Kouřové líčení patří mezi absolutní klasiku, která snad ještě nikdy nevyšla z módy. Je zkrátka šik hlavně díky tomu, že očím dodá hloubku a svůdnou sílu pohledu. Hodí se především na večer, ale v jemnějším podání si můžete takto nalíčené oči dovolit klidně i přes den. Často se setkávám s tím, že ženy nevědí, jak při tomto líčení přesně postupovat, a tak se do něj raději ani nepouštějí.

Proto jsme oslovili odbornici na slovo vzatou, vizážistku Barboru Nevickou s mnohaletými zkušenostmi, která pro vás nalíčila modelku krok za krokem a celý postup zdokumentovala, abyste získaly konkrétní představu, jak kouřové oči vlastně vznikají. Mrkněte do naší fotogalerie, kde najdete popis ke všem čtyřem jednotlivým krokům, k nimž se během líčení můžete postupně vracet.

Sázka na správnou konturku

Jednou z nejdůležitějších věcí je vybrat si ty správné krášlící pomocníky, ať už jde o líčidla, nebo třeba o štětce. „Co se týká stínů a tužek, pak ty, jež mají ve svém názvu uvedeno smokey eyes(kouřové oči), jsou na tento typ líčení přímo stvořené. Stíny nemusejí být vždy jen černé nebo tmavě šedé, použít můžete klidně i tmavší odstíny fialové, hnědé či modré. S konturkou by se vám mělo dobře pracovat, a proto nesmí být moc tvrdá, aby se dobře rozmazávala,“ říká Barbora Nevická.

Vystínování je základ

Důležitá je i protiváha světlého stínu pod obočím, který celkový dojem zjemní. „Na finální vystínování je ideální štěteček, takzvaný blender brush,“ radí vizážistka. Nemějte obavy, že s ním nebudete umět pracovat. Chcete to zkusit a postupně se to učit. Jakmile si na něj zvyknete, budete ho chtít používat pořád, protože dělá moc hezký efekt. A jak nám vizážistka Barbora dále prozradila, tajemství očních stínů spočívá v jejich dokonalém rozpracování. Tak se ničeho neobávejte, zkoušejte a nezapomeňte na to, že jednak líčení je hra a pak - vytvořené velké očise stanou dominantou celé tváře, takže rty by měly být nalíčené přirozeně.

Zdroj: časopis Glanc, Barbora Nevická - vizážistka

Související články