Možná se už poohlížíte po něčem novém, čím byste oživili své jarní oblečení. Jestli si nejste jisti, čím nejlépe doplnit šatník, vyzkoušejte jednoduché recepty street stylistů, které během milánského týdne módy zachytil magazín Glamour. Tady je sedm jednoduchých tipů, se kterými nešlápnete vedle. 

Červený vykřičník

Barva vášně je hitem aktuální sezóny a nemusíte se jí rozhodně bát. Není potřeba se do červené oblékat od hlavy až k patě jako předvádějí téměř všichni módní návrháři. Stačí ji použít jen jako akcent, tedy v podobě kabelky, bot, šátku nebo doplňků do vlasů. Experimentování se meze nekladou. 

Krátké šortky a průhledné punčocháče

Hvězdy milánského street stylu potvrdily, že šortky jsou zpět. Vzhledem k teplotám se chopily průhledných punčoch, což jistě mělo spíš vizuální než hřejivý efekt. Pokud se na tento trend momentálně necítíte, naprosto vám rozumíme, a radíme počkat raději na teplejší dny. 

Vylepšený denim

Džíny jsou snad nejjednodušším trendem street stylové scény. Ale zapomeňte na běloskvoucí džíny s vysokým pasem. Tuto sezónu vedou odvážné barvy a všemožné ozdobné prvky. Kombinovat je můžete s příjemnými úplety, krátkými topy i výraznými bundami. 

Bílá paní

V módě jsou zcela bílé outfity. Vytáhněte tedy ze skříně bílou sukni nebo kalhoty a doplňte je o sako a košili. Nejenže si díky kombinování jediné barvy ušetříte čas před skříní, ale ještě z vás tato kombinace udělá módní divu. Jen raději pozor na louže, kávu, červené víno, děti… no možná na všechno.

“Dělejte ramena”

Jedním z klíčových trendů je svrchní oblečení, které je nadměrné oversize velikosti a ještě má zvýrazněná ramena. Platí to od kabátů až po dlouhá saka, která by se dala považovat za šaty. Street styloví znalci je rádi vrství a nosí přes všechno včetně večerních šatů. Prý je to dokonalý způsob, jak dodat každému outfitu správný šmrnc.

Královna koloběžka

Další z trendů by se dal s nadsázkou nazvat “královna Koloběžka I.”, tedy oblečená - neoblečená. Aktuálním hitem jsou totiž průsvitné látky a ažurové pleteniny, které už se nenosí pouze na “červený koberec”, ale také v běžném životě. Skvěle v tomto případě fungují kontrasty. Znamená to, že si k lehounké průsvitné sukni můžete klidně obléct třeba tlustý svetr. Krása u tohoto trendu tkví v tom, že u něj neexistují žádná pravidla. 

Školní uniformy

Tento trend bude možná šetrný k vaší peněžence, protože si jeho základní kousky můžete půjčit z mužova šatníku. Sezóna totiž bude přát košilím, kravatám, sakům a estetice školních uniforem. Až na to, že už vás nebude nikdo kárat za rozepnutý horní knoflík u košile.

Zdroj: iGlanc.cz, Glamour

Související články