Po jedné z největších světových událostí, kterou udílení zlatých sošek rozhodně je, následuje legendární pooscarová party Vanity Fair. Ta se většinou odehrává, jak se říká, za oponou. Samotný průběh bujarých oslav zůstává totiž mezi hrstkou vyvolených, zúčastněnými celebritami. Široké veřejnosti se však hvězdy první kategorie představí alespoň při příchodu na samotný večírek. Nebude nic šokujícího, že většina person se převlékne, vymění své honosné róby. Pokud však čekáte komfortnější outfity, pak jste na omylu. Třpyt, lesk a punc rafinované provokace je zde možná i více hmatatelný. Přesvědčte se sami...

Zdroj: Youtube

Sexy puma

Při pohledu na mexickou herečku mužům i ženám doslova spadne brada. Jen těžko uvěřit, že hvězda snímků Desperado, Od soumraku do úsvitu, Wild Wild West letos oslaví své 58. narozeniny. Zná snad recept na bájný elixír mládí?

Kráska se spalujícím pohledem a božským tělem oslnila nepřehlédnutelnými šaty asymetrického střihu značky Gucci. Jinak minimalistickou linii “rozbíjí” pouze nikterak výjimečné řešení vrchní části modelu. Šaty v sobě snoubí prostost zároveň i extravagantní nevšednost, i tak si ale ponechávají vkusný glanc. Nepůsobí vulgárně, což je moc dobře. Gucci Salmě Hayek nesmírně sluší, vkusně podtrhl hereččiny přednosti, neubírá na ženské sofistikovanosti.

Překvapení večera

V devadesátých letech 20. století byla považována za jeden z největších sexuálních symbolů té doby. Pamelu Anderson asi není potřeba nikterak zdlouhavě představovat. Ač utekla již pěkná řádka let, svět na obdařenou plavčici nezapomíná. Sice se blondýnka drží spíše v hvězdném ústraní, tu a tam se přeci jen objeví na jedné ze společenských akcí. A hned je z toho rozruch. Stejně tomu bylo i na party při příležitosti 96. ročníku udílení Oscarů.

Pamela se předvedla v poměrně zajímavém designovém počinu Oscar de la Renta. Šaty samy o sobě nejsou až tak špatné, určitě jsou maximálně komfortní, zakryjí případné tělesné neduhy, ale řekněme si narovinu, na takovou událost se moc nehodí. Nebyly to ovšem šaty, které přitáhly pozornost okolí. Absence make-upu byla tím, co se řeší dodnes. Vedle všech těch dokonale upravených žen, co strávily hodiny pod rukama profesionálních vizážistů a kadeřníků, byla Pamela svým lookem vskutku jedinečná.

Velký přešlap

Modelka Ashley Graham je považována za průkopnici plus size křivek. Kráska s plnějšími proporcemi se určitě za své tvary nestydí. To předvedla již na mnoha událostech, kam dorazila v modelech odhalující oblé partie. Tentokrát to ale v šatech od Gaurava Gupta příliš nevychytala.

Zásadní chybou na jinak poměrně líbivém modelu je extra hluboký rozparek odhalující větší část silné nohy. V kombinaci s páskovými sandály je plnost dolní partie mnohonásobně umocněna. Zde by ale nepomohly ani lodičky ze zúženou špičkou, které mají tu výhodu, že postavu opticky prodlužují a zeštíhlují. Ani účes nebyl žádná sláva. Příště by to chtělo jinak a hlavně lépe.

V závoji luxusu

Prominentka a dědička podílu hotelového impéria Paris Hilton nepopře zálibu v přepychu a dokonalé vizáži. Když si to může dovolit, proč ne… Také tentokrát dostála své společenské vizitce, dorazila na party ve stylu “oblečená neoblečená”, jak to má ráda. Nutno podotknout, že okázalé modely v základu s transparentní tkaninou zdobené blyštivými akcenty patří k výrazným trendům posledních týdnů. Přesladká Paris má tu nevýhodu, že na úkor prvoplánového vzhledu lehce, a to i nechtěně, přejde na druhou stranu módního pole, které je označováno za laciné, kýčovité, nevkusné.

Za originální róbou odhalující tělo miliardářky stojí “neznámá” návrhářka Sabina Bilenko. Designérka vytvořila počin hodný věhlasnému oděvnímu jménu. Model je promyšlený do posledního detailu, je ale náročný pro svou nositelku, aby se ho zhostila s grácií, což se Paris povedlo. Jedinou chybou je možná vysoko vyčesaný složitý drdol se spuštěnými loknami kopírující tvář. Pomyslného naivního hávu je i bez naivní pohádkové vlasové kreace dosti.

Žena mnoha tváří

Moderní Barbie, herečka Margot Robbie, na sebe strhla pozornost již při samotném hlavním ceremoniálu. Na červeném koberci se předvedla v temné róbě Versace. Ta byla na jednu stranu působivá, ale celkový dojem z Margot navozoval spíše pochmurnou atmosféru. Ledabylý výběr šperků, podprůměrný make-up a hair styling vše jen zhoršil. Vystupování herečky bylo smutné. Jinak okouzlující Margot tak evidentně rezignovala na Oscary, zřejmě kvůli tomu, že nebyla nominována za svou roli ikonické panenky. Své pocity se rozhodla dát na odiv prostřednictvím módní (ne)připravenosti.

Obrat nastal zanedlouho. I když jinak úsměvem oplývající herečka se stále netvářila příliš vesele, její look byl zkrátka wow. Na party Vanity Fair dorazila v modelu Mugler. Nešlo o žádný poslední výkřik světa trendů, ani o šaty tvořené na zakázku, jak se někteří domnívali. Kousek se objevil již před mnoha lety v kolekci Mugler pro jaro/léto roku 1996. Krátký korzet ve zlaté barvě s výrazným třpytem nápadně podpořil ryze ženské tvary. Měděný plášť měl sloužit zřejmě jako chytrý maskovací manévr. Herečka sice vypadala jakoby si odskočila z představení ve známém hříšném kabaretu Moulin Rouge, přesto byla ozdobou party.

Pozor, hvězda přichází

Další nepřehlédnutelnou osobou večera byla bez pochyby také jihoafricko-americká herečka, držitelka Oscara za film Zrůda z roku 2003, Charlize Theron. Půvabná blondýnka, která v srpnu sfoukne na narozeninovém dortu 49 svíček přišla v šatech odhalující poměrně dosti. Hvězdné společnosti se tak naskytla smyslná podívaná. Zajisté nejedna přihlížející žena bledla závistí.

Model Dior Haute Couture z kolekce jaro-léto 2024 je ušit z transparentního materiálu, ovšem nenese punc lacinosti, jak tomu obvykle bývá. O zjemnění celku se postarala složitá výšivka inspirovaná noční zahradou zdobící hedvábný tyl. Mistrovské dílo pocházející z francouzského módního domu Charlize vynesla jako skutečná dáma s velkým D. Vhodně zvolila líčení, make-up i doplňky.

Která žena podle vás na Vanity Fair Oscar Party zazářila nejvíce?

info Hlasování bylo ukončeno.
Salma Hayek 44 %
Pamela Anderson 9 %
Ashley Graham 1 %
Paris Hilton 8 %
Margot Robbie 14 %
Charlize Theron 24 %
Hlasovalo: 111

Zdroj: iGlanc.cz

Související články