Champagne, croissant a Balmain

Francouzský dům s exkluzivní módou oblíbenou u zvučných jmen založil roku 1945 Pierre Balmain. V době po druhé světové válce byl dokonce samotný zakladatel označován coby král francouzské módy. Charakteristickým rukopisem oděvního velikána byla jednoduchá, leč velmi elegantní dámská móda s aristokratickým nádechem. Charakteristickými detaily byly korzety, někdy i zdobené, bohatě nabírané sukně.

Po smrti Pierra Balmaina, s příchodem jiných, někdy velmi známých person textilního průmyslu, začala společnost směřovat i do moderní provokativní a extravagantní tvorby. Upustilo se od charakteristického rukopisu Pierra, přesto si nezaměnitelný glanc a věhlas drží módní dům dodnes. Někdy ale i ti nejlepší z nejlepších mohou udělat chybu…

Tereza Maxová versus Demi Moore

V pátek 28. 6. odstartovala jedna z nejprestižnějších událostí v České republice. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je vždy ostře sledován širokou veřejností i módními kritiky. Lidé se těší, v čem se hvězdy na zahajovacím ceremoniálu ukáží. Ani v letošním roce nebyla o luxusní, někdy zvláštní kreace samozřejmě nouze. A kdo si tentokrát vylosoval pomyslného fashion černého Petra?

Je to s podivem, ale asi nejostřejší, ne příliš pozitivní reakce vyvolala róba jinak vždy dokonale oblečené a upravené Terezy Maxové. Výstřední model pochází právě z dílny Balmain. Haute couture šaty se siluetou plameňáka údajně stojí kolem 1 500 000 Kč. Půvabná Tereza se nechala v rozhovoru pro iGlanc slyšet, že unikátní designérský počin pro ni vybrali profesionálové.

Když pomineme lehce kýčovitý motiv a celkové zpracování, je evidentní, že nejde o zcela vyvedený kousek. Už na první pohled nositelce nelichotí, primárně v oblasti střední části těla. Ač je róba projmutá, těsně kopíruje křivky těla, kompozice vzoru, barev, odlesků, dosti nápadně přidává opticky na objemu. Celkově skladba šatů je taková nešťastná.

Že nejde pouze o nekompatibilitu róby s křivkami „naší“ krásné modelky, svědčí i to, že úplně stejné šaty oblékla na premiéru nového seriálu FX 'Feud: Capote vs. The Swans’ nestárnoucí Demi Moore. Ani hvězdě snímku Striptýz, která má tvary snů, nepadly. Zbytečně ji rozšiřovaly, stejně jako Terezu Maxovou. Ten, kdo vypustil do světa labuť/pelikána, o motivu šatů se totiž také hodně spekuluje, by měl dostat přes prsty.

Komu podle vás šaty značky Balmain sluší více?

Tereze Maxové 30 %
Demi Moore 14 %
Tyto šaty nemůžou slušet nikomu 56 %

Zdroj: iGlanc.cz

Související články