Módní trendy se neustále mění, není tak s podivem, že se časem můžete začít ztrácet v tom, co je moderní. Možná některé z vás budou namítat, že jim jsou poslední hity oděvního průmyslu jedno, oblékají se tak, aby se to líbilo jim, což je na jednu stranu chvályhodné. Nicméně není na škodu alespoň částečně znát aktuální diktát fashion světa. Škodit vlastnímu vzhledu a postavě rozhodně není žádoucí. Dopřejte si detox šatníku podle odbornice známé jako , zbavte se zastaralých a nevkusných kousků.

Zdroj: Youtube

Co už se nenosí?

Zvířecí vzory jsou počinem, co je sám o sobě výstřednějšího rázu. Pracovat s nimi nemusí být tak snadné, jak by se mohlo zdát. Snadno při špatné kombinaci podpoříte nežádoucí punc lacinosti. Zapomeňte tedy na kontrastní zvířecí potisky, kdo, kdy také viděl modrého a červeného leoparda, a jiné velké motivy. Pokud chcete obléknout model inspirovaný divokou faunou, pak ten v decentním provedení.

I maskáčový potisk je už dávno pasé. Jestli si ho některá žena může dovolit, pak jedině mladá slečna, té bude přešlap odpuštěn. Cargo styl se sice navrací na módní scénu, ale v podobě jednoduchých designů v jednobarevném, obvykle khaki provedení, se specifickými detaily, jako jsou například nápadné kapsy. Army minimalismus je tedy vítán.

Mix různorodých motivů na jednom oděvů již na první pohled působí nevkusně. Tričko, kde se propojuje něžný květinový vzor společně s pruhy, opravdu moc parády neudělá. Raději se držte známého pořekadla - méně je více. Nejde ale jen o jednotlivé potisky. I džínovina, která v sobě nese několik různorodých barev, musí z kola ven.

Svršky v podobě triček a tílek, co jsou zdobené obvykle v jejich horní části různými rádoby sexy šňůrkami, patří k modelům prvoplánovým, kterým navíc chybí i moderní šmrnc. Svým způsobem blízce připomínají disko éru 90. let. Retro možná je zase populární, ale ne v podobě strappy topů. Mnohem lépe uděláte, když sáhnete po basic neboli obyčejném tílku na špagetová a jiná ramínka.

Dalším kouskem jsou ještě donedávna oblíbené svršky s průstřihy na ramenou. Halenky i svetry, co mají “díry” na ramenou, nalezneme hojně v kolekcích i dnes. Spousta žen je má stále rádo. Lepší volbou ale bude vyměnit tento kýčovitý oděv za mnohem lichotivější, dospělejší a rafinovanější svršek s odhalenými (spadlými) rameny.

Kardigany jsou rozhodně počinem maximálně praktickým, pohodlným, padnoucím všem postavám. Neměl by chybět žádné z nás. Při výběru nového modelu se ovšem vyhněte těm s pruhy a v rovném střihu. Naopak oversize zpracování úpletu či update kardiganu v podobě košile suplující svrchník zvané shacket, řekněte ano.

Již nějaký ten pátek se nenosí džínsy v klasických délkách. V posledních několika sezónách jsou trendy nohavice zkrácené, končící někde kolem kotníků, což je mimochodem trendy, co na oko prospěje postavě, prodlužuje dolní polovinu těla. Některé ženy chtějí vyslyšet tento módní diktát, tak nohavice ohrnou, tím se ale dopustí velké stylově chyby. Džínsy s ohrnutými nohavicemi patří do oděvní minulosti.

Zanedlouho začne čas, kdy konečně vytáhneme otevřenou obuv. Shea Whitney doporučuje nenosit boty ve stylu žabek, ať už jde o pantofle či sandále. Pásky mezi prsty jsou údajně ošklivé a out. Nahradit byste je měla hitem v podobě elegantních slide pantoflí, jejichž popularita z minulého roku letos ještě více zesílila.

Maxi topy, co velmi blízce připomínají spíše šaty, to je styl, který je k vidění už jen zřídka, přesto  někdy je na někom lze ještě spatřit. Ano, jsou praktické, zakryjí tělesné neduhy, ale to i jiné, více stylovější kousky, například již výše zmíněné košile v prodloužené délce.

Babydoll top, to je tričko, které je v oblasti poprsí upnuté, pod ňadry se rozšiřuje, má nabíraný efekt. Možná působí roztomile, mladistvě, jenže pravdou je, že opticky přidává na plnosti střední partii těla. Někdy může vzbudit dojem těhotenské figury, a to zajisté nechcete, i když je to způsob, jak chytře získat místo k sezení v hromadné dopravě.

Zdroj: iGlanc.cz