Zahajovací ceremoniál MFF KV 2024

V pátek 28. 6. odstartoval již 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Stejně jako v letech předchozích, ani letos nechyběla řada zvučných jmen. Asi nejvíce sledované je samotné zahájení festivalu. Mnozí se těší, jakou parádu dámy a pánové předvedou na červeném koberci. Kdo patří mezi nejlépe oblečené jedince MFF KV 2024?

Sněhová královna Tereza Ramba a dokonalá Jenovéfa Boková

  • Tereza Ramba – mladá a krásná talentovaná herečka oblékla úchvatný model z ateliéru Anamé. Celobílý model s odhalenými rameny disponoval rafinovaným všitým korzetem a nápaditě řešenými rukávy, který jinak minimalistické linii dodal vkusný nádech moderní dramatičnosti. Tereza působila jako okouzlující sněhová královna.
  • Milan Peroutka – pochvalu si zaslouží také oblíbený zpěvák a moderátor. Ten ukázal, že pánský oblek nemusí být konzervativní nuda. Černobílou klasiku doplnil o designové šperky z luxusního butiku Halada. Celý look rázem získal žádoucí hvězdný lesk. Jen ten neposedný motýlek kazí jinak působivou uhlazenost.
  • Jenovéfa Boková předvedla vskutku originální kousek od designéra jménem Martin Kohout. Jde o extravagantní model, ale zde je zářná ukázka toho, že i něco neotřelého může fungovat. Mně osobně sice při bližším pohledu šaty někdy připomínají dámské intimní partie, ale jako celek s dokonalou vizáží to funguje báječně.

Moët & Chandon party

Během filmového festivalu se koná celá řada nejrůznějších akcí. Některé z nich jsou v oblibě právě u slavných osobností. Taková je například Moët & Chandon party. Ta se konala v sobotu 29. 6. a ani zde nechyběla řada celebrit. Bohužel až na pár výjimek to zúčastněné dámy s módou příliš nevychytaly. Dvě ženy ale přece jen zazářily.

Dokonalý obojek pro chrta

  • Veronika Kašáková – milá modelka vynesla šaty vhodné pro danou příležitost. Vzdušný model je nápaditý, leč decentní, a to i přes velmi hluboký výstřih. Jedinou chybou na kráse celku je nekorespondující detail v oblasti krku, který připomíná obojek pro chrta. Ničí jinak působivý něžný glanc.
  • Aneta Vignerová – je známou pro svůj jedinečný cit pro módu. Ani tentokrát vytříbený styl nezapřela. Na sobě měla zajímavý vrstvený outfit poskládaný z originálně řešené košile a saka. Košile je možná až moc krátká, ale pokud máte dlouhé a štíhlé nohy jako nádherná Aneta, pak si i proklatě krátkou mini můžete dovolit. Perfektní je pak kontrast materiálů a jednotlivých střihů.

Slavnostní předání šeku Nadaci Jakuba Voráčka

I slavné osobnosti mají dobré srdce. Příkladem pro všechny je například bývalý hokejista Jakub Voráček, který je mezi lidmi velmi oblíbený. Usměvavá legenda založila nadaci zabývající se problematikou roztroušené sklerózy. Podporuje pacienty s roztroušenou sklerózou v tíživé situaci, rozvoj center v České republice, podporuje organizace sdružující právě pacienty s RS. V rámci Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary mu byl předán šek na 200 000 Kč od Království hodinek Carollinum. Podívat se přišlo hodně celebrit, ale jen jedna získává módní korunu.

Famózní Tereza Maxová

  • Tereza Maxová – po fiasku během zahajovacího ceremoniálu, kdy Tereza oblékla nepovedený počin z dílny luxusního domu Balmain, nám všem spravila chuť. Opět to byla ona. Královna odívání, žena s nezaměnitelným vkusem. Monochromatická kreace laděná do fuchsiových tónů se povedla. Kalhotový kostým vypadá na Tereze famózně. Bravurně byla zvládnutá kombinace textur, aby outfit v jednom odstínu nepůsobil těžkopádně a nudně.

UniCredit Bank party

Další společenskou událostí, kterou rok co rok navštěvují slavné persony, je akce pořádaná UniCredit Bank. Příležitost si žádá soudím formálnější oděv. Nevím, jakou má pořadatel přesně definici, dle fotek se bude jednat o Creative Black Tie, ale tomu neodpovídají outfity mužů, nebo uvolněnější Semi Formal. Ať tak či onak, podívejte se, kdo byl nejlépe oblečenou ženou UniCredit Bank party.

Jiná Krainová a Macháčkova Hejdová

  • Zorka Hejdová – dáma v rudé, blonďatá moderátorka byla vskutku úchvatná. Červené módní dílo pochází od návrháře Lukáše Macháčka. Jedná se o šaty vyhotovené pouze z udržitelných materiálů. Jak uvádí sám návrhář na svém Instagramu, tato netradiční barva se v jeho tvorbě objevila vůbec poprvé. Lukáš Macháček opět potvrdil své pevné a zasloužené místo mezi top designéry české módní tvorby.
  • Gabriela Partyšová – jaké milé překvapení. Gábina totiž ne vždy zvolí správné šaty. Tentokrát ale vypadala naprosto dokonale, opravdová noblesní dáma. Při pátrání, kdo stojí za dekadentní róbou, jsem si jen potvrdila svůj úsudek. I tento čistý a prudce elegantní kousek je z dílny Lukáše Macháčka. Krása.
  • Simona Krainová – nejsem si moc jistá, jestli blonďatá diva splnila předepsaný dresscode, přesto si zaslouží pozornost. Byla nepřehlédnutelná. Outfit značky Poner je hravý a drzý zároveň, nechybí ani sexy punc, přesně taková je sama modelka. Klobouk kreaci dodává to správné divoké grady. Je to jiné, neotřelé, trochu okázalé, ale vlastně docela fajn. Přemýšlím, jestli by nebylo lepší jeden knoflík u saka zapnout, ponechat více prostoru pro fantazii...

Komu to podle vás na akcích v rámci Mezinárodního filmového festivalu nejvíce slušelo?

Tereze Ramba 36 %
Milanovi Peroutkovi 3 %
Jenovéfe Bokové 16 %
Veronice Kašákové 2 %
Anetě Vignerové 2 %
Tereze Maxové 21 %
Zorce Hejdové 7 %
Gabriele Partyšové 9 %
Simoně Krainové 3 %

Zdroj: iGlanc.cz

Související články