V srdci Karlových Varů je opět pěkně rušno. Letošní 57. ročník přinese mnoho zajímavého i mimo proslulý červený koberec. Kromě přítomnosti světových hvězd jako jsou herci Russell Crowe, Ewan McGregor, Alicia Vikanderová či Robin Wright, čeká návštěvníky a hudební nadšence i novinka v podobě koncertu britské skupiny Morcheeba.

Zdroj: Youtube

Kromě každoročního pestrého programu ovšem nejen módní nadšence zajímá především to, v jaké róbě se pozvaní blýsknou. Půjde o propadák či naopak dechberoucí kreaci? Podívejme se nyní na róby, které zvedly v minulosti módní kritiky se židle, ať v dobrém nebo si zasloužily negativní komentáře.

Jitka Čadek Čvančarová

Ve výčtu nejdiskutovanějších osobností rozhodně nesmí chybět Jitka Čvančarová, která se v roce 2021 se svou nezapomenutelnou modrou róbou od slovenského návrháře Borise Hanečky zapsala do módní historie karlovarského festivalu. Pro zajímavost, na její nepřehlédnutelný model bylo spotřebováno 25 metrů hedvábného dupionu, který byl až z Vídně. 

Módní kritice neunikla ani v roce 2019, kdy vynesla šaty s extrémním výstřihem od Natali Ruden. Její osobitý styl a schopnost bez okolků vystavit své bujaré ženské křivky, jsou každoroční zárukou zajímavé módní podívané.

Související články

Andrea Verešová

Modelka Andrea Verešová, která často obléká modely z dílny Beaty Rajské či Natali Ruden, je na festivalu pověstná svou bohatou garderobou. Případné faux pas v podobě prezentace stejných šatů během jednoho týdne, jí rozhodně nehrozí. Přízvisko „oblečená, neoblečená“ každoročně potvrzuje svými výstředními modely. Odvážné šaty s typickými hlubokými výstřihy, rafinovaným zdobením, sem tam odhaleným zadečkem, jí rozhodně nejsou cizí. Ovšem, kdo jiný si to může dovolit, než právě Andrea.

Andrea Bartošková

Mezi vůbec nejlépe oblékané ženy Filmového festivalu v Karlových Varech patří tradičně manželka prezidenta události, sympatická Andrea Bartošková. Svůj pověstný decentní styl potvrzuje svým vybraným vkusem každý rok. Dokáže s lehkostí zvolit modely, které lichotí její postavě a zároveň vynikají rafinovanými, nikoliv prvoplánovými detaily. Její eleganci vždy podtrhuje také krásné líčení, výrazná rtěnka a jednoduchý účes. Paní Bartošková opravdu umí! Patří k inspirativním ženám v oblasti dámské módy.

Daniela Peštová

Světová topmodelka Daniela Peštová vždy s grácií obhájí označení módní ikony. Mimo červený koberec často volí modely, které oplývají lehkostí, elegancí a podtrhují její přirozený šarm ač jsou ryze minimalistického charakteru, který má Daniela v oblibě. Před dvěma lety však na 55. ročníku MFF KV na červeném koberci zazářila v nepřehlédnutelné zlaté róbě značky Amen hodné věhlasné hvězdy. I přes zřetelný výstřih si dokázala zachovat noblesu a vkusný půvab.

Kristýna Leichtová 

Jak zaujmout, když se na filmový festival chystáte poprvé? O tom by mohla vyprávět Kristýna Leichtová. Televizní herečka oblékla jeden z nejvíce probíraných modelů minulého roku. Na závěrečném ceremoniálu dostála svému nadšení pro udržitelnost a oblékla šaty ze second handu, které daly dokonale vyniknout jejím ženským křivkám. Za svůj krok vynést róbu z druhé ruky se vůbec nestyděla, my jí za tento krok tleskáme!

Jitka Schneiderová

Milujeme Jitčiny outfity. A nejen na filmovém festivalu, kde je každoročně královnou červeného koberce, ale i v běžném životě patří k vůbec nejlépe oblékaným ženám. Nepodléhá nutně módním trendům, přesně ví, co jí sluší. Vždy volí modely méně výrazné, spíše na vlně působivé jednoduchosti. V minulosti oblékla například šaty značky Chloé či modely od Zuzany Kubíčkové. Během loňského zahajovacího ceremoniálu ukázala, že velkolepé šaty nejsou vždy nutností, jak oslnit. Její rafinovaný model z dílny Ivany Mentlové, dlouhé kalhoty zkombinované s vkusným topem, se řadí na seznam vskutku vydařených outfitů MFF KV.

Kristýna Schicková

Filmový festival navštěvují i osobnosti v požehnaném stavu. Modelka Kristýna Schicková, sestra známého českého fotbalisty Patrika Schicka, je právem označována za českou Rihannu, jejíž proslulé těhotenské outfity se neobešly bez odhaleného bříška. V modelu od sourozenců Ponerových, který Kristýna oblékla na luxusní párty minulý rok, mnohé rozhodně doslova šokovala. Pravdou je, že posunula hranice těhotenské módy o krok dále.

Radka Třeštíková

Ať již záměrně nebo nikoliv, nejprovokativnější model 56. ročníku Filmového festivalu oblékla jednoznačně Radka Třeštíková. Pokud bylo jejím cílem co nejvíce zaměstnat módní policii, povedlo se to známé české spisovatelce na jedničku. Poněkud nešťastně zvolený model na takovou slávu, jehož inspirací jí byl údajně podobně laděný outfit z Cannes modelky Iris Law, nebyl této události příliš hoden. Na její obranu ale musíme konstatovat, že postavu má Radka jako lusk.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články