Vylepšit svou kosmetickou sadu o vidličku a lžíci vás zřejmě ještě nenapadlo, ale v tomto videu vám dáme přinejmenším sedm důvodů, proč byste tak měla učinit. Jak se ukázalo, obyčejný příbor, který každý den používáme jako běžnou součást stolování, se může stát i neobyčejným pomocníkem v rámci vaší beauty rutiny. Tohle je jen hrstka možností, jak si učinit život snadnější a navíc budete díky nim vypadat k sežrání.

Zdroj: Youtube

1. Přesné obočí

Pomocí vidličky a jejích ostrých zubů se vám podaří vykreslit obočí přesně. Už nehrozí, že by vám nechtěně ujela ruka. Pak už jen stačí vzít si na pomoc kartáček na obočí a trochu jej pročesat, aby vypadalo přirozeně.

2. Perfektní linka

Nakreslit perfektní linku, to chce jistou dávku cviku. Než si tah osvojíte, pomůže vám v tom vidlička. Stačí ji přiložit na vnější stranu víčka v požadovaném úhlu a obtáhnout hrot. Zbytek už zvládnete dokreslit rukou.

TIP: Linka se dá vidličkou namalovat více způsoby. Další z nich je ten, že vybarvíte tekutou linkou špičku hrotu a jednoduše jej obtisknete na požadované místo.

3. Konturování nosu

Že nemáte konturování v malíku? Nevadí. Vezměte na pomoc vidličku a přiložte ji na nos. Hnědou konturovací tužkou vybarvěte vnější mezery a poté linky rozmažte do ztracena prsty, houbičkou nebo štětcem. Pokud si chcete s výsledkem extra vyhrát, prostřední mezeru můžete vybarvit rozjasňovačem.

4. Oční stíny

Lžíce díky svému oblému tvaru poslouží jako šablona pro přesnou definici očních stínů. Stačí přiložit na víčko a obkreslit. Pokud chcete použít i světlejší odstín, naneste jej na celé víčko předem a až poté přidejte tmavší stín.

5. Natočí řasy

Lžíce prý natočí řasy dokonce lépe než kleštičky. Musíte lžíci zahřát třením o dlaň, přiložit na víčko podél linie řas a opatrně je prstem na lžíci přitisknout.

6. Už žádné obtisky

Lžíci můžete na oku rovnou nechat a v klidu s její pomocí nanést řasenku, aniž byste musela všelijak valit oči, otevírat ústa nebo se bát obtisku na víčkách, která jste si předtím tak pečlivě nalíčila stíny.

7. Kontura obličeje

Závěrem můžete lžíci použít jako pomocníka pro přesnější konturu lícních kostí a už se vám nestane, že byste z tváře měla jeden velký hnědý flek.

Zdroj: iGlanc.cz, YouTube video a sociální sítě

Související články