Emily (ne)ukázala prsa

Důmyslný model Emily Ratajkowski vzbudil velkou pozornost. Samozřejmě se nabízí riziko odhalení prsou, kdy hrozilo vykouknutí ňader ze stran. Mimochodem, skoro všechny snímky Emily jsou z boku, takže jsme museli více hledat, abychom si prohlédli další zajímavé detaily celého modelu JACQUEMUS. Z pohledu en face se šaty jevily skoro jako socha. Pevná konstrukce tvořila jakýsi štít v oblasti topu, pozoruhodný je i detail rýsujících se bradavek. Zjevně šlo reliéf na šatech, nikoli obtisk prsou Emily, která se hýbala, zatímco "druhé bradavky" seděly na místě. Z druhé strany byl znatelný závoj (tento bok samozřejmě skoro nikdo nefotil, jelikož tam nehrozilo odhalení prsa), jenž dodal éterický akcent celému modelu. Mimochodem, bílá a závoj a stejně nemusíte působit jako nevěsta. Takhle se na to jde!

Co však asi Emily udělalo čáru přes rozpočet (a naopak), byla Kim Kardashian. Ta si totiž na červený koberec vykročila ve velmi podobném modelu. Bílé šaty se štítem od Balenciagy. Jestli potkala Emily, nedivili bychom se, kdyby ji chtěla nabodnout na hrot, v jehož tvaru měla top. Šaty Em byly totiž působivější, když Kim navíc fotili zepředu, zdálo se, že jde o řízu s asymetrickým střihem na jedno rameno. Nápad na plastický model Kardashian je sice zajímavý, avšak díky kreativnějšímu pojetí slízla smetanu právě Ratajkowski. Což je pozoruhodné i vzhledem k tomu, že Balenciaga boří vše konvenční vždy. A pak tu máme to faux pas skoro stejných šatů.      

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

To, že v USA mají zcela jiné módní manýry, je všem pravděpodobně jasné. Na většině věhlasných akcí lze hojně spatřit kreace jen těžko nositelné. Takové, kdy se dotyčné dámy musejí hodně hlídat, aby neukázaly více, než chtějí, ač i to je často úmyslem. Róba v podání modelky Emily Ratajkowski tato slova jen dokazuje. Kráska s božskými křivkami je ovšem známá pro svou oblibu se odhalovat v ošemetných oděvech poukazující na její křivky. Výjimkou nebyl ani hodně odvážný bílý model působící spíše jako umělecké dílo, avantgardní socha, co má do šatů hodně daleko. Těžkou posuzovat, jak modelce tato róba slušela, účel ovšem splnila, Emily se opět stala “trnem v oku”.

Zdroj: Youtube

Emma se (doslova) přetrhla

Vítězka Emma Stone je taková milá holka od vedle, určitě byste ji chtěli za kámošku, ostatně přečtěte si v našem článku její životní příběh. Asi by málokdo čekal okázalou róbu a výrazné líčení divy, takže všichni byli napjatí, v čem Emma přijde. Herečka nakonec předvedla skvost od Louis Vuitton i na pódiu, když přebírala zlatého fešáka. A své róbě věnovala pozornost. "My dress is broken," rozesmála všechny, když prozradila, že si nejspíš při vrtění na song Ryana Gosslinga roztrhla šaty. Tímto způsobem se staly ikonické. Samotný model je zajímavý, obepnuté pouzdro spodní části doplňuje výztuž, která je přechodem k topu. Brokátový dezén jen podporuje dojem plastičnosti. Trošku diskutabilní je světlý odstín vzhledem k poměrně bledé pleti a měděným vlasům herečky.  

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

Jsou ženy, které mohou obléknout cokoliv, stejně budou vypadat božsky. To platí například pro Emmu Stone. Populární herečka vynesla s ohledem na ostatní róby počin i tak výstřednějšího charakteru, ale jako jedna z mála si ponechala punc elegance a ženskosti. Na zakázku vytvořené šaty se nesly na vlně svěžího mintového odstínu, který mohl být s ohledem na světlou pokožkou hvězdy filmu La La Land sytější. Jak už to u luxusních počinů vyrobených na zakázku bývá, střih musí dokonale padnout, což se občas jeví coby velký problém pro samotnou nositelku. A o tom se i sama Ema přesvědčila. To jménu Louis Vuitton nedělá zrovna dvakrát milou vizitku. Peplum kousky s výrazným kanýrem mě nikdy moc nebavily, to ani v dobách jejich největšího trendu, což už je nějaký ten rok, ale u této rozkošné herečky mi lehce retro směr nikterak nevadí, Nejsem si ale moc jistá šperkem v podobě náhrdelníku. Ten mi do celku moc nezapadá.

Margot jako Barbie rezignovala

Omamný úspěch filmu Barbie v minulém roce jako by střídal pád. Když se spolu s žánrově odlišným Oppenheimerem stala hitem, prožívali to i hlavní hrdinové snímku, Margot Robbie a Ryan Gosling. Margot na společenské akce chodila pravidelně v typicky barbínovsky růžové. Jisté zklamání přinesly již nominace na Oscary, kdy si naděje mohl dělat Gosling. Ten se tehdy postavil za Margot i režisérku Gretu Gerwig, bez nichž by Barbie neměla sukces. Po nominačních zklamáních pak přišlo i zívnutí Zlatých glóbů, které rovněž Barbie moc neocenily. Margot Robbie jakoby uzavřela růžovou kapitolu a na udílení Oscarů přišla v temné. Antracitová tuba nese signifikantní detail značky Versace pro letošní sezónu. Zajímavé nabírání v oblasti boků. Model je minimalistický, geometricky propracovaný. V podstatě absence šperků, kromě náramku, a ne zcela vychytaný účes činí Margot smutnou. Možná je to záměr…     

NAOSTRO: Módní redaktorka Markéta Škaldová to vidí úplně jinak!

Půvabná herečka Margot Robbie září kamkoliv přijde. Většinou, po velkém světovém úspěchu snímku Barbie, kde ztvárnila legendární panenku, vynáší róby, které k panence neodmyslitelně patří. Tentokrát tomu ale bylo jinak. Na červeném koberci při příležitosti 96. ročníku slavnostního udílení filmových cen Oscar vynesla tmavé flitrové šaty. I když je model na první pohled jednoduchý designem, nese hned několik zdobných prvků. V první řadě to jsou blyštivé flitry, následně si pozornost získá nejen samotná silueta šatů, nezvykle řešená korzetová část, ale hlavně efektní řasení v nižší linii střední partie těla. Mohlo by se zdát, že jde o detail praktický, který potlačí dominantní boky, opak je pravdou. Prvek umocní charakteristické křivky ženského těla, zdůrazní i bříško. V případě Margot nejde o chybu, má souměrnou postavu, takže si takový design šatů může dovolit, přesto ji střih viditelně rozšiřuje. Osobně se mi decentní róba poměrně líbí, jen na celkové vizáži postrádám propracovanější účes. Líčení je průměrné. Za chybnou považuji absenci šperků, volbu kýčovitého náramku. Šaty by zasloužily něco více honosného.

Zendaya zařadila zpátečku

Při posledních slavnostních příležitostech Zendaya budila pozornost svými odvážnými modely ve hře futurismu i odhalování. Na Oscary oblékla poměrně střídmé, avšak nikoli nenápadné šaty od Armani Privé. Na body či korzet v koloritu tmavého kovu je aplikován růžový satén, takže obal máme celkem metalický. Zajímavý je přechod mezi oběma částmi, kdy prostřednictvím florálních výšivek tmavá vstupuje, jakoby se vpíjí, do růžové tkaniny. Celému modelu dominují výrazné, avšak nijak přehnaně okázalé náušnice.     

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová:

Zendaya předvedla originální šaty. Design róby je ve své podstatě skvělý, zvolenou barevnost vnímám téže za povedenou, oceňuji nápaditost a propracování, celkové řešení šatů v horní části siluety, přesto mám výtku k samotnému pojetí, přesněji ke vzoru palem. Působí na mě nevkusným dojmem. Kdyby róba byla o tento vzor “ochuzena”, případně by byl zpracován jiný, více vkusnější motiv, modelu by rázem získal slavnostnější a elegantnější nádech. Make-up a účes, doplňky chválím, to se povedlo.

Ariana se toho nebojí

Ariana Grande tak trochu dostála svému příjmení. Její model je skutečně ohromující, v našich končinách se často tomuto typu říká růžový bonbon, čímž ale chceme naznačit, že nositelku tak trochu zvětšil. V případě subtilní Ariany takový efekt nenastal. Pokud si někdo může dovolit takový model, tak právě ona. Nadýchané "polštářky" Giambattista Valli mohou být tam, kde nejsou ty tukové. V rose hávu bylo i líčení a šperky, punc romantiky dodaly looku lokny.

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

Sladký nadýchaný maršmeloun, ten připomínala zpěvačka a herečka Ariana Grande. Objemné šaty pocházejí z dílny Giambattisty Valli Haute Couture vzdávají hold postavě Glindy, nejmocnější čarodějky v zemi Oz. Právě tuto postavu totiž Ariana ztvární v pohádkovém snímku, kdy premiéra je stanovena na listopad 2024. Opět se jedná o specifický model, který nelze nikterak ohodnotit. Nemá totiž svým způsobem s tradiční módou nic společného, jeho úkol je zcela jiný, a ten splnil na výbornou. Za fádní považuji líčení a účes, vypadá amatérsky.

Terminátorka Heidi

Kdo viděl z dálky Heidi Klum, mohl by si pomyslet, že je politá olovem. Její šaty od Harris Reed s průstřihy trošku vyvolávají dojem Terminátora, jehož kovové tělo občas odhalila absence kůže. Róba s ultra leskem působí nevšedně, umělecky a odvážně. Ostatně, tak jsme u Heidi zvyklí. Vlasy sčesané dozadu ve formě wet looku a temnější líčení oči celému looku jen ladí.

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

Zde se svou kolegyní vůbec nesouhlasím. Heidi Klum je žena krásná, která i ve svých 50 letech by rozhodně strčila do kapsy i o dekádu mladší “kolegyně”. Má určitě co nabídnout, pojďme si ale říci, že čeho je moc, toho je přeci jen příliš. Stárnout by se mělo s grácií, ta šatům tehdejší topmodelky chybí. Soubor nápadných průtřihů a výstřihů je sám o sobě přehnaný, k tomu ještě okázalá tkanina s dekadentními odlesky. Decentnější střih, méně odhalené kůže, sofistikovanější glanc, by Heidi lichotil více. Zkrátka její snaha držet se v kolonce "věčně mladá", je trochu už trapná. Špatně je také vizáž samotná, především hair styling. Wet look neboli mokrý efekt vlasů stále patří k moderním záležitost, přesto v tomto případě je na škodu. Celek působí mastně, přepláceně, nevkusně.

Zdroj: iGlanc.cz, CNN

Čí róba vás nejvíce nadchla?

Emily Ratajkowski 30 %
Kim Kardashian 5 %
Emmy Stone 7 %
Margot Robbie 16 %
Zendayy 25 %
Ariany Grande 6 %
Heidi Klum 11 %

Související články