Proč upnuté kalhoty nenosit?

  • Skinny či slim střih kalhot si rozumí jen s jedním typem postavy, bohužel to jsou proporce, které byly dány do vínku jen málokterým ženám. Jedná se, jak zřejmě správně tušíte, o siluetu vysokou, štíhlou, s delší dolní polovinou těla, především pěkně klenutým oblým zadečkem. Jakmile máte krátké nohy, silná stehna, nevysportované sedací partie, všechny problematické části budou nápadně zdůrazněny. Chcete to?

Slimky a skinny džíny deformují

  • Upnuté džíny nenabízejí ani dostatek pohodlí, což je jejich další mínus. I když vyberete kousek s příměsí elastanu, bavlny, materiál je sám o sobě poměrně příjemný, při jakékoliv aktivitě, i té, kdy jen sedíte, se nemusíte cítit komfortně. Na vině kromě střihu mohou být samozřejmě i další aspekty, například velikost. Právě u slim a skinny kalhot dámy z nějakého zvláštního důvodu vybírají číslování takové, co jim většinou vůbec nesedí, je jim menší. A to se pak podepíše v mnoha ohledech, pohodlí počínaje, deformací proporcí konče.
  • Už několik posledních týdnů se ve světě krásy skloňují široké nohavice. Velký návrat devadesátkového trendu se letos dostal až na samotný vrchol módního Olympu. A vězte, nějaký ten pátek tam hodně široké kalhoty zůstanou, ať už jde o ty z denimu či vzdušnější tkaniny. Tento trend je vskutku báječný v mnoha ohledech. Volnější střih a vyšší pas kalhot totiž lichotí drtivé většině siluet. Je ovšem potřeba dbát na výběr správného designu, všechny široké nohavice nejsou stejné.

Jaké široké kalhoty vybrat podle postavy

Pokud měříte alespoň 168 cm, pak máte ve své podstatě velké štěstí. Můžete si dovolit nohavice dlouhé i kratší, jen decentně rozšířené i extravagantněji nebo vkusně vyhlížející kalhotovou sukni. Tmavou barevnost klidně nahraďte světlejší alternativou. Světle modré džíny jsou pro současné a budoucí období jako stvořené. Působí moderně a svěže. U látkových kalhot bez obav sáhněte po modelu s výraznějším vzorem.

V případě kratší dolní poloviny těla doporučujeme vybírat z modelů s puky z pevnějších materiálů. Absolutní nezbytností je pak vyšší pas, nejlépe končící v linii s pupíkem. Vždy zdůrazněte střed těla. Může to být formou zastrčení topu za horní lem kalhot. Jakmile přidáte ještě opasek s nápadnou sponou, úspěch je zaručen. Pro maximální optické protažení nohou obujte podpatky. Nebojte se ani obuvi na klínku. Pro chůzi milosrdný klínek se totiž také navrací na módní pole trendů.

Je všeobecně známo, že plnoštíhlým postavám sluší kalhoty cigaretového typu. Tedy nohavice rovně střižené, kdy dojde k vyrovnání případné tělesné asymetrie ve střední a dolní částí těla. Cigaretový střih, také známý jako straight, je oproti jiným široce střiženým nohavicím umírněného pojetí. Kalhoty jsou opravdu jen lehce rozšířené. Jsou tak vhodné pro ženy, co si nepotrpí na módu výstřednějšího charakteru, nelíbí se jim trend současnosti.

Palazzo versus culotte kalhoty

Na oděvní scéně se nám již delší čas objevují dva typy nohavic, najdete je pod označením palazzo a culotte. Pokud nevíte, co si pod pojmy představit, pak první varianta jsou kalhoty dlouhé, široce střižené, obvykle z lehkých vzdušných tkanin, satén, hedvábí, polyester, modal. Culotte jsou obdobného designu, jen s tím rozdílem, že jsou v provedení midi, tedy jejich délka končí přibližně v polovině lýtek. "Kulotky" se častěji nabízejí i v materiálech pevnějších, což hraje do karet plus size postavám, kterým často vzdušné tkaniny příliš nesvědčí.

Rada: Máte kilogramy navíc? Perfektním materiálem pro vaše proporce, i pro teplé počasí, bude len. Přírodní tkanina je těžší, splývavější, ale nabízí žádoucí vzdušnost, rychle saje pot.

Máte ráda široké kalhoty?

info Hlasování bylo ukončeno.
Ano, jsou to mé nejoblíbenější kalhoty 60 %
Líbí se mi, ale nenosím je 22 %
Ne, vůbec se mi tento trend nelíbí 18 %
Hlasovalo: 258

Zdroj: iGlanc.cz

Související články