V posledních týdnech nejen virtuálním světem rezonuje slovní spojení body positivity. Jde o hnutí, které chce ženy naučit milovat se takové, jaké jsou. Ukázat ostatním, že dáma, co má celulitidu, strie, kilogramy navíc, jiné tělesné “neduhy”, je také půvabná. Celkově jde o boj proti konzervativnímu smýšlení o ideálech ženské krásy.

Zdroj: Youtube

Ve své podstatě by se jednalo o poměrně skvělou myšlenku, co by byla zajisté přínosná, jenže každá mince má dvě strany, což se týká i body positivity. Prvotní směr totiž zneužívají některé ženy korpulentních postav coby pomyslný štít. S heslem “každé křivky jsou sexy”, se ukazují majitelky kyprých tvarů někdy vskutku velmi spoře oděné. Na to konto se tak objevuje názor obviňující fenomén body positivity jen za propagátora obezity, která škodí lidskému zdraví.

Ty, co jdou s kůží na trh

Určitě není potřeba kypré tvary maskovat do volně střižených oděvů, nicméně ani příliš odvážné módní počiny nejsou žádoucí. Pokud je někdo skutečně výrazně prostorově řešený, bude chtě nechtě poutat více pozornosti. Když se navíc obleče do modelů, co absolutně nelichotí postavě, pohledy okolí to v drtivé většině přitáhne. Je už pak na dotyčné, zdali zvládne, chce mít takovou pozornost. Některé ženy chtějí být vidět záměrně, využívají k tomu například právě své tělesně tvary, které “prodávají” skrze výstřední oblečení, taková je třeba známá zpěvačka Lizzo či plus size modelka Tess Holliday. Je nutné ale podotknout, že někomu se jejich odvážný krok může samozřejmě zamlouvat. Jak se říká, sto lidí, sto chutí.

Na co si dát pozor?

V oděvním průmyslu nalezneme hned několik ošemetných kousků, zdobných prvků či tkanin, které plným proporcím nesluší. Zdůrazní siluetu, opticky přidávají kilogramy. Mezi módní záležitosti, co na oko ještě více proporce rozšíří, patří světlé barvy, velké vzory, výrazné nápisy, flitry, vodorovné pruhy, lesklé materiály jako je satén, hedvábí, samet, metalické odlesky, látka známá jako tyl, až příliš volné oděvy. Nesmíme zapomenout ani na moderní volány. Ty jsou sice trendy, ale jak vidíte v případě herečky Chrissy Metz, větším velikostem neudělají kýženou službu. Samozřejmě někdy mohu být modely podporující objem žádoucí, například tehdy, kdy potřebujete odpoutat pozornost od sedacích partií, podpořit dekolt.

Chyby, které nesluší

Kouzlo nechtěného se často nabízí v naprostých základech stylingu. Opravdu stačí umět jen pár dobře fungujících triků. Pokud budeme vycházet z looku další známé plus size ženy jménem Fluvia Lacerda, pak zde jsou nesprávně použité nejen motivy, ale i střihy. Rolák by bylo lepší nahradit svrškem s hlubším véčkovým výstřihem. Krk by působil štíhlejší, delší, na fotce po něm není skoro ani památky. Černá barva je sázkou na jistotu, minimalistický design taktéž, v tomto případě by ale jednoduchý kousek v tmavém odstínu udělal více parády na dolní polovině těla. Naopak svršek mohl být nápadnějšího rázu. Tím by došlo k přesunu pozornosti na méně dominantní trup. Zkrácená délka nohavic je sice hit, ale v kombinaci s ponožkami, které je moderní přiznat, zde udělají poměrně neplechu. Odhalená kůže mezi přechodem kalhot a bot by postavě přidala potřebné centimetry do výšky. Kdyby navíc Fluvia zvolila obuv korespondující s barvou nohavic, dolní partie těla by působily štíhlejší a delší. Pomyslnou třešničkou by pak byly boty, alespoň na minimálním podpatku s více zúženou špičkou.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články