Dostat se do povědomí lidí, to běží v hlavách mnoha i již slavných oděvních návrhářů. A je to svým způsobem logické. Čím více bude kampaň či daný produkt vidět, tím větší část populace zasáhne, ať už pozitivně či negativně, což vždy násobí proslulost dané značky. Někdy modely i opravdu luxusních módních společností nesou punc té nejvyšší extravagance, řadí se do kolonky nenositelné. Prezentace věhlasných jmen světa krásy dnes tak připomíná spíše mistrovská díla snoubící se s divadelním režií s cílem ohromit na jakýkoliv způsob.

Zdroj: Youtube

Vítejte v domě hrůzy

Šokovat, takového scénáře se držel i americký návrhář Marc Jacobs, který svou první kolekci vytvořil v roce 1986. Talentovaný šedesátník měl vždy sklony k módní avantgardě, rád ve své tvorbě přehání, na druhou stranu umí vykouzlit kousky velmi vkusné a elegantní. Dřímá v něm tedy vše podstatné, čím má designér oplývat. Pověst módního šílence, v dobrém slova smyslu, upevnil i při představení kolekce pro jaro-léto 2024 nesoucí podtitul Doll House.

Jeden by řekl, že půjde o sladkou přehlídku plnou naivity, růžových třpytek a sladké atmosféry. Omyl. Přehlídce určitě nelze odepřít nápaditost. Scéna byla vskutku zajímavá, pro někoho možná hororová. Modelky měly strnulé tváře bez špetky emocí, vysoké vyčesané účesy, líčení nápadné a tématicky charakteristické pro dobu 40. až 80. let minulého století, které Marca Jacobse dlouhodobě inspiruje. Retro nádech je z jeho tvorby cítit už řadu let.

Pokud se zaměříme na samotné oděvy, ty jsou velmi specifické, těžko v běžném životě k užití. Při bližším pohledu jsou hmatatelné ryzí ženské prvky, detailní propracování, preciznost. Kousky mohou připomínat moderní provedení oversize oblečení ve větších velikostech, ale zde návrhář zašel ještě dále. Vytvořil střih absurdně nekorespondující s křivkami ženských těl. Ovšem, jak už bylo zmíněno, přehlídky mají hlavně "zvednout ze židle", a tak se v tomto případě i stalo. Doll House Marca Jacobse rezonuje oděvním polem dodnes.

Mají podle vás takové módní přehlídky, kde jsou spíše oděvy nenositelné, smysl?

info Hlasování bylo ukončeno.
Ano 0 %
Ne 0 %
Hlasovalo: 0

Zdroj: iGlanc.cz

Související články