Do detailu vyladěná Aneta

Aneta Kolečko Vignerová oblékla bílé šaty od Michaela Kováčika, které ku příležitosti jiné než svatební bývají problematické. V tomto případě pomáhá střih vrchního dílu, který působí "konfekčněji", nikoli však nudně. Efektní jsou zdůrazněná ramena, působivý je korzet s náznakem skladu více dílů a samozřejmě nejvýraznějším prvkem je průstřih v oblasti dekoltu. Geometricky laděný top doplňuje dlouhá sukně s vlečkou. Slavnostní ráz outfitu dodávají i šperky, diamanty a bílé zlato korespondují světlému koloritu šatů. Líčení s temnější rudou rtěnkou a měkké, uhlazené vlny evokují styl 30. let. Nezbytným doplňkem je i psaníčko s knotem, s nímž nešlápnete vedle. Černý kontrast nijak nevadí, dotváří tak trio bílé, stříbrné a právě temné. Jen obutí nemuselo být stejné barvy jako kabelka, hodil by se světlejší tón nebo ono stříbro.

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová:

Módní styl v podání modelky Anety Kolečko Vignerové mám ráda. Když ale koukám na její šaty z dílny Michaela Kováčika, popravdě nevím, jaký postoj vyjádřit. Líbí se mi nadčasovost, která z modelu sálá. Zvláště zajímavé je řešení horní části róby, především pak stojáček a důraz na ramenní část, délka a design rukávů. Za rušivý element považuji detail v oblasti dekoltu. Je příliš složitý, přebírá veškerou pozornost, což je trochu škoda. Co bych však určitě vyměnila je obuv. Chápu cíl sladit se s partnerem v duchu nesmrtelné černo-bílé klasiky, ale lodičky se zúženou špičkou jsou pro celek už moc “těžké”. Páskové sandále by byly lepší volbou. Pochvalu si ale zaslouží šperky značky Roberto Coin.

Iveta vsadila na lesk róby a perel

Další bílá na Českém plesu. Složitost róby napovídá, že rovněž nejde o nevěstu, takže Iveta Vítová Lutovská ošemetný problém s vyzněním světlé celkem vyřešila. Moderátorka večera na první pohled působí až moc zahaleně, vzhledem k její perfektní figuře by si mohla vzít pouze saténovou část modelu. S tylovým topem, který ozvláštňují perly, má však róba zajímavý ráz. Působivá je i sázka na lesk, kdy si konvenují perly a satén. V lesklém hávu je i psaníčko v odstínu champagne, které ledovým šatům dodává teplejší ráz.      

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová:

Šestý ročník Českého plesu opět moderovala dvojice v podání charismatického Jana Čenského a půvabné Ivety Vítové Lutovské. A právě něžná blondýnka vyrazila dech hodně netradiční a specifickou róbou. Iveta obvykle vynáší spíše konzervativnější modely, letošní rok ale zvolila šaty opačného charakteru, velmi nápadité zacházející až do výstřední extravagance. Usměvavá moderátorka v šatech jedinečného vzhledu ovšem nevypadá nikterak vulgárně a nevkusně, což bývá u obdobných módních výstřelků poměrně častý jev. Celek díky zvolené elegantní barvě a vhodné kombinaci materiálů a střihů působí vkusně, žensky. Svůj podíl na tom mají také správně vybrané doplňky. Zvláště působivé jsou navrstvené perly zajišťující sofistikovaný glanc.

Karolíniny šaty jako z ranní rosy

Šaty vyšívané tisíci flitry, orientované ve vertikálních spádech, působí jako vodopád. Karolína Surý doslova zářila. Promyšlené je i vedení jednotlivých linií vyšitých flitrů, kdy se citlivě pracovalo s kombinací vertikálních proužků a horizontálních linek v oblasti hrudníku. Zatímco vertikální vyšití je zpracováno řídčeji, v oblasti dekoltu je hustota flitrů větší. Samozřejmě i proto, aby se skryla všitá podprsenka. Je tedy pravda, že z určitých úhlů až tak nenápadná nebyla, tento detail bychom mohli vytknout. Efektní je i vedení linií v oblasti bříška, kdy se proužky koncentrují do středu, čímž opticky zdůrazní pas. Dlouhé rukávy s průstřihy ladí s bohatou sukní s rozparkem. Ve stejném duchu je důmyslně zpracováno i psaníčko. Uhlazené vlasy Karolíny evokují wet look, který se k vodopádům flitrů hodí. Stejně jako dlouhé náušnice.  

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová:

Sice nejsem fanynka přehnaně blyštivé módy, ale kreace v podání vítězky Miss České republiky z roku 2020 je prostě úchvatná. Róba vznikla pod taktovkou návrhářky jménem Michaela Kasarda, údajně mělo jít o šaty tvořené v rychlosti, což si zaslouží obrovský respekt. Je pravdou, že takový model si může dovolit jen málokterá žena, a to nejen s ohledem na tělesné proporce, ale i typologii barvy pleti a vlasů. V tomto případě totiž stačí velmi málo, celý look by mohl spadnout do kolonky prvoplánový, což se tentokrát nestalo. Až magický vzhled krásná Karolína podpořila vhodně vybranými ladícími doplňky a celkovou vizáží.

Neotřelá Vanda Janda

Módní návrhářka Vanda Janda je známá svojí extravagancí, nejinak tomu bylo i na včerejším Českém plesu. Subtilní designérka zvolila top s plastickými motivy květů, tento detail propojoval vrchní díl se sukní, na níž byly rovněž florální aplikace. Tylový kousek odhaloval šortky a stehna, od kolen dolů byly nohy zahaleny zesílenou vrstvou. Model je umělecky působivý, při chůzi se zdálo, jako kdyby Vanda Janda chodila po kolena ponořená ve vodě. Avšak, i když v módě vítáme neotřelost, na takovou tradiční událost s konzervativním duchem byl tento outfit přece jen moc odhalený. Kdybychom se dále zaměřili na ladění doplňků, rukavice jako odkaz k tradičnímu plesovému kousku jsou efektní podobně jako masivní prsteny. Růžová luxusní minikabelka ladí s koloritem některých kvítků. Dlouhé korále bychom dali pryč, stačí jedna řada perel v úrovni dekoltu.

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová:

Teď budu asi zlá, nicméně za mě jeden z největších přešlapů večera, ještě navíc, když jde o známější personu české módní tvorby, byla rozhodně Vanda Janda. Ano, Vanda je ženou preferující extravaganci, které nevadí na sebe strhnout pozornost, odhalit více kůže, má být na co hrdá, ale čeho je moc, toho je příliš. Outfit, o šatech totiž nemůže být ani řeč, v němž si dovolila přijít na Český ples, považuju za ostudný. Návrhářka jistě moc dobře věděla, na jakou akci jde, jaký dress code se na takové příležitosti hodí, ba dokonce předepisuje. Snad jen rukavičky splňují přísný společenský předpis. Počínání Vandy Jandy upřímně považuji za drzost a neúctu k pořadatelům, akci jako takové. V tomto případě ani hodně luxusní kabelka, která je také "mimo" společenský předpis, není záchranou.

Decentní pojetí Kristýny

Kristýna Schicková má výstavní figuru, kterou oblékla do modelu návrhářky Zuzany Lešák Černé. Černá saténová tuba má zajímavé řešení. Od topu s propletenými, spadlými rameny až k naznačeným kapsám na bocích, což opticky tvaruje postavu. Transparentní vsadka odkazuje na rukavice ze stejného materiálu, dominantními prvky jsou klenoty ze šperkařské dílny Korbička. Temným šatům s leskem svědčí make-up s rudou rtěnkou. Slavnostní je i výčes, snad jen dodáme, že obličej by měly lemovat oba prameny, a ne, že jeden bude za uchem. To totiž napovídá, že účes není komfortní.  

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová:

Modelka Kristýna Schicková byla jednou z lépe oblečených žen večera. I když se její look nesl v hávu černé, která je symbolem smutku, přesto Kristýna zazářila. Róba od návrhářky Zuzany Lešák Černé měla poměrně dosti odhalený dekolt, přesto překvapivě nikterak nebudil dojem okázalé prvoplánovsti. Velké plus si zaslouží detail v podobě rukaviček, který celku dodal tu správnou jiskru estetické módní dramatičnosti. Zajímavým akcentem se staly také zajímavé šperky z dílny Korbička, především náušnice atypického pojetí. A ještě je potřeba pochválit make-up a účes. Pravdou však je, že na některých fotkách šaty působí, že modelce až tak nesedí, možná ale jde o optický klam…

Souboj zelených rób. Kdo prohrál na plné čáře?

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová:

Já si ještě dovolím zmínit dva módní počiny, kdy mě jeden hodně baví, druhý je totální propadák. Alespoň vidíte, že když dva dělají totéž, není to totéž, o čemž svědčí šaty v podání Miss Earth roku 2012 a cvičitelky Hanky Kynychové. Tereza Fajksová vynesla bez jakékoliv výtky dokonalou smaragdovou róbu od návrháře Miroslava Michaela Knota. Korzetové šaty ušité ze sametu božsky doplňovaly do barvy sladěné rukávy vytvořené z lehčího materiálu s leskem, které přecházejí do pompézní dlouhé vlečky z efektním řešením v oblasti zad. Honosnost celé kreace podporuje masivní náhrdelník. Tereza byla skutečnou pravou dámou, která může jít jiným ženám příkladem. Ideální byl taktéž účes a make-up.

Opět módně mimo byla Hanka Kynychová, ale na to jsme si už tak nějak zvykli. Nelze popřít, že cvičitelka má skvělou postavu, za kterou se stydět nemusí, ale bylo by fajn ji ukazovat vkusně. Zelené šaty nesly poměrně značnou míru transparentní tkaniny, což není už v jistém věku zcela žádoucí. Poměrně out je také samotný design společenských šatů, výšivka v oblasti poprsí je už hodně navíc. Bohužel ani doplňky “jakože” společenskou kreaci nepodpořily, spíš ji ještě více zazdily. Příště tedy jinak a lépe.

Která žena podle vás měla ty nejkrásnější šaty?

info Hlasování bylo ukončeno.
Aneta Kolečko Vignerová 35 %
Iveta Vítová Lutovská 18 %
Karolína Surý 17 %
Vanda Janda 6 %
Kristýna Schicková 9 %
Tereza Fajksová 8 %
Hana Kynychová 6 %
Hlasovalo: 168

Zdroj: iGlanc.cz

Související články