Zdroj: Youtube

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech patří k významné kulturní a společenské akci, kterou navštěvují desítky českých známých osobností. Ty většinou s dostatečným předstihem řeší, v jakém looku v den D zazáří. Někdy jim ale nejde o to splnit přísný dresscode, touží především dostat od přísných módních kritiků palec nahoru. Ač se velmi snaží, oblékají někdy róby za statisíce, úspěch tím není zaručen. Existuje však pár ženských jmen, co skutečně umí. Tato trojice krásek se každoročně umisťuje na pomyslném piedestalu nejlépe oblečených person.

Ženskost a smysl pro detail Jitky Schneiderové

Patři mezi nejoblíbenější české herečky, má cit pro módu a přesně ví, co jí sluší. Jitka Schneiderová ráda obléká české návrháře, ale nepohrdne ani méně známými značkami. Dbá na kvalitu a eleganci, dokáže si vyhrát i s nejmenšími detaily. Velmi často je doslova nepřehlédnutelná, což nám ostatně na MFF KV dokazuje každý rok.

To, že je cit pro módu vlastnost, kterou buď máte, nebo nikoliv, dokazuje průřez jejími módními outfity, který sahá až hluboko do minulosti. V roce 2017 oblékla světlé šaty s efektními flitry z dílny české návrhářky Zuzany Kubíčkové. Obepnutý střih „odhaluje“ její dokonalou postavu a zároveň zdůrazňuje Jitky ženskost. Na červeném koberci nezklamala ani následující ročníky. V roce 2019 vsadila při zahájení na velmi rafinovaný model italské návrhářky Elisabetty Franchi, doplněný luxusními náušnicemi a vkusným psaníčkem. A ano, Jitka nám učarovala i minulý rok, kdy „klasickou“ róbu vyměnila za černé kalhoty a zajímavý top s vlečkou. A dobře udělala. Neotřelý model z dílny Ivany Mentlové dokazuje, že půvab neztratíte, ani když šaty necháte doma. Opět tleskáme jejímu smyslu pro "maličkosti", luxusní šperk od Bulgari vše dokonale vyladil.

Jitka zářila i letos

V letošní roce Jitka Schneiderová opět zazářila. Smaragdově zelenou róbu, kterou oblékla při zahájení 57. ročníku, vyměnila za působivý bílý komplet. Kalhoty a asymetrický top pochází z dílny uznávaného návrháře Lukáše Macháčka. Třešničkou na dortu se stala žlutá kabelka značky Bulgari. V nápadité kreaci přišla herečka na oblíbenou party Moët & Chandon. Na terase hotelu Thermal, probíhal další ročník oblíbené filantropické iniciativy „Toast for a Cause,“ tedy „Přípitek na dobrou věc“, na který vždy dorazí mnoho známých tváří. Tento rok si hvězdy ťukly, aby pomohly Klubu nemocných cystickou fibrózou.

Vždy jedinečná Aňa Geislerová

Herečka, která dokonce sama navrhovala kolekce pro módní značku Pietro Filipi, má perfektní čich na módu. Ona sama preferuje pánský styl, zejména kalhotové kostýmky, vesty a over size košile, jak sama říká, nejraději pak má pánská saka. V jejím módním šatníku ale najdete i ryze ženské šaty nejrůznějších střihů. Vždy sází na ležérnost, díky čemuž je často označována jako „Francouzka“ mezi Češkami. Nutno dodat, že převážně jednoduchý styl často doladí pro ni specifickou nepřehlédnutelnou rudou rtěnkou.

To, že Aňa miluje experimentovat s poloprůsvitnými materiály, ukázala v šedých dlouhých šatech na zahájení festivalu v roce 2018. Model od české návrhářky Ivany Mentlové doplnila psaníčkem Bottega Veneta ve stejném odstínu a luxusními šperky od Cartiera. Působil cudně a zároveň rafinovaně. O rok později na červeném koberci okouzlila v jednoduchém černém modelu a opět ukázala, jak čistý a neotřelý může být pánský styl, když ho vynáší dáma. Šaty značky Pietro Filipi od Moniky Drápalové, na jejichž vzniku se údajně sama podílela, byly totiž inspirované pánským smokingem. V kombinaci s unikátními šperky z rukou milánských klenotníků je více než vydařený.

Letos se známé ženy opravdu snažily zaujmout prostřednictvím svých nevšedních módních počinů, které prezentovaly na věhlasném red carpetu neboli červeném koberci. K vidění bylo opravdu mnoho nevšedních looků, některé z nich se řeší dodnes. Jeden z kontroverznějších počinů pochází od módního návrháře Jakuby Polanky a zdobil herečku Aňu Geislerovou. Šaty možná na první pohled nepůsobí nikterak výstředně, ale jsou ušité ze speciální látky. K vytvoření unikátního materiálu bylo totiž potřeba cca 300 l piva Pilsner Urquell, celý proces výroby tkaniny trval tři měsíce.

Udržitelnost a rafinovanost Jenovéfy Bokové

Úspěšná česká herečka a hudebnice sice neplní každodenní titulky časopisů, o to silnější je ale její charisma. V módě preferuje pohodlí a jednoduchost, ale odmítá být otrokem textilního průmyslu. Přesto její styl oblékání stojí za povšimnutí, zejména proto, že nad módou přemýšlí. O svém šatníku mluví jako o zodpovědném vůči planetě, za což jí patří velký obdiv. Miluje tenisky a široké kalhoty, mezi její nejcennější kousky pak patří brože po mamince. Z českých návrhářů často obléká například modely designérky Lucie Kutálkové.

Jednoduchost ale v podání Jenovéfy Bokové rozhodně neznamená nudu. To, že se dokáže odvázat a mnohé svým outfitem lehce nadzvednout ze židle, ukázala při zahájení v roce 2018. Titulu „oblečená, neoblečená“ dostála velmi vkusně zvoleným třpytivým modelem, který odhaloval nejen záda, ale i její pozadí. Jedny nejpůsobivějších šatů české značky Sobje, připomínaly noční oblohu. Kromě kovového pásku oplývaly také romantickou vlečkou. O rok později zazářila herečka ve zlatých šatech české značky LEEDA s udržitelným psaníčkem about leather. Na slavnostní zahájení minulého ročníku zvolila model české návrhářky Anny Rekua. V sametových, smaragdově zelených šatech se zajímavým šněrováním na zádech a blyštivými detaily na rukávech, byla rozhodně nepřehlédnutelná. Celý outfit doplnila nejen krásnými šperky Gismondi, ale i dokonalým make-upem.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články