Taylor oslavila rekord stylově

Hvězdný večer měl několik královen. Pokud se budeme držet hudby, začít můžeme s Taylor Swift, která  si může připsat rekord. Získala již čtvrtou cenu za nejlepší album roku, čímž dosavadní rekordmany se třemi gramofonky Franka Sinatru, Stevie Wondera a Paula Simona strčila do pomyslné kapsy. Její róba totiž nejspíš žádné neměla. Taylor oslnila nejen rekordem, ale i krásnou bílou řízou, efektně naaranžovanou do levého boku. Kontrast v podobě černých rukavic skvěle dotváří model black and white. Rudé rty, měkké vlny a šperky i v podobě chokeru evokují 30. až 40. léta.

Miley hrála převlíkanou

I Miley Cyrus si může gratulovat. Za song Flowers vyhrála svoji první Grammy, což zdůraznila i během zpěvu tohoto songu. Módní klobouk smekáme i za její outfitovou výbavu, během večera se převlékla pětkrát. Nejvíce ohlasů vyvolaly zlaté naked dress, které skrývaly opravdu jen to nejnutnější. Na ožehavých místech byla změť nití a perlí zesílena do efektně vyšitých motivů, které spolu se střapci trochu evokovaly roucha ve starověkém Egyptě. Bohatý účes by mohl směrovat ke Kleopatře, Miley však připomínala spíš Jane Fondu z dob Barbarelly.   

Céline přišla. A v krásných šatech

Nejen fanoušci Céline Dion ví, že zpěvačka bojuje s nemocí zvanou stiff-person syndrom, při níž postiženému tuhnou svaly. Kvůli této chorobě Dion před nějakou dobou bohužel musela zrušit koncertní turné, takže se jí nedočkali ani čeští fanoušci. O to větší vzácností byla její přítomnost na Grammy, kdy si vysloužila ovace ve stoje. Na pódium dorazila v kabátku v odstínu velbloudí srsti, pod ním měla splývavou bílou toaletu. Céline zdobily platinové šperky s diamanty, jež tvořily dramatičtější kontrast k jednodušším šatům.

Návrat svůdné Kylie

I zpěvačka Kylie Minogue byla vlastně překvapením. Australanka se svůdným pohledem a smyslnými rty hodně bodovala na začátku tisíciletí, pak se trošku ztratila. Právě z této doby, roku 2004, měla svůj poslední gramofonek za song Come Into My World. A po dlouhých 20 letech si včera přišla pro další za nahrávku Padam Padam. Nadneseně, do kolen padali muži (a koneckonců i ženy), protože Kylie se za ty dvě dekády snad nezměnila. Přišla v rudých šatech se šněrovacím korzetem, jenž působil zajímavě i designově. Šperků Kylie moc neměla, každý ale ví, že jejím největším klenotem je rozzářený úsměv.

Mořská víla Paris

I o Paris Hilton nebylo dlouho slyšet, v poslední době se o ní mluvilo ve spojitosti s mateřstvím. Ty tam jsou doby, kdy byla ozdobou každého večírku, kde se objevovala v odvážných modelech. Právě proto bychom zdůraznili její šaty na letošních Grammy. Jednoduché, vkusné. V podstatě lehce transparentní látka je vyšitá tisíci akvamarínovými pajetkami. Napnuté na těle působí skvěle, evokují dojem mořské víly. Sukně v linii pod koleny je volnější, vzor tak působí lehce „prověšeně“, což vytváří zajímavý sparkling efekt.

Sošná Alessandra

Alessandra Ambrosio sice není pop ikonou, zato vládne poli módnímu, proto se můžeme inspirovat její róbou. Velice efektní metalické plátno. Strukturou připomíná olovo, které se slévá dolů na červený koberec. Půvabná modelka jako by byla sochou, velice přizpůsobivý materiál opravdu velmi kopíruje linie těla, takže si nositelka nemůže dovolit ani gram tuku navíc. Což není příklad Alessandry, u ní si možná vzpomeneme i na sochu Davida od Michelangela, jemuž se na břiše rýsuje pekáč buchet.   

Ellie v peří

Ellie Goulding přišla v černé, nikoli však nudné róbě. Sklady tylu byly efektně nařasené v místech, kde měly zakrýt to nejnutnější. Zajímavý je i detail krajkové podprsenky, stejně tak se krajka objevuje na sukni, což v první chvíli evokuje podvazky. Plasticitu modelu dodává peří i zajímavě zpevněné volány na rukávech. Ellie vsadila na výrazné líčení v chladných tónech, které korespondují se stříbrnými šperky.    

Dawn Richard si přinesla vlastní sad

I když nejste adept na hudební cenu, můžete se blýsknout. Hudební tvůrci využijí tak velké akce a upozorní na sebe extravagantními šaty. Bezpochyby jedny z nejvýraznějších předvedla zpěvačka Dawn Richard, jež si přinesla červené stromořadí. Pokud se podíváme na šaty jako takové, působí i půvabně. Top je skládaný z plisované látky, sukně pěkně obepíná postavu, takže kdyby se „větve“ očesaly, nebyla by z toho ani špatná róba. Ale chápeme, šokovat se musí a jediný, kdo může litovat, je ten, kdo seděl za Dawn.

Zdroj: iGlanc.cz, The Guardian, People

Související články