Oblečená neoblečená Ewa Farna: Co ta kabelka?

Ewa Farna v poslední době udělala velký krok kupředu, co se týká nejen módního stylingu, ale i make-upu a hairstylingu. Mnozí pějí ódy na to, že zhubla, svůj díl práce však bezpochyby dělá i umírněnější přístup právě k pojetí outfitu a vizáže. V jednoduchosti je krása. Žádné složité účesy, na Českých lvech Ewa předvedla skutečně lví hřívu plnou loken a zejména stínování krásně podtrhlo Ewiny zelené oči. K temnějšímu „vršku“ ladí šaty nachové barvy. Pevný materiál, kapsy, zdůraznění pasu a další detaily evokují eleganci kostýmu. Nejde o jednolitou tubu šatů, takže nepůsobí těžce. Odlehčuje je i efektní rozparek. Zajímavá je i kabelka s detailem cvočků, která ladí s decentními šperky.  

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

Oblečená neoblečená, tak by se dala charakterizovat temně fialová róba, kterou vynesla oblíbená zpěvačka Ewa Farná. Šaty, které zakrývají, ale zároveň poměrně dosti odhalují, vítězce Českého slavíka 2023 poměrně slušely. Ač zpěvačka za poslední dobu zhubla, stále se pyšní plnějšími křivkami, ty v zajímavém střihu vynikly, zvláště pak dolní partie. Za mě ale celek při bližším pohledu působí těžce. To připisuji mimo jiné řešení kolem krku, kde dominuje ošemetný stojáček. Možná by pomohl vyšší vyčesaný účes.  A ještě jedno malé mínus dávám kabelce, mohla být vzhledem ke společenské událostí elegantnější.

Zdroj: Youtube

Tyhle šaty už měl někdo jiný, Kláro!

Éterická Klára Issová vytvořila napětí v různorodém pojetí. Způsobila jisté erotické dusno díky svému výstřihu až do pasu, rovněž by se dalo modlit, aby někde něco nevykouklo. I když máme díky andělské tváři Kláru zaškatulkovanou jako nevinnou dívenku, není to první odvážný outfit, který do společnosti vynesla. Díky své subtilní figuře si to může dovolit, model nepůsobí nijak vulgárně. Zajímavý je efekt náhrdelníku, kdy závěs spadá do dekoltu, takže Klára nepůsobí ani tak naze. Nechybí nezbytné trendy ramenní vycpávky, jež dotváří zajímavější siluetu outfitu. Třpyt róby souzní s leskem kabelky tmavšího odstínu.  

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

Stříbrné šaty s dominantním výstřihem jsou samy o sobě velmi odvážné, na tenké linii okázalosti. Nicméně Klára Issová v nich vypadala skvěle. Má krásnou postavu, která unese i odhalenější módní počiny bez následného puncu prvoplánovosti. Vhodně zvolen byl i náhrdelník značky Roberto Coin umocňující ženskou rafinovanost celku. Jediná škoda je, že zmíněné šaty z dílny Elisabetta Franchi nejsou žádnou novinkou, již byly k vidění na několika jiných známých ženách. Co mi ale vadí, je opět zvolená kabelka. Ani design, ani barevnost, mi s kreací vůbec nekoresponduje.

Nevinná Martha Issová jako Marilyn Monroe

Martha Issová v podstatě rovněž předvedla hluboký výstřih stejně jako její sestřenice Klára. Bílá říza je méně nápadná, i tak zaujala svým střihem. Zajímavé je řasení topu, jednotlivé sklady působí efektně, všimněte si lemování dekoltu, které je transparentnější. Kdyby róba neměla sukni až na zem, evokuje nesmrtelné šaty Marilyn Monroe z filmu Slaměný vdovec. Však ona i Martha má zvlněný účes à la 50. léta. Odkaz na stříbrné plátno by mohla symbolizovat třpytivá kabelka konvenující šperkům.

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

Jako něžná éterická víla se šmrncem sex symbolu v podání legendární Marilyn Monroe, tak zářila o sobotní noci sympatická herečka. Představila se v minimalistickém leč působivém modelu od návrhářky Radky Sirkové, kde je skutečně hmatatelná inspirace ikonickou róbou z filmu Slaměný vdovec. Bílá říza z krešovaného, stříbrnou nití protkávaného hedvábí, vznikla v novém ateliéru designérky, která stála za kreativním konceptem a v čele známé české značky Chatty. Nyní tvoří pod svým vlastním jménem. “Šaty, které jsem tentokrát pro Marthu navrhla, jsou zdánlivě velmi jednoduché, ale vyžadují precizní krejčovský přístup a jasnou znalost techniky. Společně s Marthou jsme rozhodly, že tentokrát zvolíme nezvykle bílou barvu, která bude, v rámci slavnostního večera, působit neotřele, ale současně velmi něžně a svěže,” dodala k modelu sama návrhářka. Chválím i volbu doplňků, šperky jsou od známé designérky jménem Janja Prokić, i když osobně by se mi možná o maličko více líbily perly. Takový jemný perlový náhrdelník v kaskádovitě řešeném provedení by pojetí looku i osobnosti herečky náramně slušel. Nicméně i tak Martha Issová byla jednou z nejlépe oblečených dam celé události.

Šaty z e-shopu? Ano, Aňo!

Sympatická, talentovaná a módní ikona. Aňa Geislerová je jednou z mála osobností, v níž se snoubí více talentů. Když má nominaci, je velká šance, že ji promění v ocenění. Pokud se očekává její příchod, je prakticky jisté, že bude oblečená na jedničku. Geislerka je módní stálicí, proto jsou na ni kladeny vyšší nároky než na ostatní. A stejně, ona to vždy dá. I když, jako na letošních Českých lvech, oblékla zdánlivě klasické černé šaty. V nich se ale snoubí vše, co je trendy. Umírněná barva, nezbytný nadýchaný rukáv a asymetrický střih. Objemnější vršek vyvažuje od kolen rozšiřující se sukně. Glamour look Aňa doplnila šperky, rudou rtěnkou a emeraldovým psaníčkem.  

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

Je až s podivem, že i v internetovém obchodě lze narazit na šaty, v nichž budete působit coby skutečná hvězda první kategorie. Róba, kterou oblékla vždy dokonalá Aňa Geislerová, tomu může být příkladem. Černé, střihem spíše prosté leč vkusné šaty "s nápadem", jsou totiž od módního giganta Zalando. Jde opravdu o velmi povedený počin, který navíc perfektně padne křivkám samotné herečky, zdůrazňuje ženskost, nepůsobí nikterak “lacině”. Módní souhra v podání držitelky hned několika Českých lvů je jako vždy bez jediné chybičky.

Temná Jana Plodková a šaty s vlastním životem

Jana Plodková rovněž platí z módní ikonu, avšak ona je odvážnější, nebojí se obléknout i extravagantnější modely. Začněme vlasy, které se u Jany letos řešily nejvíce. „Já vím, vím, vím… Tohle budou všichni hejtit,“ napsala si Jana na svůj Instagram s vědomím, že lidé nepřijmou přechod z blond na hnědou. Plodková se vrátila k vizáži z filmu Protektor, jenž je mezníkem v její kariéře. Přešlap to není, Jana má štěstí, že jí sluší vše. Jen prostě k její křehkosti lidem více sedí nevinná blond. Podobných rozpaků se dočkaly i šaty. Plastický model Zuzany Kubíčkové, který evokuje obláčky, se v pohybu krásně vlnil. Mimochodem právě temnějším vlasům sedly tyto světlé šaty více. Jo, jo, jo!   

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

Jana Plodková je známá svou nekonečnou oděvní fantazií, ochotou bourat stále přetrvávající oděvní stereotypy. Herečka překvapila již před samotným Rudolfinem, kde se akce konala. Namísto blondýnky totiž dorazila brunetka. Nutno podotknout, že změna barvy vlasů jí sluší, i když jak sama Jana přiznala, určitě se znovu navrátí ke světlejší variantě. Co se týče šatů, které jsou dílem návrhářky Zuzany Kubíčkové, opět herečka potvrdila svůj jedinečný módní cit. Model působí jakoby žil svým vlastním životem. Kontrast tkaniny a jednotlivých detailů přidává na dramatičnosti. Zvláštní pozornost si zaslouží nejen lichotivá délka, ale také například nápadité zakončení rukávů, to je však jen malý výčet originálního zpracování modelu. Jen málokterá žena by vhodnějším způsobem odprezentovala jinak extravagantní kousek. Na komkoliv jiném by šaty neměly onu přidanou hodnotu, možná by byly naopak pasovány do horšího módního počinu. Jana prostě unese i ty nejsložitější designy, jak vidíme. Promyšlenost celé kreace podtrhují také šperky od Zdeňka Vacka.

Rudá Tereza

A máme tu i šaty, které dodaly pestrost celému večeru. Róba Terezy Ramby odkazovala na červený koberec, flitry akcentovaly třpyt stříbrného plátna. A lesk konvenoval wet účesu Terezy, kolorit zase barvě rtěnky. Šaty měly zajímavý střih, přesto subtilní herečce nesedly na 100 %. Na některých fotografiích byla znát problematičnost, když se neposedná Tereza více hýbala. Rozparek ukazoval trošku více, než měl, šaty také obepnuly bříško, což bylo znát z jistých úhlů. Což je všechno trošku paradox, když Tereza má krásnou figuru, určitě ji za ni nekritizujeme. Jen je to zajímavá ukázka, že i na perfektní postavě může róba někdy udělat neplechu. Odhalenější rozparek a asymetrický vršek, kdy je výstřih "dlouhý", protože padá až na konec ramena, také postavu drobné Terezy opticky zmenšuje.

NAOSTRO: Co si myslí módní redaktorka Markéta Škaldová

Tereza Ramba byla opravdu nepřehlédnutelná. Sáhla po šatech výrazných, které nemohou zůstat bez povšimnutí. A to není vždy dobrá volba, jak se i ukázalo. Herečka se pyšní krásnou figurou, přesto v jistých okamžicích jí šaty neposkytly kýženou službu, bohužel. Zbytečně zveličily jisté partie. Osobně se mi šaty nelíbí, mám s nimi “nějaký” problém, který však nedokáži specifikovat. Dle mého názoru s náturou herečky nejsou v tom správném souladu. Boty jsou fajn, ale místo nude odstínu by asi byly lepší alternativou ty v černém provedení. Co je ale naopak super, pak líčení a hlavně účes.

Zdroj: iGlanc.cz   

Která dáma měla podle vás nejkrásnější šaty?

Ewa Farna 8 %
Klára Issová 26 %
Martha Issová 19 %
Aňa Geislerová 29 %
Jana Plodková 12 %
Tereza Ramba 5 %

Související články