Jak poznat chlapeckou postavu?

Chlapecká figura, nebo také postava mrkve či obdélníku, celkově působí na první pohled v jedné rovině. Ramena bývají velmi úzká, prsa jsou spíše menší, případně střední, pas není dostatečně definován, o zadečku a bocích nemluvě. Sedací partie jsou obvykle nápadně ploché, minimálně kulaté. Celkově majitelka této siluety působí svým způsobem nevýrazně, i když si obleče oděvy upnuté, které si většinou může dovolit.

Zdroj: Youtube

Co vám bude slušet?

Výhodou je nepřeberné množství módních kousků, které můžete obléci. Nikdy nešlápnete vedle. Nemáte totiž partie, co se musí rafinovaně maskovat. Můžete jen získat. A to tím, že přidáte objem horní i dolní polovině těla, zdůrazníte střední část postavy, tedy pas. Při výběru různého oblečení máte ve své podstatě zcela volnou ruku. Vynést lze modely extravagantnějšího rázu, ať už střihem či barevností.

V první řadě se snažte vykouzlit alespoň nějaký pas. Vybírejte tedy svršky a svrchníky projmuté v pase, které mají elegantnější charakter. Potrhnout střed těla lze nejen jednotlivými topy, šaty a saky. Zapamatujte si snadné stylingové pravidlo a všechny horní části oblečení zastrkujte za lem nohavic, sukní, šortek. Vhod přijdou také délky končící v již zmíněném pase, klidně se širším nápletem, stahovací gumičkou, co tvoří iluzi balónu. A samozřejmě je zde možnost posadit širší opasek do pasu na oblečení, čímž docílíte optické harmonie proporcí, vykouzlíte na oko siluetu přesýpacích hodin.

Nemusíte mít strach z roláků, srdíčkových výstřihů nebo těch známých jako voda, asymetrických designů, nabíraných a netopýřích rukávů. Plnost podpoří široké kanýry a volánky kolem dekoltu. Pozornost si zaslouží také materiály. Pro vás jsou ideální ty se strukturou, k nimž patří například romantická krajka.

Využijte textilní divočiny, která je pro vás ku prospěchu. Zakomponujte do outfitu sexy zdobné punčocháče. Nebojte se ukázat nohy v mini sukni. Pokud se stydíte tento ošemetný kousek vynést, pak taková midi sukně s vysokým rozparkem, zdobením v podobě moderního uzlu, řasení, z nadýchané tylové tkaniny, také poskytne kýženou službu. Co se týče zpracování sukní a šatů, trefou na módní jistotu podporující ženské tvary jsou áčkové střihy, tedy ty, co se postupně směrem dolů více či méně rozšiřují.

Kalhoty se mohou nést ve výstředních motivech jako je ten zvířecí nebo potisk velkých květin. Ani jejich proděravení není na škodu. Samozřejmě zvažte, zdali na to máte kilogramy a věk. Využijte možnosti sáhnout po vskutku nápaditých paperbag nohavicích, co většině jiných postav nelichotí. Ty jsou vhodné pro ženy bez ohledu na aktuální roky a styl odívání.

Čemu se naopak vyhnout?

Až příliš volnosti siluetu úplně potlačí a sebemenší náznak křivek bude zamaskován, to nechceme. Jestli však stejně toužíte vynést model širšího střihu, pamatujte na základní módní pravidlo, to jest, že alespoň jedna partie těla by měla být zdůrazněná. V praxi to znamená, že například oversize košili zkombinujete s džínsy slim provedení. Volné nohavice zase propojíte s upnutějším svrškem.

Související články

Věnujte čas nohavicím

Široce střižené nohavice jsou moderní. Zářnou ukázkou je nekončící trend v podobě komfortních palazzo a culotte kalhot. Také denimové varianty se dnes těší velké oblibě. Přes jejich popularitu, ač se vám líbí, jim raději řekne ne. Máte nespočet jiných možností, které vám neuberou na kráse. Tahem na bránu bude cigaretový typ. A co třeba takové “zvonáče”, co vdechnou chlapecké figuře potřebné zaoblení v těch správných místech?

I když v kolekcích oděvních společností už jen minimálně narazíme na kousky se sníženým sedem, přesto se jich pár nabízí. Ty by měly být pro vás taktéž tabu, zbytečně nositelkám zkracuje postavu a deformuje nohy. Zaměřte naopak pozornost na vysoký pas. Ten prospěje celku i jednotlivým partiím.

Topy a trička nenoste spuštěná přes lem spodních částí oděvů. Ošemetné jsou pak prodloužené délky svrchního oblečení, dosahující od boků směrem dolů. Jedinou vhodnou možností je případné vrstvení, kdy vesta, kardigan nebo bunda, budou řešené zavinovacím způsobem a dají se jakkoliv přepásat v pase.

Zdroj: iGlanc.cz

Související články