Slamáky? Vsaďte na ně

Zdá se vám to ještě brzo? Pokud budou jarní paprsky vytahovat teploty nahoru, chraňte si svůj obličej stylovou pokrývkou, kterou si spojujeme spíš s dovolenou někde u moře. Když budete mít elegantní a originální slamák, není důvod si jej nevzít i k ležérnímu outfitu. Mrkněte se po takových, které mají efektní spletení a třeba výraznější stužku. To platí samozřejmě i pro klasické klobouky, které nemusíte nosit jen na dostihy. Minimalističtější obdoby sluší více příležitostem.

Zdroj: Youtube

Čepice jsou stále v kurzu

Nemusíte mít vlněného kulicha. Pokrývka z lehké pleteniny vám bude slušet třeba i ve dnech, kdy bude pršet. Nebojte se neonových barev, minimalistický střih klasické čepice dovoluje se více odvázat v paletě odstínů. Stejně tak si dovolte i menší aplikace, například flitrové nápisy nebo štrasové detaily.

Bucket klobouček není jen pro rybáře

Tzv. bucket hat je nedílnou součástí kolekcí módních firem každou sezónu. Jde o minimalističtější klobouček, takže pokud si netroufáte na klasiku s větší krempou, toto je skvělá volba. Navíc se vyrábí z mnoha materiálů. Může být pletený, slaměný, háčkovaný, z džínoviny, klasické látky i kůže. Všude se vám vejde a zachrání vás, když najednou začne pálit slunce nebo bude sněžit.

Zakuklete se do balaclavy

Když se na ni podíváte, možná si řeknete, že patří lyžařům. Pokud jde však o elegantní provedení a lehčí materiál, hravě vám nahradí paschminu, kterou si vážete kolem hlavy, když vás rovněž překvapí déšť. Jelikož do ní schováte celý účes, tak jde přesně o onu záchranu, pokud vás přepadne bad hair day. Balaclava je velmi oblíbený módní doplněk, na jaře jej samozřejmě využijete i na horách. Sezóna ještě nekončí.   

Styl Francouzek? To je přece klasický baret

Barety jsou elegantní pokrývky hlavy, s nimiž se dá skvěle experimentovat. Pokud hledáte ten klasický, minimalistický bez jakýchkoli zdobností, vsaďte na výrobky tradičních modistických firem. Najdete tu většinou celou škálu barev, takže si krásně doladíte outfit. Tyto minimalistické a jednoduché kousky jsou nadčasové, tudíž se vyplatí investovat do kvality. Mějte na paměti, že baret by měl držet nějaký tvar, což se podaří jen u kvalitního výrobku. Pokud chcete experimentovat, tak letošní sezóně vévodí barety s různými aplikacemi stuh, například těch ze saténu, jež kontrastují s hrubším materiálem celé pokrývky.

S šátkem se dá skvěle experimentovat

Nemáte v oblibě těžší pokrývky hlavy? Tak zkuste efektně uvázat šátek. Hedvábný kousek bude působit elegantně a vzdušně. Výrazný vzor pozvedne váš outfit o několik levelů. Navíc sluší rovným i vlnitým vlasům a snad všem typům obličeje. Pokud máte problém s tím, že vám šátek bude klouzat, stačí jej upevnit pinetkami či si dopomoci lakem. Můžete si nastudovat videa, jak vázat šátky na hlavě a vytvořit si tak vlastní originální pokrývku hlavy.

Kšiltovka nemusí být jen na sporty

Baseballka, zkrátka čepice s kšiltem je brána jako sportovní kousek, pokud bude například v kůži nebo saténu, může lehce zasáhnout do elegantního tónu pro volný čas. Abyste nesplynuli s davem, zkuste vsadit právě na jednobarevné variace, vyvarujte se všudypřítomného loga NY a vezměte si čepici s originálním motivem. Vyčnívejte z davu!

Zdroj: iGlanc.cz, Who What Wear, Marie Claire, Grazia Magazine, Fashionista

Související články