Představte si scénu při západu slunce na tropické pláži: nebe se zbarví do nádherných odstínů zlaté, růžové a oranžové a vám dost pravděpodobně právě tento kouzelný moment z dovolené utkví v paměti navždy. Tohle barevné kouzlo přírody si můžete užít i trochu jinak – stačí vám správné make-up produkty a technika.

Kde to vzniklo?

Trend Sunset Blush se stal populárním díky tvůrkyni dekorativní kosmetiky Alisse Janayové, která na sociálních sítích sdílela video, kde nanáší dva výrazné odstíny tekuté tvářenky a tekutý rozjasňovač, které dohromady vytvářejí úchvatný efekt západu slunce. Její video se rychle rozšířilo a nyní má miliony zhlédnutí. Její nová kreativní technika se tak stala trendem a lidé ji začali okamžitě napodobovat a točit další videa v jejich vlastních verzích.

Sunset Blush sluší všem

Vizážista Joseph Carillo z New Yorku vysvětluje, že tento styl líčení představuje skvělý způsob, jak experimentovat s různými odstíny a zlatými tóny jinak než prostřednictvím očních stínů. Aktuální trendy se na kouzla s tvářenkami zaměřují, tak se na ně zkuste také více zaměřit. Pokud zrovna nejste příznivcem fuchsiové a oranžové nebo máte velmi světlou pleť, můžete zkusit používat i jemnější odstíny, které nebudou tak kontrastní a výrazné. Tento trend ale můžete přizpůsobit svým preferencím, proto si troufáme říct, že slušet bude úplně všem. Léto se blíží, tak si pojďte užít více barev nejen na oblečení, ale i v líčení či na nehtech.

Jak na to?

Chcete-li dosáhnout efektu Sunset Blush, začněte nanesením zářivě růžové tvářenky na lícní kosti poblíž spánků. Následně přidejte oranžovou tvářenku o něco níže a nakonec nad obě tvářenky aplikujte zlatý rozjasňovač poblíž vnějšího koutku oka. Smíchání těchto tří různých pigmentů může být celkem oříšek, protože se barvy mohou snadno slít do jednoho odstínu. Abyste tomu předešli, doporučuje vizážistka Ash K Holmová použít produkty s podobnou konzistencí. „Je důležité vybrat si dva odstíny tekuté tvářenky a tekutý rozjasňovač," říká Holmová. „Vaše tvářenka se bude krásně míchat a vytvoří dokonalý lesk." Tekuté tvářenky a rozjasňovače se totiž snadněji míchají a vytvářejí hladký, přirozený přechod barev.

Výběr správných produktů

Pro dosažení dokonalého efektu západu slunce je důležité vybrat odstíny s teplými podtóny. Sytě zářivý teplý mandarinkový odstín nebo živá růžová jsou ideální volby. Tekuté tvářenky bývají většinou silně pigmentované, proto mějte na paměti, že stačí jen malé množství. Začněte proto s jednou až dvěma tečkami každého odstínu a postupně přidávejte další vrstvy, dokud nedosáhnete požadované intenzity. Fuchsiový odstín tvářenky vytáhněte výš směrem ke spánkům pro ještě zářivější vzhled, který prodlouží obličej. Posledním a velmi důležitým krokem je přidání třpytivého rozjasňovače.

Technika míchání

Při míchání jednotlivých odstínů je klíčové, aby se barvy nesmíchaly do jedné. Nejlépe se vám bude pracovat s navlhčenou pěnovou houbičkou. Nejdříve rozpracujte na tváři každou barvu zvlášť (houbičku otáčejte, abyste používali na každý odstín čistou stranu) a až potom je všechny vzájemně propojte. Jakmile jsou všechny odstíny smíchány, můžete použít štětec ke zjemnění okrajů a dosažení hladkého přechodu mezi barvami.

A co oči a rty?

Pokud se vrhnete do intenzity na vašich tvářích a spáncích, s dalšími částmi obličeje s produkty raději brzděte. Na rty naneste jen jemný lesk nebo bezbarvý balzám a oči zvýrazněte jen řasenkou a tenkou černou linkou. Pokud byste na svůj obličej přidala další odstín, působila byste už spíš lacině, než krásně.

Sunset Blush trend vás nechá vyniknout a přitom dodá vašemu líčení jemný a přirozený vzhled inspirovaný krásou přírody. Má daleko k přirozenému efektu ruměnce, kterého se obvykle snažíme dosáhnout, ale je odvážnější a přináší na naše tváře živý barevný nádech. Hodí se pro letní večery a příležitosti, kdy chcete zazářit, ale dá se klidně nosit i ve všední dny – jen prostě uberte na vrstvení a použijte méně produktů. Přeneste jednu z nejkrásnějších letních scenerií na svou tvář!

Zdroj: iGlanc.cz, Byrdie.com, Allure.com