takové designy, které mají jednu velkou výhodu, jsou nesmírně pohodlné. Bohužel ne vždy poskytnou ale slušivou službu. Ano, schovají dobrý apetit, který se promítá na postavě, na druhou stranu mohou zbytečně rozšiřovat, zkracovat jisté partie těla.

Jak nosit bokovky, když nejste zrovna slim a fit?

Bokovky jsou kouskem, který nic neodpustí, ba dokonce - upozorní i na ty nejmenší neduhy. Jakmile máte problematické části těla, ať už se jedná o výraznější “madla lásky”, vyklenuté břicho, rozměrnější sedací partie, širší stehna, vše bude v kalhotách s nízkým sedem umocněno. Bokovky jsou zkrátka záležitostí, co lichotí především těm ženám, co se pyšní útlou a vysportovanou postavou. Nicméně existuje pár fíglů, jak si užít tento hit vkusně, bez toho, aniž byste ukazovala více kůže než je třeba.

Slušivou a rafinovanou službu poskytne nápadité vrstvení kousků, které ovšem nejsou nikterak dominantní. Nesmrtelné módní kouzlo nabízí propojení klasické bílé či jinak barevné košile a svetru, případně mikiny. Košile by měla být prodloužené délky, aby její spodní lem částečně “vykukoval” zpod svetru, mikiny. Vhod přijdou i delší topy v souhře se sakem, kabátem. Určitě nikdy nenoste takové oblečení, co končí v pase, zdobí jej široký náplet. Tím totiž vytvoříte efekt koule, kdy opticky přidáte na objemu právě střední a horní polovině figury.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články