Francouzské Cannes pomyslně startuje festivalovou sezónu v teplém období. Pro nás je událost specifická tím, že jde o předzvěst naší karlovarské akce. V Cannes se mohou naše celebrity inspirovat outfity. Uvidíme, jestli někoho napadne recyklovat róbu, jako to udělala Naomi. Zda někdo také zkusí košilovou variaci, v nichž si libuje Meryl Streep. Přijměte ochutnávku na červeném koberci.

Naomi Campbell oblékla 30 let staré šaty

Pryč jsou doby, kdy na sebe nemůžete vzít stejné šaty dvakrát. Jen by to nemělo být v jedné sezóně. Nestárnoucí kráska Naomi Campbell si nechala větší prodlevu. Takřka 30 let starý model Chanel jí padne, jako když jí bylo 20 let. Je tedy pravda, že i jinak stále štíhlá Naomi působila na červeném koberci ještě subtilnější, možná nějaké deko do šatů shodit musela. Co se týká modelu legendárního Chanelu, jen se ukazuje, jak černá a perly jsou nestárnoucí, kvalita materiálu a zpracování věhlasného domu prvotřídní. I když je možné, že byly trochu upraveny, protože například spodní hranice sukně nekončí flitrovým pásem jako kdysi, ale tylem.

Anya Taylor-Joy jako panenka

Kdo říká, že ke sněhobílé pokožce se nehodí světlý outfit? Herečka Anya Taylor-Joy v korzetovém skvostu Dior dokazuje, že to jde. Chce to jen zvolit vhodný make-up a účes. Výrazné obočí a rudá rtěnka dělají z této dámy porcelánovou panenku. Severský půvab Anye sluší. Velmi efektní jsou i šperky, umělecká kreace od Tiffany punc křehkosti jen dotváří. A jak popsat šaty? Přece, v jednoduchosti je krása. Jemný třpyt róbu povznáší na umělecký skvost.

Ohnivá Heidi Klum

Další modelka, která zná elixír mládí. I když Heidi Klum někdy balancuje na hraně vkusu a provokace a občas přepadne s tím, když jí málem vypadne ňadro (což se i stalo v Cannes v letech minulých), letos zvolila klasický objemný střih róby. Rudá jí jako blondýnce sluší, asymetrické sklady dovolují ukázat alespoň nožku. Decentní doplňky ve stříbrné včetně bot, celý outfit nijak neruší, možná zlatá by se k červené hodila lépe.

Klasika v podání Virginie Ledoyen

Francouzská kráska Virginie Ledoyen, kterou si pamatujeme ze snímku Pláž, oblékla zajímavé šaty. Černé pouzdro efektně zdobí stříbřitá aplikace v oblasti ramen a dekoltu. Dvojitá ramínka působí nápaditě, jistou usedlost rozbíjí rozevlátá sukně v podobě vlečky. Smysl pro detail ukázala Virginie s doplňky, prsten se závěsem model zpestřuje.

Romee Strijd jako pírko

Mnohokrát jsme se mohli přesvědčit, že péřové modely jsou problematické. Ve špatném střihu udělají i ze štíhlé ženy objemnější kachnu. Róba nizozemské modelky Romee Strijd se ovšem povedla. Lehký pink základ nezdobí spousta pírek, takže šaty nenabírají obří rozměry. Efektní jsou i třpytivé aplikace, jež mají evidentně spořádaný tvar, což také pomáhá krotit objem. Jen doplňků Romee zvolila už moc. Komplikovaný náhrdelník se v té záplavě peří trochu utápí, v tomto případě nemusel být.

A přišla hvězda. Meryl Streep

Může Meryl Streep zklamat? Legendární herečka vždy nadchne nejen hereckým uměním, ale i nápaditou róbou. Nepotrpí si na opulentnost, přesto vždy zaujme. Meryl si totiž libuje v šatech, jež evokují košile. Avšak nejde o klasické košilové šaty, její róby jakoby spojují košili a sukni. V Cannes předvedla umně zavinovací model ve světlém odstínu. Lehkost materiálu podpořil lehký vánek, který si pohrál s vlečkou. Odhalil tak platformy, které k šatům perfektně padnou. Psaníčko je také zajímavé, ovšem na červený koberec? Předpokládáme, že Meryl nepotřebovala někam schovat klíče od auta. Ale stejně. Ona je božská!

Zdroj: iGlanc.cz, WWD, The Cut    

Související články