Bílá košile se dá snadno kombinovat úplně se vším a každý si navíc najde tu svou. Ať už si ji vypůjčíte od svého partnera nebo si necháte ušít kousek na míru. 
Každá žena prý potřebuje alespoň jednu klasickou bílou košili. Stylistka Lauren Grant, která pomáhala vybírat oblečení například pro Meryl Streep nebo Carey Mulligan, o bílé košili mluví jako o trumfu jejího šatníku. “Z každé ženy udělá trochu Francouzsku, což nikdy není na škodu,” říká. Zakladatelka úspěšného online butiku Ruth Chapman nosí bílou košili velmi často a vysvětluje proč: “Mám pocit, že rozzáří unavenou pleť. Červená rtěnka a bílá košile - to je moje volba pro každou příležitost.”

Na detailech záleží

Existuje spousta typů a druhů bílých košil. Proto byste si měli při jejich výběru pohlídat pár základních věcí. Stylistka Jessie Frances upozorňuje na umístění knoflíků, které by nemělo vytvářet odhalující mezery v oblasti prsou. Pokud nosíte make-up, myslete prý na výšku a tuhost límečku a rozmyslete si, jestli chcete košili nosit spíš zastrčenou nebo rozepnutou a podle toho zvolte její délku. 

Jak vám padne

"Někdy chcete košili inspirovanou pánskou módou, ale oversized střih vám nelichotí, nebo potřebujete ženštější bílou košili s volánky či lichotivějším výstřihem," vysvětluje Jessie Frances. Módní stylistka Elisabeth Kassab má s výběrem jasno. "U bavlněné košile mám ráda, když je co nejjednodušší a nejuniverzálnější. Tedy žádné detaily a pouze neutrální knoflíky. Myslím, že takový kus vydrží v šatníku nejdéle.”

Příjemná na dotek

Bílé košile na knoflíky můžete koupit z mnoha materiálů, ale klasikou jsou přírodní materiály jako bavlna, len a hedvábí. Orientujte se podle toho, jaký materiál je vám na kůži nejpříjemnější.

Rozmyslete si styl

Existuje tolik způsobů, jak nosit bílou košili na knoflíky. Zvažte, jak je navržena a jestli se svým stylem hodí do vašeho každodenního šatníku. “Bílá košile je díky různorodosti žen a způsobu, jakým ji interpretují, nekonečně elegantní a navíc bez námahy,” říká ředitelka pro módu a nákup značky Matches Natalie Kingham. 

Jak ji nosit: ležérně

Ta nejjednodušší a často i nejoblíbenější kombinace je s klasickými džínami. Nejlíp se k nim hodí volnější košile, u které stačí povrhnout rukávy, přidat doplňky jako pásek, kabelku a tenisky. 

Jak ji nosit: na rande

Když chcete vyrazit na rande nebo skleničku s přáteli, stačí bílou košili zkombinovat se sukní, doplnit podpatky a výrazné náušnice nebo náhrdelník.

Jak ji nosit: na pláž

V létě vám prokáže největší službu lněná košile volného střihu, kterou můžete vrstvit přes tričko, šaty na ramínka nebo plavky. 

Jak ji nosit: nepřehlédnutelně

Bílá košile je jako čisté plátno, které snese výrazné prvky. Pokud si troufáte vystoupit z davu, nebojte se této klasice vdechnout kapku večírkové energie a vezměte si k ní metalickou sukni nebo kalhoty s flitry. 

Jak ji nosit: trendově

Doplňte ji bílými kalhotami nebo nepřehlédnutelným leopardím vzorem.

Zdroj: iGlanc.cz, time.com, hellomagazine.com, theguardian.com

Související články